Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » C-panelben hogy tudom kicserél...

C-panelben hogy tudom kicserélni a főtartományt egy másik domain névre?

Figyelt kérdés

Foglaltam régebben egy nevet mondjuk xy.com illetve tárhelyet is, a c-panelbe belépve automatikusan az xy.com volt fő tartománynak megnevezve. Ezt nem használtam (később akartam vele kezdeni v.mit) de idővel úgy gondoltam h a wz.com névre lenne inkább szükségem, megvásároltam.


Most az érdekelne, hogy a C-panelben át lehet-e állítani, hogy a wz.com legyen a főtartomány és ne az xy.com. Valamint, hogy ennek mi a jelentősége, hogy valami főtartományként szerepel, valami meg kiegészítőtományként?


Egyébként ugyan annál a szolgáltatónál van a tárhely is és a két domain név is illetve a tárhelyhez 10 domain név rendlehető hozzá


Sorry ha esetleg nem a legjobban tettem fel a kérdést, de még kezdő vagyok a tárhelybérlés, domain nevek c-panel stb világában.



#tárhely #tartomány #c-panel #kiegészítőtartomány
2021. febr. 26. 15:42
 1/3 A kérdező kommentje:

Illetve még annyi kérdésem felmerült, hogy a tartományban a "creat a new domain" fülnél írom be a wz.com domaint miben más mintha a kiegészítő tartományba vettem volna fel?


Mert így mind2 név a Tartomány részben van, de csak az xy mellett van a főtartomány megjelölés, de én a wz.com-ot szeretném főtartományként

2021. febr. 26. 16:02
 2/3 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a mezei felhasználónak shared hostingon nincs lehetősége erre, legalábbis amikor én írtam a supportnak ezügyben, azt állították, csak nekik van jogosultságuk erre.

Előtte én is kerestem ezt az opciót.

2021. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Sehogyan. A support tudja átállítani.


A cPanel-ben az az alapelv, hogy a /home/user/public_html a fő domain elérési útvonala. Az addon domaineké pedig, amit beállítasz, de annak is a public_html alatt kell lennie. Ha megkevered a fő domaint <> addon domaint, akkor az elérési útvonalakkal lehetnek problémák, amit manuálisan kell megoldani.

2021. márc. 4. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!