Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen OKJ-s végzettséggel...

Milyen OKJ-s végzettséggel lehet hivatalosan weblapot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen papírt, végzettséget kell szerezni ahhoz, hogy kiválthassam a vállalkozói igazolványt és legálisan, számlaképesen szerkeszthessek weblapot.

2012. febr. 27. 12:31
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

(Nocsak, unalmadban a jogit is csinálod, nem fizetett jól a COD4-be meg egy halom játékba bedolgozás? :D )


Ez úgy marhaság ahogy van.

Nincs "jogilag" külön munkakör ezeknél, illetve NEM LEHET így elhatárolni...

2012. márc. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

@Utolsó "okoska"!


JOGILAG, és az SZJA, VTSZ kódok, és az APEH is külön munkakörnek tekinti. Az OASZ szintén külön veszi. A munkaügyi központ és a Munkaügyi Szakszervezet, valamint a Webes Dolgozók Szövetsége, 3 külön munkakörnek ítéli.


JOGILAG mind a 3 külön munkakör, és nem külön bejelentéssel végzése ILLEGÁLIS. JOGILAG...Aztán, hogy elég sok az ilyen marha, aki nem fogja fel, hogy törvénytelen az a dolog, túl sok van ezekből, sokat bíróság elé is visznek (akiknek a 99,3%-át elítélik fél évre, és többmilliós bírságra), de még így is sok marad kint akiket még nem állítottak törvény elé.


(zárójeles válasz: Még mindig a játék és rendszerfejlesztő a szakmám. Attól, hogy jogot tanulok, és másodállásban 1 év múlva munkaügyi ügyvéd leszek az egy másik dolog. 6 középiskolai, és 5 egyetemi végzettségem van, mindegyik különböző. Így aztán nem kell félnem, ha egy munkakör becsődöl. 54 évesen jó, ha van másod, harmad, negyed, akár ötödállásod.)

2012. márc. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

pcmanus!

Ahhoz képest, hogy jogra jársz, nem vagy valami tisztában a dolgokkal.


Én adószámos magánszemélyként is folytattam kereső tevékenységet, és jelenleg egy KFT többségi tulajdonosa vagyok. És képzeld el, hogy az adószámos magánszemély is csak olyan tevékenységeket végezhet, amikre van jogosítványa! Viszont vannak olyan tevékenységek, amikhez nem kell végzettség.


Egyébként a játék és programfejlesztői végzettség már eleve feljogosít ilyen tevékenység folytatására.


Mondok egy jó példát, ami teljesen ellentmond a te álláspontodnak.

Egy ismerősöm egyszerre 3 féle tevékenységet végez a munakhelyén: óvónő, étkezésnyilvántartó, közösségi munkavezető (tehát közszféráról van szó). Napi 8 órában látja el a 3 munkakört. Így jóval több pénzt visz haza, mintha csak egy posztja lennek. Ja és ami fontos, hogy a 3 munkakör betöltéséről szerződése is van a munkáltatóval.


Mondok egy másik példát is:

Van egy 3 egyszemélyes kft, amelynek a tulajdonosai nem munkára kötelezett tagok és mindegyiknek van főállása is. A kft-nek nincs egy alkamazottja sem. A 3 tulajdonos közül az egyik az ügyvezető, a másik két tag csak a pénzét adta a vállalkozásba.

A kft tevékenységi körébe 5 féle tevékenység van bejegyezve és az ügyevezetőnek megvannak azok a végzettségei, amik a az öt tevékenység folytatásához szükségesek, így nem kell 5 külön alkalmazottat felvenni 5 külön munkakörbe.


Ez a nem kell hozzá végzettség dolog, meg teljesen marhaság. Ha ez így lenne, akkor simán elmennék állatorvosnak. Tudod, sok disznótorban voltam, szedtem már szét állatot, felismerem a szerveit, talán indítok egy állatorvosi vállalkozást. A NAV-nál biztos nem nézne hülyének az adott ügyintéző, amikor mennék kiváltani az egyéni vállalkozói igazolványt, úgy hogy semmi végzettségem nincs ilyen tevékenységre.


