Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet weblapot készíten...

Hogyan lehet weblapot készíteni, és mennyi idő az alapoktól megtanulni a folyamatot?

Figyelt kérdés
Szóval, mostanában körvonalazódott bennem, hogy szeretnék egy weboldalt. Elképzelésem megvan, és mindenképp magam szeretném megcsinálni. Szóval mennyi idő egy "tanfolyamot" elvégezni, aminek a végén egy elfogadható weboldalt tudok létrehozni? Ingyenes tanfolyam lenne a legjobb, de ha pénzbe kerül és jó, azonban csak olyanra fizetek be, amiről másoknak is jó véleménye van. A másik kérdés pedig ebből adódik. Mennyibe kerül havi szinten egy weboldalt, pl.: blog, vagy olyan weboldal, ahol videókat lehet megosztani (nem youtube szintű nyílván, csak én tudnék feltölteni videókat) és "sok" látogatót elbír. A sok alatt azt értem hogy nem 50-100.

2020. jún. 9. 00:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1.2 M körül dobálnak tanfolyamokat.

Online képzéses, pl. "kód bogyó" -nál jóval olcsóbb, tizede sincs az ára.

A képzéseknél alap követelményén az angol nyelvtudás.

Online oktatásnál nem feltétlen követelik meg, de sokszor angol nyelvű az anyag, így elengedhetetlen.


Hogy mennyi idő?

Hát a képzések kb. fél év, de ez csak alapot ad meg, sokat kell még önállóan gyakorolni. kb. olyan mint ha szobrot szeretné faragni, megtanítanak az eszközök használatát, alap mozdulatokat, de hogy ki tud faragni a szobrot amit elképzeltél, az sok gyakorlást és technika fejlesztést igényel.


Weboldal üzemeltetése pedig lehet olcsó és költséges is.

A domain név évi 2000 -et se éri el, de a tárhely már fogósabb.

Ha jelentős forgalmat érne el, esetleg nem elég 1-2 GB, akkor saját szerver fog kelleni.

Egy tárhely évi 10 és 20 ezer közt változik, míg egy szerver bérlése, havi 30 ezertől...

VPS ami még köztes megoldás, itt nem egy fizikai szervert bérelsz, csak egy-több nagyobb szerver kisebb részét. Ez havi 2-3 ezertől 10~15 ezerig szokott terjedni.

A saját és virtuális szerverhez is viszont értened kell a Linux rendszerhez, tudnod kell telepíteni, kezelni, konfigurálni, biztonságosra beállítani... tehát rendszergazdai alap ismeretek is kellenek.

2020. jún. 9. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%

Ez mind ok, amit leírtál 1-es. de ez egy webfejlesztőnek kell max. A kérdező pedig csak magának szeretne egy oldalt, amit ő üzemeltetne és készítene. Idézem: „egy elfogadható weboldalt tudok létrehozni?"


Szóval én azt mondom ehhez Wordpress+Divi sablon szép és jó dolgokra képes. Ha még popup-ot is szeretne ott van a Divipopups mellé eddig ebből a Divi volt fizetős. Domain az ok, de tárhelyből szerintem egy jó SSD tárhely egy jó ideig ki fogja szolgálni. Mondjuk a videókat nem közvetlen az oldalra kellene tölteni, mert az valóban komoly tárhelyet kíván, helyből is meg erőforrásokból is. Erre én pl. fizetős Vimeo-t használok havi 4500 körül ezért havi 20 GB-ot tölthetsz fel egy jól beállított full HD videó b 4-5 MB/perc lehet, hogy a rendes filmek többet esznek, a 4K az biztosan. Ha 20MB egy perc akkor is havi 17 órányi anyagot tölthet fel. ezt el is kell készíteni, és ez még csak a legolcsóbb tárhely, lehet emelni is a kvótát.


Látogatottságból mire a rendes webtárhely eléri a határait az hosszú idő szerintem egy jó helyen évi 20-25000 ért simán elbír napi 1000-1500 látogatót, erre persze nincs rálátásom, de azt gondolom ez felet kellhet a VPS vagy a saját szerver.


Összegezve mibe kerül

Tanfolyam és nyugi rendesen megtanulható én is innen tanultam. Ha ügyes és szorgalmas akkor egy fél év alatt megtanul mindent. Havi 9990 itt: [link]

Domain néha 800-900tól 2000 ig. itt: [link]

Tárhelyre nincs rálátásom én ezt használom és teljesen ok: [link] itt én a Business Plusz-t használom.

Wordpress ingyenes.

DIVI ez lehet drága és olcsó is attól függ, ha támogatással szeretné akkor a korlátlan élethosszig tartó licenc 250$ itt: [link]

Ha nem kell a támogatás csak a Divi sablon akkor itt 9900 Ft az élethosszig licenc: [link]

Mind összesen az első évben ez megáll 150000-ből. persze kell még egy jó ügyvéd az ASZF-hez és adatvédelmihez vagy lehet ezt is mintából az olcsóbb második évtől már csak a domain+tárhely+videó tárhely marad kb.70-80000/év.

