Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » 9.-es vagyok, Rendszergazdai...

9.-es vagyok, Rendszergazdai Informatikai szakra jelentkeztem, ettől függetlenül tanulnunk kell a szoftverfejlesztők, webfejlesztők feladatait is. Visual Studio Code-ban dolgozunk, és jóformán allig értek valamit. ?

Figyelt kérdés

Segitségeteket szeretném kérni, hogy legyen rutinosabb, ti milyen tippeket adnátok egy kezdő "webfejlesztőnek" ( aki amúgy hardveres, csak kötelező neki ez is, de m1.. ) , hogyan szokja meg a rendszereket, kódokat, stb..


ti mit hogy csináltok, mik az alapok amiből eleve nekiálltok?



2023. ápr. 23. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

"mik az alapok amiből eleve nekiálltok?"


Az alapokat most tanítják. Csak oda kéne figyelni.

2023. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Keress az osztályban olyan embert aki keni a programozást és kérd meg hogy korrepetáljon valami ellentételezésért.
2023. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

"aki amúgy hardveres, csak kötelező neki ez is"

Öhm...

Tudod, normális körülmények között attól, hogy te "hardveres" leszel, még illik ismerni a szomszédos szakterületeket is. Részben azért, mert soha nem tudhatod, hogy mit kell még a fő elfoglaltságod mellett csinálnod; részben azért, mert bizony a rendszergazdai munka során is szükség lehet némi kódolásra; részben pedig azért, mert ez is a kompetenciákat és a látókört bővíti. Az a rendszergazda, aki egy-két dolgot tud megcsinálni, amiket anno mechanikusan betanult, az egy pocsék szakember.

Egyébként se álmodj arról, hogy olyan állást fogsz kapni, ahol csak és kizárólag gépek hardveres karbantartásával kell foglalkozni. Illetve lehet, de ahhoz eszeveszettül pengének kellene lenned, és nagyon komoly szinten kell művelned.

Ja, és még csak annyit, hogy némi algoritmizálás és webszerkesztés ma már alapismeretnek számít. Réges rég követelmény a középszintű informatika érettséginél is. És azért azt, hogy egy kicsit Bootstrapben bohóckodtok, ne állítsuk már be úgy, mint valami profi webfejlesztést. ;-) Most nem azért, de akinek egy kis HTML, meg CSS gondot okoz, az azért már elég gáz.


"mik az alapok amiből eleve nekiálltok?"

Szerintem ezek mind elhangzottak az órán. Mondjuk én a VS Code-ot (aminek egyébként vajmi kevés köze van a "nagy" Visual Studióhoz) nem igazán szívlelem, inkább SublimeTextet használok, de ettől függetlenül azért a VS Code sem egy horrorisztikus cucc. Nagyon remélem, hogy olyasmi dolgok, mint új dokumentum, mentés, mentés másként, stb. nem okoznak gondot. Ha igen, akkor az 5.-6. osztályos könyvedet és füzetedet kéne előkeresned. Ha pedig ezek megvannak, akkor lehet kezdeni a HTML-lel az ismerkedést. Az az egésznek az alapja. Youtube-on is rengeteg oktatóanyag van fent, kiválasztasz egy tetszőlegeset, és megtanulod. Csak két random példa:

https://www.youtube.com/watch?v=TFw4i6IqjtU

https://www.youtube.com/watch?v=gkXvSajmcvs

Vagy ha tudsz angolul: https://www.youtube.com/watch?v=kUMe1FH4CHE

Maga a HTML összesen kb. 10-20 elemet tartalmaz, amiket tudni kell, ez azért szintén nem egy durva mennyiség. Egy átlagos nyelvi szódogához ennél több szót kell megtanulni.

A CSS kicsit már bővebb, de azért ott sem kell betéve tudni mindent.

Ezeken rágd át magad, közben jegyezetelj, ugyanis tény, hogy ha az ember leírja, amit tanul, az jobban rögzül. És persze gyakorold.

Aztán ha ez megvan, akkor nekiláthatsz annak, amit tanultok. Gyanítom, Bootstrapet, vagy valami hasonló keretrendszert vesztek. Erről is találsz a neten ezernyi tutorialt, tessék alkalmazni a keresési képességeidet! ;-) (Ami egy hardveresnek is egyébként létszükséglete.)

2023. ápr. 24. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a kioktatást, és nagy megmondói szereped azért mert nem mindent tudok, és nem egy tipikus informatikus, 0-24 gépnél ülő, minden általánosításnak megfelelő droid, NPC vagyok. Remélem ezért otthon, és a baráti körödben lévő kiöregedett sörhasú 40esek jól megdicsérnek, meg majd a különböző fórumokon is.


Azért mert nem tudok 1-2 dolgot, egyből azzal dobálózni hogy "új dokumentum , mentés, mentés másként nem okoznak gondot" vércink, és nekem kínos egy kicsit.

2023. ápr. 24. 16:37
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha a HTML-el, CSS-el, stb. egy kicsit közelebbről meg akarsz ismerkedni, akkor egy jó kiindulás lehet a w3schools.com: itt minden meg van magyarázva és példákkal illusztrálva. Ha gyakorolni szeretnél, akkor az infojegyzet.hu-n fent vannak az érettségi vizsgafeladatok, több esetben megoldással együtt. Ha ezeket már meg tudod oldani, akkor nagy meglepetés már nem érhet: neked is ilyen típusú feladatok lesznek...
2023. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm, rálesek.
2023. ápr. 24. 19:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kódolás ha jól tudom akkor a rendszergazdának sem idegen. Nem tudom, hogy melyik cég tart fent embereket, akik csak a hardwereket cserélgetik 1 évben 1szer.

Egy jó rendszergazának is nagyon szélesek az ismeretei az informatika terén, ezért tanultok némi programozást is.


Jó lenne tudni hogy pontosan miket csináltok, hogy pontosabban tudjunk segíteni, mert az hogy webfejlesztés az elég tág. Legalább hogy milyen nyelvet használtok, használtok-e keretrendszert, stb.

2023. ápr. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
67%
Tudod, amilyen az adjisten, olyan a fogadjisten. Te kezdtél magas lóról beszélni, és te mondtad, hogy alig értesz valamit. Talán legközelebb akkor konkrétabban fogalmazd meg, hogy mit szeretnél, és milyen szinten állsz!
2023. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Leírtam hogy nem értek annyira hozzá, majd te elkezdtél lehordani, meg belémállni úgy hogy még semmit nem is beszéltünk soha az életben, te mikben vagy? xD

Nagyon rossz ajtón kopogtatsz szerintem öregem, nemnagyon vágod mi folyik körülötted.


droid, npc.

2023. ápr. 25. 18:12
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

15-16 éves vagy most és úgy mondod nálad idősebb és sokkal tapasztaltabb embereknek, hogy "nemnagyon vágod mi folyik körülötted". Szerintem te nem tudod hogy mi a feladata egy rendszergazdának.


Nem vagy 0-24 gép előtt ülő npc, droid, azt mutatja hogy kb lenézed azokat akik szabadidejükben is foglalkoznak a témával.

Szerintem belőled nem lesz jó szakember sohasem amíg nem változtatsz a hozzáállásodon.

Ha pedig nem vagy jó szakembert akkor valami alja cégnél leszel eldugva a pincébe.


Tanulni kell és elnézést kérni a hozzászólóktól akikkel bunkó voltál.

2023. ápr. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!