Az egyéni vállalkozásnak pedig benne van a nevében, hogy egyéni, vagyis annyi féle tevékenységet jegyeztethet be az egyéni vállalkozó, amennyire van képesítése, nem kell minden egyes tevékenység végzésére alkalmazottat felvennie.


Pl egyik rokonom is egyéni vállalkozó. Van 4 különböző végzettsége, és 15 db különféle végzettségekhez kötött tevékenység van bejegyezve a vállalkozásába folytatható tevékenységként, és nem alkalmaz még magán kívül 14 embert, hogy működjön a vállalkozása.


Sőlt vannak, olyan tevékenységek, amiket magánszemélyként nem is végezhetsz, mert kamarai tagság kell hozzá.


Még egy dolog. A webprogramozó, aki PHP-t ír kötelezően fog írni HTML-t és az esetek bizonyos részében még CSS-t is.

Szerintem az esetek tulnyomó részében a php scripttel feldolgozott adatoknak a végeredményét csak el kellene juttatni a kliensnek is, és a klinesnek HTML-t fogsz küldeni.

2012. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 themaki1333 ***** válasza:

pcmanus: megsúgom, hogy én jelen pillanatban webprogramozónak tanulok....


A suliban mivel kezdtünk szerinted?

1. félév: XHTML+HTML+XML+CSS+ADATBÁZIS KEZELÉS

2. félév: PHP+JAVASCRIPT+MYSQL+JQUERY+PHOTOSHOP


Szerinted az általad felsorolt dolgok közül ha valamelyiket nem tudná a "Sitebuilder" illetve "Webprogramozó" akkor tudna valamit is kezdeni egy weboldalon?


Manapság már a statikus oldalakat felváltják a "Flashel-t" statikus oldalak illetve már ott is alkalmaznak PHP-t (Kapcsolat részekben a személyes üzenet küldés)...


Tehát akkora nagy hülyeséget írtál le, hogy az valami hihetetlen... egy te "Még mindig a játék és rendszerfejlesztő a szakmám. Attól, hogy jogot tanulok, és másodállásban 1 év múlva munkaügyi ügyvéd leszek" <- ezek vagy a Webprogramozó egy külön szakma... csóró srác csak egy amolyan "egyéni vállalkozást" szeretne csinálni legálisan...


Barátom pontosan ma beszéltem keresztapámmal aki már 45 éve mezőgazdaságban elhelyezkedett egyéni vállalkozó...

Ha te szeretnél indítani legálisan működő "céget" akkor elsőnek a TB-t kell megfizetned ami havi kb.: 70.000FT, erre jönnek rá a különböző adók pl.:Iparűzési Adó (évente kétszer) stb... Ki kell váltanod a vállalkozói igazolványt!!!! Baromira sok pénzbe kerül, hogy kiváltsd sokan inkább visszaadják mert nem bírják fizetni! Ha ezek meg vannak akkor rendelned kell saját tárhelyet illetve domain-t a saját magad reklámozására! Amint eladsz valamit nyugtát vagy valamilyen számlát kell adnod az ügyfélszámára mert különben visszakeresnek (lakcím/bankszámlaszám) alapján!


Tehát ezt csak másodállásban érdemes csinálni!


Még valami ha van egy másodállásod akkor főállásban lévő főnöködnek semmi beleszólása nem lehet a te cégedhez, de ekkor számolj az előzőkben leírtakkal!!

2012. márc. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

"A suliban mivel kezdtünk szerinted?

1. félév: XHTML+HTML+XML+CSS+ADATBÁZIS KEZELÉS

2. félév: PHP+JAVASCRIPT+MYSQL+JQUERY+PHOTOSHOP "


Azt egy szóval sem mondtam, hogy nem tudhatja. Attól, hogy ő webprogramozó, még tudhatja használni a photoshopot pl. De hivatalosan Nem az ő munkaköre, és még illegális is, ha egy munkakör alatt végzi más munkáját.


Lehet úgy, hogy egy ember mind3-at ellátja. Nem mondtam hogy nem. De nem lehet mindegyik főállás. Akkor projectenként mind a 3 munkakörbe más órabért kell megadnia, külön órabértszámolnia és külön leadóznia. Tehát ismerheti a nem az ő munkakörébe tartozó dolgokat, sőt használhatja is, de csak külön munkakörként.

