Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Üdv! A Microsoft Word-öt...

Üdv! A Microsoft Word-öt érdemes-e használni infó érettségin weblapkészítéshez vagy valaki használta-e már weblap készítéshez?

Figyelt kérdés
Esetleg milyen más programot javasoltok weblapkészítéshez?

2016. ápr. 3. 23:46
1 2
 1/14 anonim válasza:
67%
notapad++
2016. ápr. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

"Weblapkészítéshez használható program:

* Az operációs rendszer vagy az irodai szoftvercsomag részét képező alkalmazás

* Office SharePoint Designer 2007

* DreamWeaver MX 2004

* KompoZer 0.8b3"

Forrás: [link]


Ahogy elnézem a vizsgafeladatokat, ahol weblapszerkesztést kérnek, ott néha a HTML-forrásban is kell turkálni, úgyhogy Word (Libreoffice/Openoffice Writer) használata ellenjavallt. Akkor inkább vagy szimpla Jegyzettömb, vagy a felsorolt WYSIWYG-szerkesztők (azokban legalább van kódnézet).

2016. ápr. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
59%

Tyűamindenit!

Oké, nem fogok személyeskedő hangvételbe átmenni, de Wordben weblapot... alaposan gyúrj rá a témára, pajti, mert már csak kb másfél hónap van addig!


Bár végső soron meg lehet oldani Wordben is... ha abban írod a HTML-kódokat, és plain text-ként, .html kiterjesztéssel elmented. Így minden további nélkül kivitelezhető, az más kérdés, hogy macerás.

De gondolom, te arra gondoltál, hogy megformázod, és elmented weblapként. Arra elmondom, nem sok pontot kapnál.

Ha valamilyen célszoftvert akarsz használni, akkor ott a KompoZer, DreamWeaver, vagy SharePoint Designer (leánykori nevén Microsoft FrontPage), de ha kicsit is komolyabban veszed a dolgokat, akkor megtanulod a HTML leírónyelvet. Persze, ha csak arra kell, hogy átcsusszanj az érettségin, akkor felesleges, de ha kicsit is érdekel az informatika, szeretnél vele kezdeni valamit, akkor mindenképp feküdj neki a HTML-nek.

Azt meg tök mindegy, hogy miben írod, akár teheted sima jegyzettömbben is.

2016. ápr. 4. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%

A Wordöt (nincs kötőjel) használhatod weblapkészítéshez, ha teljesen igénytelen vagy, és ezt még reklámozni is akarod, de kultúrember ilyet nem tesz. A feladatok egy részét nem lehet megoldani benne. A javító tanár jóindulatát mindenképpen eljátszod vele. Weblapkészítéshez weblapszerkesztő programot használunk vagy plain text szerkesztőt, amihez tudni kellene a HTML-t, ezt meg bocs, de nem nézem ki belőled ilyen kérdéssel.


Feltételezem, hogy a saját iskoládban írsz középszintűt. Ebben az esetben azt a programot használhatod, amit tanítottak, és amit a tanárod kihirdetett. Lehet, hogy alá is írtad a jelentkezéskor. Még nem késő megtanulni, nem bonyolult tudomány.

Ideje szóba állnod a tanároddal!

De ha nem most érettségizel, akkor más a helyzet, akkor nyilván még megtanítják a választ a kérdésedre.


Notepad++ szinte biztosan nincs az érettségin, a fenti lista pedig nem a középiskolákra vonatkozik.

2016. ápr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

"a fenti lista pedig nem a középiskolákra vonatkozik"

Hanem mire?

Általános iskolákra? Egyetemekre?


Középiskolai emelt szintű érettségihez használható programok vannak felsorolva. A középszintű érettségin is ugyanazok a programok használhatóak:

[link]

2016. ápr. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!

A tanárom semmiben nem segít, mivel esti iskolába járok. Így ebből kiindulva magam próbálom összeszedni az érettségihez kellő dolgokat.

A másik meg,hogy a weblapszerkesztés nálunk nem volt tananyag, így ha csak okoskodni és arrogáns válaszokat tudsz írni akkor légyszíves ne itt tedd! Köszönöm! :)


A többieknek köszönöm a válaszokat!

2016. ápr. 4. 14:06
 7/14 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 4. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
70%

Meg van kötve milyen programmal készítheted, ahogy a 2 -es is írta.

