Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Wordpress oldal építéséhez jó...

Wordpress oldal építéséhez jó választás a Blocksy?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 08:48
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ha megrendelésre készítesz weboldalt, akkor egyszeri beruházásra mindenképp szükség lesz. Ebben az esetben a Divi-t érdemes megvenni, az örökös licenszet (ne az évest). Ez a hivatalos Elegant Themes oldalon 249 dollár, a HelloWP-n 9900 Ft. Ehhez adnak még néhány hasznos bővítményt is grátisz (a hivatalos és rengeteg Magyar oldalon is bemutatják miket, érdemes utána olvasni). A Divivel nagyon tetszetős, modern weboldalakat és webáruházakat is lehet készíteni, sőt még blog/magazin oldalakat is. Ez több, mint egy téma, weboldal építő is egyben, továbbá többszáz weboldal tervet is kapsz hozzá (minden héten egy újabbal bővül a lista). Szó szerint minden az egyben. A HelloWP oldalon további weboldal és webshop terveket vásárolhatsz hozzá, de ha csak a Divi-t veszed meg, azzal is rengeteg weboldal tervet kapsz. Ezeket nem tudod importálni API kulcs nélkül a GPL verzióban, ezzel nyújt többet, ha megveszed.


A hivatalos és a HelloWP-s API kulcs is korlátlan weboldalon használható és aktiválható. Természetesen a HelloWP-s verzió is teljesen legális (az Elegant Themes feltételei alapján tovább adható ügyfeleknek az API kulcs, csak nyilvános helyen nem szabad megosztani, ezért tudják ilyen olcsón adni).

A kettő közötti különbség, hogy ha az Elegant Themestől veszed meg, egy fiókkal korlátlan API kulcsot generálhatsz, ez alatt azt értem, hogy minden ügyfelednek saját API kulcsot adhatsz, amit csak ő használ. Ezt később bármikor inaktiválhatod (az már más kérdés, hogy ha kifizetik a munkád, majd később más fejlesztőhöz átmennek, mennyire korrekt, de akár ilyenért is inaktiválhatod adott ügyfeled API kulcsát). Ha a HelloWP-től veszed meg, azt is korlátlan oldalon használhatod, az ügyfeleiddel szabadon megoszthatod (ezt írják is), viszont inaktiválni már nem tudod. Ha HelloWP-s verziót használsz, azt ajánlom, ne add meg az API kulcsot, csak aktiváld adott weboldalon, így nem tudnak visszaélni vele (persze ha otthagynak téged, tovább használhatják).


Ha megveszed a HelloWP-től, az első oldalnál bőven megtérül az ára, a Divi licenszet akár ajándékba is adhatod utána az ügyfeleidnek. Nem kell elárulni honnan vetted, nyugodtan belinkelheted a hivatalos oldalt, ahol 249 dollárért van kint, és azt mondod, ezt ajándékba adod (mert korlátlan licenszed van hozzá, ez pedig elég jól hangzik. Technikailag és kezelésre is jobb lesz, mint bármelyik ingyenes téma.


Tehát a 80 ezres árban is ki lehet hozni szép oldal úgy, hogy te is nyersz vele, mint írtam egyszer kell csak megvenni (ha csak egy oldalt készítesz vele, szerintem akkor is megéri). A Divi-n (meg a hozzá kapott bővítményeken) kívül más prémium bővítményre, weboldal építőre, vagy témára nem lesz szükséges. Innentől kezdve amit kérnek, ingyenes bővítményekkel is meg lehet csinálni (hacsak nem valami nagyon speciális dolgot szeretnének, szinte mindenhez vannak ingyenes bővítmények). Mind szeretjük az ingyenes megoldásokat, fentebb én is azzal kezdtem, mert ha csak egy kis céges bemutatkozó vagy személyes oldal lenne, megfelel ez is (pár kép és szöveg). De ha komolyabban gondolkozol rajta, ne sajnáld az árat. Amire viszont 100%-ig jó lesz a GPL verzió, hogy kipróbáld milyen. Sőt, ha GPL-ben megcsinálsz egy weboldalt, később is tudod aktiválni a Divi-t, ezzel semmi sem veszik el, csak onnantól kezdve elérhető lesz az összes szolgáltatás meg az automatikus frissítések.

