Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen OKJ-s végzettséggel...

Milyen OKJ-s végzettséggel lehet hivatalosan weblapot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen papírt, végzettséget kell szerezni ahhoz, hogy kiválthassam a vállalkozói igazolványt és legálisan, számlaképesen szerkeszthessek weblapot.

2012. febr. 27. 12:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
A beleegyezéssel nem lesz gond. De legelőször azt kell kiderítenem, hogy milyen papír kell, hogy vállalkozóit válthassak mint weblapszerkesztő.
2012. febr. 27. 13:29
 12/36 anonim ***** válasza:
41%
Megcsinálod maszek alapon. Leülsz a gép elé, felbattyogsz internetre, elsőképp a prog.hu-ra és pcforum.hu-ra, ott állás rovatba témákat nyitsz, hogy pályakezdő vagy, referenciákat szereznél, tudásod, stb. Szval hirdetést. (Bocs ha nem pályakezdő vagy csak a kérdésből ítélve annak tűnsz{ jártas szakmabeli ilyet nem kérdez}) Aztán jelentkeznek emberek. Ha számlát kérnek, akkor majd adsz magánszemélyként. Aztán utána adózol. Tehát simán vállalkozóként.
2012. febr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:

Hogy weblapfejlesztő vállalkozást indíts, elég ha szert teszel valamilyen OKJ-s webfejlesztő, webprogramozó, multimédia fejlesztő végzettségre.

És az meg baromság, hogyha mellékállásban csinálod a vállakozást, akkor a munkáltatónak bele kell egyeznie, hogy te vállalkozást indíts. A munkáltaónak semmi köze hozzá, hogy a munkavállaló munkaidőn kívül mit is csinál. Még tájékoztatni sem vagy köteles, hogy te vállalkozni fogsz.

2012. febr. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Na végre, valami ilyesmi válaszra vártam. Köszönöm a segítséget, ezt akartam megtudni.
2012. febr. 27. 17:27
 15/36 csigarena ***** válasza:
webprogramozó,programfejlesztő-informatikus
2012. febr. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
Talán webmester vagy vmilyen multimédia végzettség
2012. márc. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
esetleg internetes alkalmazásfejlesztő.
2012. márc. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

Akkor tisztázzuk először mit szeretnél. A Webszerkesztés 3 munkakör, 3 különböző ember.


Először gondolkozz el melyik részét szeretnéd ellátni a weblapszerkesztésnek.


Designer: csak photoshoppol, nem használ leírónyelvet, nem programoz, CSAK photoshoppol


Sitebuilder: HTML+CSS vázat rak össze, NEM használ SOHA php-t, js-t, jquery-t, flasht, stb.


Webprogrammer (webprogramozó): php-zik, flasht ír, jqueryhez ért, js-hez ért. SOHA SEM ír html+css-t, és nem photoshoppol...


Te melyik akarsz lenni? Először ezt tisztázd. Úgy nem fogsz sokat érni a későbbiekben, ha 2-t összevonsz, vagy mind3-at. Külön külön keresik az ilyen embereket. Így először döntsd el mit szeretnél ellátni. És nem kell semmiféle papír meg minden.


Designer: legyen kreativitásod, tanuld meg a photoshoppot és meg is vagy.


Sitebuilder: tanuld meg a HTML+CSS leírónyelveket és meg is vagy.


Webprogrammer: (legnehezebb) tanuld meg a php-t, js-t, jquery-t, flasht és meg is vagy.


Ennyi a folyamat minden résznél, hogy az adott munka "tudójává" válj. Utána már csak simán hirdeted magad egy-két oldalon. (főleg pcforum és prog.hu meg a webpillango) Aztán jelentkezik egy-két ember hogy felkérne téged. Majd ha számlát is kér, akkor kiállítasz neki sima számlatömbből, és majd leadózod. Ha meg nem kér számlát (a legjobb ha úgy hirdeted, hogy számlát nem tudsz adni), akkor zsebre dolgozhatsz, állambácsi nem fogja megtudni. Ennyi. Semmiféle papír nem kell hozzá.

2012. márc. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
89%

pcmanus!

Te teljesen el vagy tévedve!

A webfejlesztést végezhetik úgy, ahogy te azt írod, hogy az egyes célfeladatokat külön személyek látják el.

Sok munkáltató viszont, olyan munkavállalókat keres, akik az általad felsoroltak mindegyikéhez értenek.


