Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen OKJ-s végzettséggel...

Milyen OKJ-s végzettséggel lehet hivatalosan weblapot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy milyen papírt, végzettséget kell szerezni ahhoz, hogy kiválthassam a vállalkozói igazolványt és legálisan, számlaképesen szerkeszthessek weblapot.

2012. febr. 27. 12:31
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Az úgy jó. De m1. Nos akkor tedd meg azt amit leírtam, és garantáltan sikered lesz a munkában.
2012. márc. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

Nme fogod tudni kiváltani a vállalkozói igazolványt, ha nincs megfelelő végzettséged a tevékenység végzéséhez.

Ha magánszemélyként igényelsz adószámot, akkor is kell végzettség a webfejlesztéshez, csak az a különbség, hogy ilyen esetben, nem fogják leelenőrizni azt, hogy van-e megfelelő végzettséged a tevékenység vézéséhez. Itt utólag lehet nagyott koppanni, ha kap az ember egy ellőrzést, és kiderül, hogy megfelelő végzettség nélkül végezte a tevékenységet. Sőt akár egy konkurens vállalkozó simán jelezheti a versenyhivatalnak, hogy te illegálisan, végzettség nélkül végzed a tevékenységed.


Ismerek olyan webfejlesztőt is, akit úgy kaptak el, hogy volt megfelelő wéegzettsége a webfejlesztéshez, de ő azt is vállalta, hogy akár a honlapra szánt fényképeket esetleg videóanyagokat is elkészíti, csak azzal nem számolt, hogy ilyen tevékenység vézéséhez már fényképész és operatőr végzettségek kellenek.


Egy a lényeg, hogy webfejlesztést, csak megfelelő végzettség mellett lehet legálisan folytatni.

Kérdező!

Írtam már neked régebben, hogy elég egy OKJ-s végzettséget szerezned, nem szükséges hozzá főiskolai vagy egyetemi végzettség.


Sokan úgy vannak nagyobb cégeknél megfelelő végzettség nélkül webfejlesztő munkakörben, hogy a szerződésük szerint nem az a munkakörük. Mivel csak kell, hogy egy cég az adott tevékenységet végezhesse, hogy legalább egy alkalmazottnak, vagy munkára kötelezett tagnak vagy ügyvezetőnek, legyen megfelelő végzettsége az adott tevékenység folytatására. Azt már nem fogják tudni ellenőrizni, hogy az adott személy a munaköréhez tartozó tevékenységet végzi-e vagy sem.

2012. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:

A végzettség ilyen szempontból nem lényeg. Nekem játék és rendszerfejlesztő egyetemi végzettségem van, de kikötötték, hogy ez webfejlesztési munkakörre nem ad jogot.


Aztán utána kérdeztem a NAV-nál, APEHnél és egyéb helyeken. És mind azt a választ adták, hogy webfejlesztő munkakörre nem érvényes, de ahhoz nem is számítanak végzettséget. Meg lehet szerezni ilyen végzettségeket, de hivatalos ügyekben nem lényeges. És kikötötték, hogy de viszont "...a webfejlesztés külön munkaköreinek egyidejű, ugyanazon fokú állásként végzése illegális..." (írta nekem a NAV)

2012. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

"A végzettség ilyen szempontból nem lényeg. Nekem játék és rendszerfejlesztő egyetemi végzettségem van, de kikötötték, hogy ez webfejlesztési munkakörre nem ad jogot." *


* - De mégis legálisan, leadózva folyamatosan webdesigner és webprogrammer vagyok másod- és harmadállásban. És nincs rá jogosító végzettségem. De a NAV és az APEH jelezte, hogy nem is szükséges.

2012. márc. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:
Értem. A szükséges végzettséget pont azért kérdeztem, hogy mit kell "megszereznem", hogy később ne legyen gondom. A szükséges tudás meg van, már több weblapot készítettem, csak papírom nincs róla.
2012. márc. 6. 19:22
 36/36 anonim ***** válasza:
Akkor már csak hirdesd magad, vár munkára, dolgozz, kérd el a pénzt, adj számlát és adózz.
2012. márc. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!