Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lehetséges munkát találni...

Lehetséges munkát találni végzetség nélkül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mostanában kezdtem el tanulgatni a kódolást(Weblap fejlesztést)és nagyon érdekel az egész dolog. Jelenleg olyan végzetségem van aminek semmi köze nincs kódoláshoz és semmi egyéb számitástechnikai dologhoz. Szóval a kérdés az hogy lehetséges e itt Magyarországon az hogy valamilyen munkát találjak ahol teljesen kezdőket felvesznek természetesen papír nélkül? Vagy ha egy közepes tudást már magaménak tudhatok akkor már több eséllyel lehet munkát találni? Persze mindezt papír nélkül.

2022. júl. 9. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor az a minimum, hogy sokat dolgozol és összeállítasz egy portóliót.


Tudod mint művészek, nekik sincs arról papírjuk, hogy a legszebb rajzokat ők rajzolják, hanem fel tudnak mutatni valamit.

2022. júl. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
sajnos nem, elfogsz veszni
2022. júl. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Persze, lehet. Kubikus, vasútőr, kukásautó betanított kukaszedője stb...
2022. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, de malac és egy jól működő, élőben demózható rendszer kell hozzá.
2022. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor igazából nincs minden remény veszve ha már eljutok arra a szintre. 3. Válaszolónak, szerintem félreértetted a kérdésem, vagy én értem félre a válaszodat. Van papírom/végzettség sőt technikumom is van. De őszintén megmondva nem érdekel annyira mint a kódolás. Ezért kérdeztem meg itt hogy van e lehetőség munkaszerzésre egy olyan szakterületre ahová nincs papírom.
2022. júl. 9. 20:58
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy baromi sokan kódolgatnak csak úgy hobbiból. Mármint ez dehogy baj! Sőt, egy tök jó dolog. A baj az, hogy rohadt sokan vannak, akik ezt a szintet képviselik. Ez így hobbinak oké, de ha meg akarsz belőle élni, akkor nagyon kevés.

A végzettséget már csak azért is szokták megkövetelni, mert az egyfajta biztosíték arra, hogy a leendő alkalmazott nem lusta tanulni.

2022. júl. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ezzel részben egyetértek, de viszont aki nem kódolást tanulta a suliba, mivel nem gondolta akkoriban hogy ezzel szeretne foglalkozni és helyette elment más szakmát tanulni és sikeresen el is végezte az iskolát az már semmiképp se lusta tanulni attól hogy nem a kódolást választotta. Az hogy igazából valaki elkezdi tanulni önmagától a kódolást az meg sehogy se utal arra hogy lusta az illető. Mármint értem a lényegét hogy miért kérik el a végzetséget csak igazából annyi azzal a gond hogy csak egy alap tudást biztosít, a többi részét ott tanulja meg az ember ahol azt az alap tudást alkalmazni tudja a gyakorlatban is. De azt az alap tudást, főleg a kódolásban ugye bármikor bárhol az interneten akár ingyenesen is meg lehet tanulni. Igaz nehezebb mint egy iskolában ahol minden egyes kis részt is elmagyaráznak, de ha saját magad tanitod meg az internet által szerintem az egy biztos tudást ad amit akkor se felejtesz el ha el akarod. Ezért nem értem azt a részét a válaszodnak hogy a Végzettség az egyenlő a tanuláshoz nem lustasággal.
2022. júl. 9. 22:09
 8/12 xp ali ***** válasza:
45%
Nem szeretik az ilyen autodidakta kódolókat. Katasztrófa, amit csinálnak. Olyan, mint amikor én lakást felújítok. Nekem megfelel, de egy szakembernek csak több nyugtató/liter sör beadása után merném kikérni a szakvéleményét a munkámról.
2022. júl. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

"az már semmiképp se lusta tanulni attól hogy nem a kódolást választotta"

Ha valaki egy pár hónapos tanfolyamot nem képes elvégezni legalább azért, hogy hivatalosan is bizonyítsa a tudását, az lehet, hogy anno nem volt lusta tanulni, de most nagyon is az. Egy olyan szakmában, ahol a napi szintű tanulás elengedhetetlen, az nem lehet érv, hogy "de hát én régen valamikor kőművesnek tanultam".


Amúgy meg oké, magyarázz meg mindent. Mert láthatóan mindenre van válaszod, nagyon jól tudod csűrni-csavarni a dolgokat, hogy úgy tűnjön, mekkora nagy májer vagy. Hát akkor hajrá! Add elő ezeket a leendő munkahelyeden! És majd számolj be róla, hogy mennyire vágódtál be náluk ezzel az "én már valamikor tanultam", meg "semmit nem érnek a tanfolyamok" dumával.

Innentől felesleges vitázni. Te már eldöntötted, hogy milyen válaszokat fogadsz el, és ami nem tetszik, azzal elkezdesz kötekedni. Csak azt nem értem, ha szerinted te annyival több vagy, mint az, aki elvégzett valami szakirányú képzést, akkor miért csak hobbi-weboldalakat tákolgatsz össze?

Ja, mert talán mégsem ad olyan mély és átfogú tudást a "módszered"?

Egy munkahelyen meg nem olyan munkaerő fog kelleni, akinek kb. egy komplett tanfolyamot le kell nyomni az elején, hogy egyáltalán az alapokkal tisztában legyen.

2022. júl. 12. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

#9

A pár hónapos tanfolyam meg olyan ki meg rá f3l milla és magamtól is meg tdutam volna tanulni.

Na menj aludni.

2022. júl. 12. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!