"Webprogrammer (webprogramozó): php-zik, flasht ír, jqueryhez ért, js-hez ért. SOHA SEM ír html+css-t"


Ez is nagy ostobaság!

Szerinted, mit fog a szerver elküldeni a böngészőnek???


Majd a PHP programozó azt mondja, hogy én nem fogok semmit HTML kimenetre küldeni, mert HTML-lel nem kell foglalkoznom. És ugyanez a helyzet a CSS-sel is!!!


Képzeld el, hogy elvégez az ember egy multimédia-fejlesztő felsőfukú szakképzést, és máris elhelyezkedhet az általad felsorolt összes munkakörben, mert mindháromra lesz jogosultsága.


Én ismerek sok olyan egyéni vállalkozót, akinek nincs egy alkalmazottja sem, és maga végzi a teljes webfejlesztés folyamatát, de hozzá kell tenni, hogy a szükséges végzettségekkel rendelkezik.


A komoly megrendelők, meg eleve számlát fognak kérni, mivel mindenki szeret arra törekedni, hogy minél több költséget számoljon el, így legalább kevesebbet fog adózni.

A cégek szinte kivétel nélkül kérnek számlát honlapkészítésről, mivel ha van weblapja a cégnek, de nincs róla számla, akkor az a honlap honnan is van? Ilyen áfacsalással a NAV előtt igen könyyű lebukni. Egy dolog lehet ez alól kiveétel, ha a cég eleve folytathat webfejlesztői tevékenységet, mert akkor elkészítheti saját honlapját.


Rengeteg megrendelő pedig pályázati pénzeket költ webfejlesztésre, és ott meg szivorúan el is kell számolnia mit és mire költött. Soka pályázatnál pedig eleve van már elkülönített összeg, amit csak honlapkészítésre lehet fordítani.


A kérdező egyébként is vállalkozni akar. szerinted, hogy a francba váltja ki az egyéni vállalkozói igazolványt, ha nincs is megfelelő végzettsége, hogy az adott tevékenységet végezze?


A többi vállalkozási formánál, már kicsit más a helyzet, mert, ott a tulajdonos(ok)nak nem kell, hogy a szakmához kötődő végzettsége legyen, de legalább egy alkalmazottnak meg kell lennie a szükséges végzetségének vagy végzettségeinek, hogy a vállalkozás a felvett tevékenységeit folytathassa.

2012. márc. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

Ott a gond, hogy azt gondolod, a jogosultság/tudás egyenlő a munkakörrel.


Azt egy szóval sem mondtam, hogy a webprogrammer nem tudhat HTML vázat írni. Csak annyit, hogy az már nem az ő munkaköre.


Jogilag (!) nincs olyan munkakör, ami 2-t, vagy mind3at egybefoglalná. Jogilag, ez 3 külön ember munkaköre. Össze kell dolgozniuk, de attól még 3 külön embernek KELL végezni., ugyanis 3 KÜLÖN munkakör, összevonni NEM SZABAD...jogilag.


Jogi alapon, illegális, ha nem a te munkakörödet végzed.

Most vagyok jogi karon, tudom, hogy mit beszélek.


De akkor menjünk szépen sorba.

3 különböző munkakör van. Illegális ha 2-t vagy 3-at töltesz be egyszerre. Ha csak nem másodállásként tekintjük az egyik részt, és pl.: elsőként webprogrammer, másodállás meg sitebuilder, de akkor külön kell órabért számolnod, külön árat szabnod, és külön leadóznod.


A számla nélküli zsebre dolgozás csak példa volt, hogy sokan úgy csinálják. Én sem csináltam soha úgy, csak példa volt.


A kérdező vállalkozni akar. Ez van. Az ebben a szakmában fölösleges. Simán internetes hirdetések alapján csináld. Számlatömböt simán be lehet szerezni legálisan is magánszemélyként, nem mint vállalkozó, hanem csak úgy simán. Ennyi.


Sorba.


Szerezd meg azt a munkaköri tudást amit be akarsz tölteni. Szerezz számlatömböt, mint magánszemély.

Hirdesd magad online.

Dolgozz.

Kérd el a pénzed.

Adózz.


Ennyi a folyamat. Nem kellenek hozzá papírok. Nekem Játék és programfejlesztő a végzettségem. HTML+CSS tudásról, vagy PhotoShop ismeretről nincs papírom, mégis Sitebuilderként dolgozom. Számlát adok róla, de nem vagyok se vállalkozó, se nem sitebuilder a hivatalos szakmám. De legálisan csinálom.

2012. márc. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!