2023. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ!


Sajnos döntenem kellett. Azért sajnos, mert ez azt jelenti, hogy mindent nem tudok kipróbálni, így teljes mértékben az ösztöneimre, és a meglévő fejlesztői logikámra hagyatkozva hoztam meg a döntést.


Mivel hívatást tekintve programozó vagyok, teljes mértékben ebből a nézőpontból tudom csak megközelíteni a dolgot.


Így aztán az Elementort választottam. Több érv is emellett szólt. Első, hogy nem teljesen ismeretlen, mert már építettem benne oldalt. Igaz úgy, hogy a megrendelő, vett egy témát, amivel együtt jött az elementor is. Sosem néztem utána, hogy mi az, csak egyszerűen összeraktam neki benne az oldalt, az igényei szerint. Aztán kész.


Később tudatosult csak számomra, hogy ez az egyik legelterjettebb.


A másik, a fejleszthetőség. Még sosem sikerült olyan munkát válallnom, ahol a téma mindent tudott, és ne kellett volna hozzáírnom valamit.

Tehát fontos, hogy a saját scriptjeimet is hatékonyan be tudjam építeni az oldalba.


Fontos, hogy a child témákkal a választott szerkesztő együtt működjön, tehát legyen egy sablon könyvtár, amiből készítek egy child templétet, ami az aktív téma, azért, hogy ha valamibe bele kell nyúlni, akkor abba úgy tudjak bátran belenyúlni, hogy a frissítések ne írják azt felül.


Gyakran fordult már elő velem, hogy valamit megírni gyorsabb volt, mint bővítményt keresni az adott problémára.


És én midig azért hajlok az ingyenes felé, mert tudom, hogy olyant témát még senki nem csinált, hogy az 100%-ban megfeleljen a megrendelő igényeinek. Mindog lesz egy csomó fölösleges a drága témában, amire nincs szükség, és egy csomó olyan, amire szükség lenne és az viszont nincs megírva, nincs benne elkészítve. És ilyenkor mindig azt érzem, hogy valahol, valaki pluszban fizetett. Megvett egy raklap olyasmit, amire nincs szüksége, azért pár dologért, amire szüksége van. Nem beszélve arról, hogy minden sablon, addig olyan, amilyennek a megrendelő látta, amíg azzal a tartalommal van feltölve. Viszont, amikor a képeket és a szüvegeket kezdjük lecserélni, mindjárt másként néz ki ugyan az a téma. Mások képek színvilágai, egy a témában 3 soros középre igazított szövegből lesz 10 sor, míg a témabeli bekezdésből lesz egy tőmondat, és máris szét van esve az eredeti dizájn.


Szóval 100 szónak is egy a vége, nem állítom, hogy én döntöttem jól, amikor nem a divit választottam, hanem az elementort, viszont jelen állás szerint számomra, ez tűnt a legésszerűbbnek.


Tehát feltelepítetem az Astraát és behúztam vele egy starter sablont, így lett egy téma könyvtáram, amiből csinálhattam egy child templétet. Majd feltelpítettem GPLDL-ről az elementort, és hozzá az element pack pro-t. Így olyan érdekes elemeim is lettek, mint a timeline, amit szépen tudok használni az szóban forgó weboldalnál, mivel az oldal egy túrát is kínál, és időrendben, az indulástól, a visszaérkezésig, idővonal szerűen be tudtam a túra egyes állomásait. Kimondhatatlanul feldobta ez az oldat.


Köszönöm még egyszer a sok segítséget.


Oly annyira hálás vagyok, hogy legszívesebben meghívnálak titeket egy sörre! :)


Köszönettel!

2023. márc. 25. 10:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!