2012. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:

"Nem az ő munkaköre, és még illegális is, ha egy munkakör alatt végzi más munkáját."


Írok neked egy olyan munkakört, ami eleve megcáfolja azt, hogy a webfejlesztést minimum 3 munkakörbe kell sorolni.

A multimédia-fejlesztő munkakörében elláthatja az alábbi feladatokat: 2D és 3D grafikai tervezés és animáció készítés, képszerkesztés, -retusálás, -korrekció, videoanyagok szerkesztése, vágása, weblapfejlesztés (egy az egyben minden, ami ide tartozik), egyedi alkalmazásfejlesztés.

Ha ezt végzed főállásban, akkor eleve az általad említett 3 külön munkakört küldheted egyben.

Nem minden munakör áll olyan szűk tevéákenységi körökből, mint ahogy te azt elképzeled.

"Nem az ő munkaköre, és még illegális is, ha egy munkakör alatt végzi más munkáját."

Ahogy, már írtam, amit írsz, teljesen ostobaság.

Ott van pl az egyszemélyes KFT.

Ebben összesen egy ügyvezető van, ráadásul ha mellékállásban viszed, akkor még nem is kell munkára kötelezett tagnak lenned. Bért sem fizetsz így magadnak, és annyi tevékenységet végeszhetsz, amennyire csak van jogosultságod a kft. bejegyzett tevékenységei közül.

Ugyanezt a vállakozást lehet főállásban is vinni, és akkor annyi lesz a különbség, hogy munkára kötelezett tag leszel, de ettől még nem kell felvenned alkalmazottakat, hogy az összes munkakört el tudd látni, ha mindegyik tevékenységhez van megfelelő végzettséged, amit csinálni szeretnél.


Az egyéni vállalkozók zömének meg eleve nincs is alkalmazottja, így náluk nem is kell munkakörökről beszélni. Ők rendszerint egydül végzik mindazokat a tevékenységeket, amiket az egyéni vállalkozói igazolványaikban feltűntettek, és az egyéni vállalkozást lehet akár főállsában is vinni.


Szeirntem jó lenne, ha megnéznél egy-két álláshirdetést, mondjuk webfejlesztésen belül, és nézd meg, hogy mit írnak le az ellátandó munkakörben rendszerint. Egy webprogramozónál a munkakör nem csak a szerver- és kliensoldali programozási nyelvekből és adatbáziskezelésből fog állni.

2012. márc. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 csigarena ***** válasza:

30 álláshirdetésből 1 volt olyan hogy szigorúan csapaton belül,csak a programozás részfeladatot kellett csinálni.Az összes többiben máshoz is kellet (seo,c# és még meredekebbek :) ),és most is olyan munkahelyre jutottam ahol a szerződésemben (főállásban) vagy 10 munkakör van :D

(és nem egy amatőr cégről beszélek)

2012. márc. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 A kérdező kommentje:
Úgy látom egy komplett kis vitát sikerült kirobbantanom. Pedig én csak egy egyszerű választ vártam.
2012. márc. 6. 10:58
 29/36 anonim ***** válasza:

Mint írtam neked, csináld ezt:


Szerezd meg azt a munkaköri tudást amit be akarsz tölteni. Szerezz számlatömböt, mint magánszemély.

Hirdesd magad online.

Dolgozz.

Kérd el a pénzed.

Adózz.


Ennyi a folyamat. Nem kell hozzá más papír. Csak a számlatömb. Nameg az ehhez tartozó adókártya, satöbbi. De egy jó tanács. Ez csak tanács. Ne vállalkozóként akard ezt elkezdeni. webfejlesztőnek nem érdemes a vállalkozói.

2012. márc. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
Igazából teljesen mindegy, mert ha kiváltom a vállalkozóit, akkor is másodállásban csinálnám, mert 15-16 napom szabad egy hónapban. Főállás mellett pedig nem kell járulékot fizetnem magam után, hisz azt fizeti a munkáltatóm.
2012. márc. 6. 17:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!