Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A való életbe hogy működik...

A való életbe hogy működik az, ha fejlesztek egy weboldalt, és használok ahhoz egy külső fizetős szolgáltatást?

Figyelt kérdés
Tehát ha lefejlesztek valakinek egy weboldalt, viszont ahhoz tartoznak külsős szolgáltatások is, mint pl. adatbázis, cloudflare, egyéb domain kiegészítők, amik fizetősek havonta, évente, stb. Na ilyenkor hogy működnek a dolgok? Kifizetem, felkonfigolom/beprogramozom, aztán a tulaj fizeti őket? Vagy mindig átutalja nekem a pénzt, és én kifizetem minden ilyen kuncsaftnak? Vagy veszek neki adatbázist? Vagy hogy?

2021. okt. 22. 23:27
 1/1 anonim ***** válasza:
87%
Attól függ miben egyeztek meg. Ha te csak leszállítod a honlapot, akkor nem csinálsz semmi egyebet, mint átadod a honlap fájljait, adatbázis struktúrát a vevőnek, az fizet érte egy összeget, aztán azt csinál vele amit akar. Ha abban, hogy üzemelteted is, akkor te fizeted a tárhelyet, domaint és mindent ami hozzá tartozik, rádobsz 27% áfát, egyéb adókat amiket fizetni kell a tévékenységedért (pl iparűzési adó) , meg némi hasznot, azt fizeti neked havonta a vevő, te meg cserébe üzemelteted, karbantartod, frissíted neki.
2021. okt. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!