Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet, kereskedelmi...

Hogyan lehet, kereskedelmi céllal weboldalt létrehozni?

Figyelt kérdés

2022. szept. 19. 13:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Sok megoldás van rá.

Csak egy sima bemutatkozó weboldal lenne, vagy termékeket is tennél rá, azaz webáruházban gondolkozol?


Először is kell egy tárhely meg domain név. Ez évente 6-8000 Ft körül kezdődik. Lehet ingyenes tárhelyre és ingyenes aldomainre is tenni, de ezekre nincs garancia, kevesebb tárterületet adnak, és lassabbak a fizetősöknél. Meg a webcím is hosszabb, nehezebben megjegyezhető lesz.


Ez után kell egy tartalomkezelő rendszer (vagy kézi kódolással is megcsinálhatjuk, de úgy nehezebb).

Én a WordPress-t ajánlom, ez bemutatkozó weboldalhoz és webáruházhoz is jó. Webáruházhoz a WooCommerce bővítményt kell telepíteni. Teljesen Magyar nyelvű, a kezelése könnyen megtanulható, a YouTubeon nem kevés oktató videó van hozzá.

Kell hozzá egy téma. Vannak ingyenes és fizetős témák is. Az ingyenes előnye, hogy nem kell fizetni érte, a hátránya, hogy kevesebbet tud, nem mindegyikhez van támogatás, van amelyikhez frissítések sincsenek, ezért nem árt vigyázni, milyen ingyenes témát választunk. A fizetős témáknál viszont teljes supportot és frissítéseket kapsz, ha népszerű téma áruházból veszed, itt nem nagyon lehet rosszul választani.

Én kettő ingyenes témát emelnék ki, ami megbízható. Az egyik az Astra Free - wpastra.com (ezen belül is az Elementor Free kinézeteket ajánlom). Ezt elsősorban bemutatkozó weboldalakhoz ajánlom. Ha webáruházat szeretnél, érdemes körbe nézni a themefreesia.com oldalon, ahol több ingyenes webáruház kinézet is letölthető.

Fizetős témákban a Divi, az Avada, illetve webáruháznál a Flatsome, ami népszerű. Én a Divi-t szeretem, ha örökös licenszet veszel, végtelen weboldalon használhatod, ha több oldalt készítenél, akkor megéri. Mondjuk az éves licensz is végtelen oldalon használható, de az már nem éri meg annyira. Divi esetén érdemes megnézni a HelloWP ajánlatát, náluk 9900 Ft, a hivatalos oldalon pedig 249 dollár (kb. 100.000 Ft).


Ami még fontos, hogy a WordPress-t legalább havi 2-3 alkalommal frissíteni kell. Továbbá telepíts valamilyen security bővítményt, pl. All in One WP Security (ez utóbbit konfigurálni kell, azaz bekapcsolnia a védelmi beállításokat, ha meg gondot okoz valamelyik bővítménynél, egyenként végig kell nézni, melyik beállítás összeférhetetlen).


Ha viszont minden tudás nélkül vágsz neki, számolj rá, hogy sok időd rámegy, mire a YouTube videókból megtanulod az alapokat. A másik lehetőség, hogy keresel valakit, aki megcsinálja neked a weboldalt, lehet jobban ért a dolgokhoz, profibb oldalt készít. Nagyon sok webfejlesztő prémium téma licenszeket is ad plusz költség nélkül, vagy kedvezményesebben. Ezt azért tudja megtenni, mert korlátlan licenszeket vett, ami ha sok weboldalt készít vele, akkor megtérül, így a fejlesztőnek és az ügyfeleknek is megéri.

2022. szept. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát blogban és termékben is gondolom.

Köszi a választ!

2022. szept. 19. 16:08
 3/3 anonim ***** válasza:

2

Nem biztos, hogy megéri. Manapság nem hogy a blogok meg egyebek nem mennek, de már a facebook/insta oldalak ideje is leáldozóban van. Mindenki tictokozik.

2022. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!