Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programmal, illetve...

Milyen programmal, illetve melyik "környezetben" lenne érdemes weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés
Eddig a wordpress oldalt használtam weboldal készítésre. Egész jó minőségű oldalt dobtam vele össze, de persze ehhez az is kellett, hogy belenyúljak a kódokba. Mostanra viszont eljutottam odáig, hogy túlságosan megköti a kezemet a wordpress, így szeretnék a nulláról felépíteni egy nekem tetsző honlapot. Érzékem szerintem van hozzá, így haladó szinten el tudnám sajátítani. Mindenképpen olyan honlapot szeretnék, ahova be lehet regisztrálni, stb. Mivel érdemes kezdenem? Gondolom php, sql és társai. Van esetleg erre egy kifejezetten ajánlott program?

2021. febr. 12. 09:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Vannak ingyenes kódszerkesztők - mint például a VSCodium ( [link] - ez a Microsoft Visual Studio Code kódszerkesztőnek a kémkedő telemetriától megszabadított változata), a Sublime Text ( [link] ), a Notepad++ ( [link] ), az Atom ( [link] ) vagy a Netbeans ( [link] ),... - a sor napestig bővíthető.

Mindezek a kódszerkesztők felvértezhetőek az adott nyelv utasításkészletét ismerő, kódkiegészítő/-színező/-ellenörző beépülő moduljaival.

2021. febr. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm. A Microsoft Visual Studio és az Adobe Dreamviewer között gondolkodok, nem tudom melyik miben jobb, bár talán nincs akkora különbség a kettő között. Azt már sejtem, hogy mindenképpen szükségem lesz a html, css és php ismeretekre:).


Csak, hogy értsétek a noob problémámat: azt szeretném elkerülni, hogy esetleg hónapokat beleölök, hogy eljussak valamilyen szintre, aztán kiderül, hogy amit végeredményben csinálni szerettem volna, nem megvalósítható, mert pl. sql és php kell hozzá, amit visual studio-ban nem lehet elkészíteni. Nagyon leegyszerűsítve ez a problémám. Mindenképpen egy olyan honlapot szeretnék, ahova be kell regisztrálni, utána bejelentkezni és a bejelentkezett felhasználóknak tudok jogokat, engedélyeket adni, hogy egyéb dolgokat csináljanak az oldalon, mint pl. rákattintanak egy gombra.

2021. febr. 12. 10:37
 3/22 anonim ***** válasza:

" sql és php kell hozzá, amit visual studio-ban nem lehet elkészíteni. "


Ezt hogy érted?

2021. febr. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, közben rájöttem, hogy elég hülyeség volt az írásom, illetve a kérdésem:) Egy normális weboldalhoz ha jól tudom, mindegyikre szükség lesz: html, css, php és sql.
2021. febr. 12. 10:47
 5/22 anonim ***** válasza:

" Mostanra viszont eljutottam odáig, hogy túlságosan megköti a kezemet a wordpress.."


Tehát csináltál több épített wordpress webalkalmazást nulláról, vágod a keretrendszert, vágod a php-t, képbe vagy mindennel? Húha... én foglalkozom ezzel egy ideje de még mindig nem mondanám magam profinak, de te tudod. Vagy te most arról beszélsz, hogy játékból összekatinttgatod magadnak az oldalt, amit marikanéni is meg tud csinálni fél nap alatt?

2021. febr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"A Microsoft Visual Studio és az Adobe Dreamviewer"

Felejtős mind a kettő. Az egyik ráadásul egy C++/C#/Visual Basic fejlesztőkörnyezet, az utóbbi meg drága.


Az ingyenes kódszerkesztők bőven elegendőek webfejlesztéshez - pláne hogy a többségük multiplatform (Windows/Linux/MacOSX) és nyílt forrású (elérhető az a forráskód, amiben a programot irták, így szabadon ellenőrizheted/újrafordíthatod/kiegészítheted).


"Mindenképpen egy olyan honlapot szeretnék, ahova be kell regisztrálni, utána bejelentkezni és a bejelentkezett felhasználóknak tudok jogokat, engedélyeket adni, hogy egyéb dolgokat csináljanak az oldalon, mint pl. rákattintanak egy gombra."

Ahhoz szerveroldali nyelvet kell ismerned - például PHP-t (de lehet az NodeJS, Python, Java, C#,...) - illetve ajánlatos valamilyen adatbázisrendszerrel - MySQL/MariaDB, PostgreSQL - is jó barátságban lenned. Meg majd a különböző keretrendszerekkel.


"Azt már sejtem, hogy mindenképpen szükségem lesz a html, css és php ismeretekre"

Meg kilens oldalon Javascript-re.


Bővebben: [link]

2021. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%

1 - jézusom... te miket írkálsz? Microsoftnak kémkedő... MIVAN? :D


Kérdező!


Ha programozni szeretnél, szükséged van egy IDE-re (fejlesztői környezet).

Webalkalmazások fejlesztéséhez:


- Visual Code

- Phpstorm


Szövegszerkesztéshez: notepad++


Szükséged lesz továbbá:


- git

- nodejs



Nézz utána ezeknek a dolgoknak, az elsőt meg felejtsd el mert butaságokat beszél.

2021. febr. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

"Tehát csináltál több épített wordpress webalkalmazást nulláról, vágod a keretrendszert, vágod a php-t, képbe vagy mindennel? Húha... én foglalkozom ezzel egy ideje de még mindig nem mondanám magam profinak, de te tudod. Vagy te most arról beszélsz, hogy játékból összekatinttgatod magadnak az oldalt, amit marikanéni is meg tud csinálni fél nap alatt?"


Igen, a marika nénis összekattintgatós dologra gondoltam, bár azért ezt erős túlzásnak érzem, mert szerintem ahhoz képest, hogy wordpress, szép oldalt dobtam össze, és marika néni nem tudná megcsinálni fél nap alatt:). Mindössze annyi a dolog, hogy érdekel már egy ideje ez a weblap készítés téma és szeretném elkezdeni tanulgatni. Nem egy hiper-szuper oldalra gondolok elsősorban. Példának talán ezt a honlapot tudnám felhozni:

[link]

[link]

[link]


Az első két linkes oldal puritánnak tűnik, de nekem bejön, bár aztán lehet, hogy ilyet is nehéz elkészíteni, nem tudom.


Az utolsó link mondjuk pont olyan oldalra vezet, amit gondolom nem egyszerű a nulláról felépíteni és a wordpress grafikus szerkesztőjével és egy előre megírt sablonnal pikk-pakk össze lehet hozni, azonban nekem pont az a problémám, hogy nem én csináltam:).

2021. febr. 12. 11:08
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

"Microsoftnak kémkedő... MIVAN? :D"

Nevetgélhetsz, meg tehetsz további argumentum ad hominem érvelési hibákat, de tény, hogy a Microsoft Visual Studio Code kémkedik. Mint oly sok Microsoft-termék:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

de ha neked kifejezetten tetszik, hogy egy amerikai giga techcég az adataidban turkál... ...a tudatlanság erő!

2021. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%

9


Tehát mindezek okán egyértelmű, hogy:


- google fiókod sincs

- facebookod / instagrammod / tiktokod / semmi közösségi médián nem vagy regelve

- okostelefonod sincs

- internet sincs hozzád bekötve

- windows 10-et sem használsz

- linuxot sem használsz


Jól értem? Csak mert ezek közül mindenhol szivárog az adatod.

2021. febr. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!