Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A gcc 5.4. 0 ás verziónál...

A gcc 5.4. 0 ás verziónál lehet felhőtlenül rendesen VLA t használni?

Figyelt kérdés

Az lenme a kérdésem hogy gcc 5.4.0 ás verziónál ha VLA t használok(amikor egy tömböt deklarálok a a méretét egy változó alapján adom meg)

pl

...

int a;

cin>>a;

int array[a];

....

akkor minden rendben lesz e mert hallottam hogy a c++ szabvány szerint nincs VLA de a gcc fordító engedi.

Ez a verzió is engedi?



2019. júl. 22. 14:40
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez implementáció-függő, a gcc engedi:

[link]

Én azért kerülném, mert így nem lesz hordozható a kód, és a hibatűrése is leromlik. Ha jól tudom, ez a stack-ben hozza létre a tömböt, amiből azért pl. ki lehet könyökölni. Erre való a dinamikus helyfoglalás, amikor futásidőben dől el pl. egy tömb mérete. Itt is kell előtte ellenőrzés, felszabadítás, stb., de legalább hordozható és átláthatóbb, előre jobban meghatározható a viselkedése.

2019. júl. 23. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!