Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van rá esély, hogy a flash...

Van rá esély, hogy a flash weboldalak valaha keresőbarátak legyenek?

Figyelt kérdés
2008. márc. 7. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Itt az a kérdés, hogy a flash mennyire "újítás". Mert egyre inkább azt látni, hogy egy csilivili, de hasznavehetetlen valami, így ha keresőbaráttá válik, azzal ösztönözve lennének a weboldal-készítők, hogy olyanokat gyártsanak.

Szerintem szinte biztos, hogy ez az oka, hogy még nem fejlesztett rá pl. a google valamit...

2008. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

Nem igazán értem a kérdést és ennél fogva a választ sem. Amikor egy full flash site publikálásra kerül akkor sem kerülhetjük el a HTML-t, mivel magát a Flash tartalmat HTML kódba ágyazzuk. A keresőmotorok számára pedig éppen nem is lényeges, hogy a Flash mit tartalmaz, mert a számára fontos információkat a HTML-ből nyeri ki, pl META tag.

Tehát azt, hogy egy oldalt mennyire nevezhetünk keresőbarátnak nem az dönti el, hogy Flash, PHP vagy bármilyen más technikával készült e.

2008. márc. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Már hogyne döntené el az... Láttam én már olyan honlapot, hogy nem volt sitemap és full flash volt a menüje. Még a KEZDŐLAPOT sem indexelte a google, de ha azt indexelte volna sitemap beküldése vagy az oldalra (html-ben) linkelése nélkül SEMMI MÁST nem talált volna meg.


Vagyis az édes kevés egy oldalhoz, hogy a title meg a meta tagek jól ki legyenek töltve, ha ODA SEM ÉR a keresőrobot, mert csak flashben hivatkoznak rá! Egy ilyen oldalra nem lehet azt mondani, hogy keresőbarát.


Arról nem is beszélve, hogy igencsak merész úgy indexeltetni egy oldalt, hogy csak a metainfókra találjon rá, mert az egész oldal flashben villog. Így az oldal tartalmából semmi nem lesz indexelve. Már megérte...

2008. márc. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
A HTML oldalt kell teleírni kereső információkkal, azt eltárolja a gugli de annak is van egy átfutási ideje, akár több hét is lehet. A flash tartalmával nem tud mit kezdeni ezért célszerű kisbetűvel egy rejtett i-frame ba betenni mindent ami kell.
2008. máj. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Igen, már dolgoznak rajta. 2 éven belül működni is fog.

De nem lesz olyan hatékony mint a HTML.


A kereső optimalizálás amúgy már rég nem a META tagekről szól. A google telán már figyelembe sem veszi.


Ha valakit komolyan érdekel keressen rá a SEO kulcsszóra.

2009. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!