Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Érettségin (emelt) milyen...

Érettségin (emelt) milyen webszerkesztőt kell használni?

Figyelt kérdés
Érettségin (emelt) milyen webszerkesztőt kell használni? És gondolom csak kódolni szabad?

2020. márc. 11. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Gondolom, nem az ideit kérdezed, hiszem arra már kitöltötted volna a szoftverválasztási nyilatkozatot.

Jövőre Windowson egyelőre csak a KompoZer a biztos. Persze a jegyzettömböt is használhatod. Linuxon más is van, csak ezt nem írtad.

A második kérdést tedd fel érthetően.

2020. márc. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A lapon csak programozási nyelvet, klienst lehetett választani illetve office családot.


Az hogy te nem tudsz szöveget értelmezni az már egyéni probléma.

2020. márc. 11. 12:40
 3/8 CspCsj ***** válasza:
66%

[link]

KompoZer, Office SharePoint Designer

2020. márc. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ugyanezt a böfögést kaptam privátban is, nem tudom, miért.


Az idei szoftverválasztási nyilatkozat itt van:

[link]


Gyengébbek kedvéért: a "weblapkészítéshez használható program" sort kell nézni.


Az, hogy te nem tudsz olvasni, az sajnos nem egyéni probléma, de szerintem nem kéne emelt érettségire menned.

De hogy nekem szólsz be azért, mert nem tudsz olvasni, az szimpla tahóság.

Sajnálom, hogy segíteni próbáltam, te nem érdemled meg. A második kérdéseden pedig még dolgoznod kéne, hogy értelmes legyen.

2020. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd... egy kicsit vegyél vissza az arcodból! Oké, hogy #1 elég offenzíven válaszolt, viszont egy idén (emelt szinten!!) érettségizőtől elvárható lenne, hogy legalább azzal tisztában legyen, hogy milyen szoftvereket fog használni. Mondjuk nem te lennél az első, találkoztam olyannal, aki érettségi előtti nap kérdezte meg a rendszergazdától, hogy milyen szoftvereket választott...

[link]

Ha megnézed, a táblázat közepe felé, a programozási nyelvek felett, a jobb oldali cellában az áll, hogy: weblapkészítéshez használható program.

Szerintem ez elég világos. 3 szoftver van felsorolva, és mivel felsorolás, tehát nincs mellette választási lehetőség, ezért mindhárom fel kell, hogy kerüljön a gépekre. Lesz Sharepoint Designer, KompoZer, illetve az oprendszer részét képező alkalmazás minden esetben rendelkezésre áll.


Hogy használhatod-e a vizuális szerkesztőt? Igen. Nincs előírva, hogy csak kód nézetet használhatsz, bár az én egyéni véleményem az, hogy aki már emelt érettségire megy, annak illik ismernie a HTML elemeket, meg a CSS-nek legalább az alapjait. Már csak azért is, mert biztosabb. Lehet bénázni KompoZerben (egyébként jó szoftver... annak, aki tök laikusként egy-két tök egyszerű statikus weboldalt szeretne csinálni, és azt a saját kis ingyenes webtárhelyére feltölteni), meg lehet szopni a Sharepoint Designerrel, amikor percekig majd szöszmötöl, ha Office után indítod el, mert ez a kettő nem bírja egymást... csak ha épp nem a várt eredményt kapod, akkor jól jön az a bizonyos kód nézet.

2020. márc. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
EMELT SZINTŰ AJAJ ki nem szarja le? marha egyszerű minden része.
2020. márc. 11. 17:17
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor feltételezhetően majd bejelentkezel itt utána egy 100%-os eredménnyel. ;)
2020. márc. 12. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
77%
Neked már az sem volt egyszerű, hogy elolvass egy papírt, amit aláírtál.
2020. márc. 12. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!