Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen OKJ-s végzettséggel...

Milyen OKJ-s végzettséggel lehet hivatalosan weblapot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen papírt, végzettséget kell szerezni ahhoz, hogy kiválthassam a vállalkozói igazolványt és legálisan, számlaképesen szerkeszthessek weblapot.

2012. febr. 27. 12:31
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Nincs ilyen papír, az ügyfelek referenciákat várnak el. Ez egy korrekt szakma: tudás kell, nem végzettség.
2012. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Ezt én megértem és tudom is, ezzel nincs is gond. De ezt sem lehet feketén csinálni, ha az ember hirdetni akarja magát stb. ahhoz kell vállalkozói, illetve ha számlát kell adni az ügyfélnek, akkor azt hogyan adok, ha nem legálisan csinálom?
2012. febr. 27. 12:46
 3/36 themaki1333 ***** válasza:

látod már meg is válaszoltad magad :D alapíts valamilyen céget....

Persze ha cégesen szeretnéd csinálni akkor természetesen ahogy említetted kell a vállalkozói és meg kell alapítanod valamilyen cégformátumot (BT, KFT, RT, ZRT) ha ezek is meg vannak akkor onnantól már gyerekjáték.

Nem lesz könnyű megalapítani az előre megsúgom! ;)

2012. febr. 27. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:

Elég csak a vállalkozói nem?

Mármint céget nem kell alapítani hozzá külön.

2012. febr. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Igen, köszi, ezt tudom. Meg azt is, hogy nem lesz könnyű.. :-) Viszont ahhoz, hogy céget alapítsak, olyan végzettséggel kell rendelkeznem, amilyen a cég tevékenységi köre. Pl. nem üzemeltethetsz kocsmát ha nincs vendéglátó-eladói végzettséged. Így a vállalkozói igazolványt sem válthatom csak úgy ki, végzettség hiányában. Már régóta csinálgatok weblapokat és most szeretnék teljesen hivatalosan is ezzel foglalkozni. De papírom nincs róla, és az érdekelne, hogy milyen papír kell a vállalkozói igazolvány kiváltásához.
2012. febr. 27. 12:55
 6/36 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is elég a vállalkozói, nem feltétlen szükséges céget alapítani. De a vállalkozói igazolvány kiváltásához végzettség kell, olyan amit dolgozni szeretnél. Na most engem az érdekel, hogy milyen végzettség kell ahhoz, hogy weblapot szerkeszthessek. Mert olyan szakma nincs, hogy weblapszerkesztő, legalábbis én nem találtam.
2012. febr. 27. 12:57
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom könyvelőtől érdeklődd ezt meg, vagy az apeh oldalain nézz szét.

Legjobb tudásom szerint nem kell külön papír a weblapkészítéshez.

2012. febr. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 themaki1333 ***** válasza:

ha meg igen akkor mehetsz webprogramozónak tanulni ;)

én jelenleg is ezt művelem :D

2012. febr. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:
Értem, akkor majd megkérdezem könyvelő ismerősöm, vagy fellépek az Apeh-oldalára. Már több weblapot szerkesztettem és most arra gondoltam, mellékállásba kiváltom a vállalkozóit. Mert ha mellékállásban csinálom főállás mellet, akkor járulékot sem kell fizetnem magam után, mivel fizeti utánam a cég, ahol alkalmaznak.
2012. febr. 27. 13:10
 10/36 anonim ***** válasza:

Így van, mellékállásban csak az adót kell fizetned a bevételed után, meg valami minimális (asszem 3000 Ft körüli) mittudiménmilyen járulékot. De megúszod a TB-t, ami nagy érvágás lenne egy kezdő vállalkozónak.

Viszont tudtommal a munkáltatódnak bele kell egyeznie, hogy másodállásban vállalkozz.

2012. febr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!