MS Word ebből teljesen kiesik, mert nem felel meg a feladat elvégezéséhez.

SharePoint, DreamWeaver vagy KompoZer amit elfogadnak.

Illetve a notepad (nem notepad++ mert az nem a biztosított 'operációs rendszer vagy az irodai szoftvercsomag részét képező alkalmazás')

Én a KompoZer -t javaslom, mert magyar nyelvű, és könnyedén elsajátítható olyan szinten mint amit igénylenek.

2016. ápr. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
48%
Én az Office SharePoint Designer 2007-t használom, egyszerű kezelni, átlátható
2016. ápr. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
20%

Akik egyáltalán nem értenek az informatikaérettségihez, azok miért csinálnak úgy, mintha értenének hozzá?

A kérdés nem a weblapszerkesztésről szól általában, hanem az érettségiről.


Tegyünk helyre néhány dolgot.

1. Nem, nem ugyanaz vonatkozik a középiskolai érettségire, mint az emelt szintűre, hiába gúnyolódik #5. Ügyes gyerek voltál, hogy sikerült találnod egy dokumentumot, csak értelmezni nem sikerült, ami nem lenne baj, ha nem hinnéd azt, hogy máris te vagy a tudor a témában. Nem fárasztalak további guglizással, az a lista a kormányhivatalok által szervezett középszintű érettségire vonatkozik. Azon a helyen, ahol be volt linkelve, nyilván meg is találtad ezt az információt, ha megbízható helyről vetted. Ha nem, akkor legközelebb gondold át. A középiskolai középszintű érettségire ez a lista nem vonatkozik.

2. Az, hogy találtatok egy listát különböző programokkal, nem azt jelenti, hogy bemegy majd a kérdező érettségizni, és ezek ott lesznek a gépén. Akkor sem lennének ott, ha kormányhivatalnál érettségizne. Ezt is kell tudni értelmezni. A listából a kormányhivatalnál középszinten érettségizők február 15-éig választhattak a jelentkezéssel együtt. Mindenki más pedig vagy készen kapja a listát a középiskolájában választási lehetőség nélkül, vagy ugyancsak a jelentkezéssel együtt választhat az iskolában rendelkezésre álló programokból.

Ezzel kapcsolatban további vicceskedéseket, oktatásokat, jobban tudásokat a 100/1997-es kormányrendelet és a 40/2002-es OM rendelet áttanulmányozása után várok, akkor lesz vitaaalap, addig viszont én értek hozzá.


Kedves kérdező!

Talán kellemes a látszatnak hinni, és azt képzelni, hogy mindenkitől hasznos válaszokat kaptál engem kivéve, mert jól hangzanak, de sajnos a realitás az, hogy az én válaszom felel meg a valóságnak. Bár tudom, hogy nem ezt akartad hallani. A látszat most is csal. Tehát ha be akarsz szólni nekem, és azt szeretnéd gondolni, hogy én okoskodom, akkor hajrá, gyűjtsd be tovább a fiktív válaszokat mindenféle jól hangzó programokról (az a legkevésbé hasznos, aki elmeséli, hogy ő mit szokott használni, mert annak semmi köze a te érettségidhez). Ha ott a gépteremben szembesülsz vele, hogy te gondoltál egy programra, és az nincs a gépen, már késő lesz. Ha úgy áll a helyzet, ahogy írtad, akkor az iskolád jogszabályt sértett, és ezt számon is kérheted rajtuk. Ettől függetlenül most már NINCS választási lehetőséged, hogy milyen programot használj, mert április van. Max. annyit tehetsz, hogy megkérdezed a tanárodat. Az iskolára érvényes szoftverlistát az iskolának az előző tanítási év végéig nyilvánosságra kellett hoznia. Ha nem tették, megint jogszabályt sértettek. A tanárnak pedig esti iskolában is ugyanaz a dolga, mint nappaliban, segítenie kell. Technikailag lehet Wordben weblapot készíteni, ahogy írtam, csak nem illik, nem szokás, nem érdemes, és nem fogsz tudni minden feladatot megoldani vele. Ha van kérdésed, és tudni szeretnéd a helyes válaszokat, akkor kérdezz. Sok szerencsét!

2016. ápr. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!