Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Localhostban tudok több...

Localhostban tudok több honlapot készíteni wordpress programmal?

Figyelt kérdés
És ha igen, hogy? Mert a wordpress kezelőfelületén nem találok olyan opciót, hogy új weboldal vagy blog létrehozása.

#Wordpress #localhost #több weboldal
2021. máj. 8. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

"Localhostban"?

Mármint feltelepítettél egy LAMP (Linux-Apache-MariaDB/MySQL-PHP) vagy egy WAMP (Windows-Apache-MariaDB/MySQL-PHP) webszerver-csomagot - utóbbira példa a XAMPP - a saját gépedre és azon akarsz több Wordpress-blogot futtatni?


Ha ez lenne a helyzet, akkor az egyik megoldás: a különböző blogokat a webszerver kiszolgált főkönyvtárának almappájába helyezd el, illetve az adatbázisszerverben hozz létre külön-külön adatbázisokat a blogoknak.

Így a blogok teljesen elkülönülhetnek, külön-külön kezelhetőek - például:

http://localhost/egyikblog/

http://localhost/masikblog/

http://localhost/harmadikblog/

bár eléggé tárhelyigényes megoldás.


Vagy meg lehet oldani ezt egy blogon belül is - többféle módon:

[link]

2021. máj. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Aha igen ezt jelenti a localhost.


Szóval vagy külön adatbázist készítek minden weboldalhoz, de akkor ugyanazzal a felhasználó fiókkal be tudok lépni ugye? És nem kell új külön admint készítenem?

2021. máj. 8. 13:52
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval vagy külön adatbázist készítek minden weboldalhoz, de akkor ugyanazzal a felhasználó fiókkal be tudok lépni ugye?"

Ha külön adatbázist (illetve könyvtárakat) készítesz, akkor a blogok külön-külön kezelendőek - külön-külön adminisztrációs felülettel, külön-külön felhasználókkal, témával, stb...

2021. máj. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Értem, tehát akkor külön felhasználó kell.


A második megoldás jobban tetszene, de most nézem, hogy itt csak a wordpress telepítéséről ír, hol van az a cikk amit te ajánlasz?


Vagy ez a divi lenne?

2021. máj. 8. 14:01
 5/16 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm szépen a gyors segítséget.
2021. máj. 8. 14:01
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

De megoldhatod úgy is, hogy ugyanazt az adatbázist használod, csak más-más prefixumú adatbázis-táblákat:

[link]

ez esetben is külön-külön blogok lesznek, külön-külön felhasználókkal.


De megoldható az is, hogy különböző adatbázisok/adatbázistáblák vannak a különböző blogokhoz, de ugyanolyan felhasználói bázis:

[link]

2021. máj. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"A második megoldás jobban tetszene, de most nézem, hogy itt csak a wordpress telepítéséről ír, hol van az a cikk amit te ajánlasz?


Vagy ez a divi lenne?"

Semmi köze a "divi"-hez.

A citált cikk egy blogon belül hoz létre "alblogokat" - az egyik megoldás külön-külön cikkekkel és kategóriákkal, a másik a Wordpress-be épített Multisite-technikával.

2021. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

És ha van már egy wordpress-em akkor a második cikknél amit a 6-os kommentedbe írtál újra kell telepítenem az egész wordpress-t?


Mert jól értem, hogy az elején érdemes ezt a beállítást az adatbázisnál megadni? Hát ha ez így van elszomorodtam. Úgy nem lehet beállítani az adatbázisba, hogy már van egy telepített wordpressem és már egy szerkesztett weboldalam?

2021. máj. 8. 14:11
 9/16 A kérdező kommentje:
Oké csak amit adtál linket ott a divi is volt a sok cikk között, ezért kérdeztem, de utána küldtél még két linket, ha ugyanaz a válaszoló vagy.
2021. máj. 8. 14:13
 10/16 A kérdező kommentje:

Ja mostmár az a weboldal link jött be a több weboldalról.


Előtte mikor ráklikkeltem a linkre amit adtál ezt adta nem tudom miért:


[link]


És az eleganthemes miatt kérdeztem, bocsánat csak most több mindent próbálok egyszerre megérteni, nincs divi cikk a több telepítési cikk között, csak eszembe jutott.

2021. máj. 8. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!