Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen programmal, illetve...

Milyen programmal, illetve melyik "környezetben" lenne érdemes weboldalt készíteni?

Figyelt kérdés
Eddig a wordpress oldalt használtam weboldal készítésre. Egész jó minőségű oldalt dobtam vele össze, de persze ehhez az is kellett, hogy belenyúljak a kódokba. Mostanra viszont eljutottam odáig, hogy túlságosan megköti a kezemet a wordpress, így szeretnék a nulláról felépíteni egy nekem tetsző honlapot. Érzékem szerintem van hozzá, így haladó szinten el tudnám sajátítani. Mindenképpen olyan honlapot szeretnék, ahova be lehet regisztrálni, stb. Mivel érdemes kezdenem? Gondolom php, sql és társai. Van esetleg erre egy kifejezetten ajánlott program?

2021. febr. 12. 09:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Igazából 4 fő út áll az ember előtt, ha weboldalt szeretne magának.

1. Regisztrál valamilyen ingyenes websablon-alapú oldalra, mint amilyen pl. a wix. Előny, hogy nulla szaktudás kell hozzá, és ennek ellenére egész pofás oldalakat létre lehet vele hozni. Hátrány: ezen kívül minden. Saját domainhez csatolni macerás, a lehetőségek eléggé korlátozottak, a forrást sok esetben nem szerkesztheted, és nem is kapod meg, stb, stb.

2. Használ valamilyen tartalomkezelő rendszert (CMS-t). Wordpress, Joomla, Drupal, stb. Előnye, hogy könnyen kezelhető, és egész jól testreszabható, bár ha egy adott szintnél ha jobban testre akarod szabni, az már irreálisan sok macerával jár. Hátránya, hogy ennek is megvannak a korlátai, az erőforrásigénye nem kicsi, de szerintem nem kell ecsetelnem, úgyis ismered.

3. Használ valamilyen vizuális webszerkesztőt.

Na, ez addig jó, ameddig egy kistininek kell a hobbijáról weboldalt készíteni, esetleg ha egy kisvállalkozásnak kell valami pusztán azért, hogy neten fellelhető legyen, de semmi másért. Nem sokkal nehezebb kezelni, mint egy szövegszerkesztőt, de ugyanez a szint jelenti a határt is, ami ezzel elérhető. Ha nem matat bele az ember a kódba, akkor az így létrehozott oldal dinamikája nullához konvergál, és általában kinézetre sem szoktak mesterművek születni.

4. Beleássa magát az ember a webes jelölő- és programozási nyelvek világába.

Kétségtelen hátrány, hogy ez egy hosszú folyamat. Egy Kompozert, BlueGriffont, vagy DreamWeavert (a vizuális szerkesztőjénél maradva) pár nap alatt ki lehet ismerni. Megtnaulni a webprogramozást az hónapok, vagy akár évek kérdése. Az előnye viszont az, hogy a lehetőségeknek csak a felhasználó tudása szab határt. Niylán nem kell egyből macimális mélységbe ugorni, de ahogy tanul az ember, úgy nyílnak meg előtte az újabb lehetőségek. Ha tényleg komolyabban érdekel, én ezt az utat javaslom. Nem kell 2 nap után még SQL-ezni, de egyébként az sem olyan horror, mint amilyennek szeretik beállítani.

2021. febr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

""Microsoftnak kémkedő... MIVAN? :D"


Szerintem arra érti, hogyha winfoson fejlesztessz főleg microfos alkalmazásokkal, ahogy beépíti a kódodba hogy winfoson csináltad. Ezt ki kell kapcsolni, főleg ha céges környezetbe vagy én win-en akarsz dolgozni. :))))

2021. febr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm, nagyon tiszta és egyértelmű a leírás.


Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a webes jelölő- és programozási nyelvek használatához van esetleg egy ajánlott program, vagy az szinte édes mindegy, mert a felhasználó tudása a lényeg? A visual studio code-ot ajánlották.

2021. febr. 12. 12:24
 14/22 A kérdező kommentje:
Megelőztek, a 11-es válaszolóra gondoltam:)
2021. febr. 12. 12:25
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
13 - a hetes válaszoló rég leírta előre azt, amit most kérdeztél meg. Neki kéne megköszönnöd... barom
2021. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Alex Fly ***** válasza:
75%
A VS Code tökéletes.
2021. febr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

15-ös

Na mond már meg, kinek köszönjem meg, oké? Köszönöm.

Lebarmozol? Csak gratulálni tudok a szegénységi bizonyítványodhoz. Ha tudnál szöveget értelmezni, akkor látnád, hogy az első válaszolónak is megköszöntem, de látom ez már nagy feladat neked.

2021. febr. 12. 13:01
 18/22 A kérdező kommentje:
*Ne mond már meg...
2021. febr. 12. 13:02
 19/22 anonim ***** válasza:
0%
ment a negatív kérdező, a stílusod miatt
2021. febr. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
És mit kezdjek a negatívoddal? Ez nekem büntetés vagy mi? :D:D Először nézz magadba. Ha normális stílusban válaszolsz, akkor én is normális stílusban felelek. Az igazság néha fáj...
2021. febr. 12. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!