2020. jún. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked felesleges lenne egy fizetős tanfolyamot elvégezni, mivel megvan az elképzelésed, és gondolom nem webdesigner szeretnél lenni.

Ezért azt tanácsolom, hogy innen tanuld meg, amit szeretnél: [link]

Bérelni kell tárhelyet és domaint is. Ingyenes tárhely és domaim nemigen létezik, ha mégis, akkor annak vannak hátrányai.

Én elsősorban a nethely.hu-t ajánlanám, mivel ott kaphatsz egy ingyenes tárhelyet (0.5GB) és ingyenes domaint. Ezek örökre szólnak. Továbbá kapsz 1 SQL adatbázist is, FTP szolgáltatást, pár ingyen telepíthető CMS-t, stb. Ezekből valószínűleg nem sokat értrttél, így érdemes lenne utánanézni ezeknek is.

Megtanulni a weblapkészítést pedig nyilván annyi idő, amennyig rá tudsz szánni. Ha heti 10 órát rá tudsz áldozni, az már elég jó, de ne csak annyiból álljon, hogy az adott tanfolyamot, amit végzel, végiggörgeted, és ezzel le van tudva, te már egy profi vagy, mert nem így van! Csináld utánuk a példát, próbálj önállóan feladatokat megoldani!

A w3schools oldal is monhatni ingyenes "tanfolyam", csakhogy ez ugyebár angol. Illetve nem ajánlom, hogy innen tanulj, inkább csak ha valami nem jut eszedbe, innen meg tudod nèzni. Ráadásul itt minden tananyag után kitölthetsz egy kisebb feladatot, ezzel letesztelve, hogy mi maradt meg.

2020. jún. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolnám, hogy ehhez külön tanfolyam kéne. Azok mondjuk félévenként százezres nagyságrendbe kerülnek, de egy átlagosan kompetens egyén egy "webszerkesztés kezdőknek és középhaladóknak" jellegű könyvvel a kezében magától is el tudja sajátítani azt az anyagot. Keress rá, hogy "webszerkesztés HTML könyv", és válogass ízlés szerint.

Ha tovább is akarnál menni, akkor CSS-ről, JavaScriptről és PHP-ról is bőven találsz akár online, akár offline segédletet.

Hogy mennyi idő, az nagyon egyénfüggő. Meg függ attól is, hogy milyen szint a cél. Ha az ember "mindent" meg akar tanulni, akkor ez több év is lehet. Sőt, ha belevesszük, hogy folyamatosan jelennek emg újabb technikák... De ahhoz, hogy egy statikus hobbi-weboldalt össze tudj dobni, az kb. 1 hónap.

Ami pedig a tárhelyet illeti: ha csak blogolni akarsz, arra vannak ingyenes megoldások. Blogspot.com, vagy ha ragaszkodsz a hazaihoz, akkor blog.hu.

Webtárhelyből is ezernyi konstrukció létezik. Én személy szerint saját VPS-t bérlek a weboldalamhoz, mivel így maximálisan testre tudok szabni mindent, még azt is, hogy milyen technológiákat tudjak használni. De nyilván ez plusz macera, nem mindenki akar bajlódni egy Linux bekonfigurálásával. :)

Viszont a videók elég sok helyet elfoglalnak. Nem véletlen, hogy a legtöbben Youtube-ra töltenek fel, és a weboldalukba csak beágyazzák azokat.

2020. jún. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, csak magamnak szeretnék egy weboldalt. A videókat én is csak beágyazni szeretném, mivel úgy egyszerűbb. Tanfolyam alatt online tanfolyamra gondoltam, hiszen olvasgattam, és a "tantermi" tanfolyamok valóban megfizethetetlenek nekem. (Amelyiket én néztem ott 430 ezer volt egy félév, az meg egy csöppet sok. A cél az elfogadható szint, ami nálam azt takarja, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy 2005-ös weboldal. Akkora forgalom azért valószínű nem lesz, hogy ne legyen elég pár GB ram bele, bár ki tudja.
2020. jún. 9. 10:20
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha weblapot akarsz készíteni annak az alapja a HTML/CSS, meg talán a Javascript is. Ezzel készíthetsz statikus weboldalakat, ha viszont komolyabbat szeretnél ahhoz kell backend tudás, pl.: PHP, Java, Django, Node.js stb. Így okosabb oldalad lehet, viszont sokkal több tudást igényel a az egész.


Vagy vannak ezek a tartalomkezelő rendszerek, pl: Wordpress, Drupal, Joomla stb. Ezekkel programozói tudás nélkül is tudsz csinálni weboldalakat.


Ha a kódolás érdekel, akkor ez legyen a tanulmányaid alapja:

https://www.youtube.com/watch?v=CtrMhe5Azys


Vagy ezen kívül millió magyar, és angol videó van a neten HTML/CSS/Javascript stb. témákban.


Utána ha kész vagy a kódolt weboldaladdal, akkor csak fel kell tölteni egy tárhelyre (vagy szervet csinálsz magadnak otthon, de ez nem ajánlatos), webhosting tárhelyet meg milliónyit találni, csak ki kell google-zni, és már ott is lesz!

2020. jún. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!