Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Létezik olyan törvény az EU-n...

Létezik olyan törvény az EU-n belül, miszerint kötelező a honlapon feltüntetni a lakcímet?

Figyelt kérdés
Az illető magánszemély, pl. művész.

2012. jún. 15. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:

???

nemtudom mire gondolsz

ha kereskedelmi célú weboldal akor az ügyfelek jobban biznak bened

ha meg egy "dísz" weblap akor mért kelene bármit is feltüntetned?


persze ird ki minden adatod

anyakönyvi adatok

hitelkártya számok pinkódók...

meg egyéb dolog amit rajtad kivũl másnak nem kélene megtudnia

2012. jún. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom a választ, de...

Törvények!!!

Nem kell mindent szó szerint betartani. Ha jársz komolyabb oldalakon akkor észre lehet venni, hogy sehol nincs a saját lakcím feltüntetve.

Azt ajánlanám ne is tüntesd fel. Viszont használj komoly elérhetőséget, amit fel is tüntetsz.

pl.:

- rendes e-mail címet, a freemailes (nem megszólni akarom) manapság nem tartozik közéjük,

- esetleg weboldalba épített, működő űrlapot

- telefonszámot

- címet csak akkor tüntetnék fel, ha az vállalkozás-é és nem egyezik meg a lakás címemmel.

Ezekre viszont tessék rendesen válaszolni, és akkor bízni fognak benned az oldal látogatói, és nem kell nekik az otthoni címed.

2012. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha kereskedelmi tevékenységet folytatsz akkor fel kell tüntetned egy székhely/szerkesztőség/akármi címét, amit rád gyújthatnak ha átvered az ügyfeleket. Egyéb esetekben nem kell, vagy ha van valami buzerájos törvény is rá kb mindenki lekakkantja hogy betartod-e.
2012. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Többnyire én is így gondolom.


Kedves első válaszoló!


Kösz a tippeket, persze pinkódokat, jelszavakat egyebeket mindent ki fogok írni :)



Művész honlapja alatt értem pl. együttes vagy festő, író honlapját, ami nem feltétlenül kereskedelmi célú, de előfodul hogy pl. az illető ad el a munkájából. Én sem láttam még olyan honlapot ahol fel lenne tüntetve,ilyen esetekeben, de azért megkérdeztem.

2012. jún. 16. 08:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha lényeges akkor nyilván tüntesd fel.Például ha van személyes találkozó és bármi olyan dolgot kínálsz, amihez kellhet a lakcím. Akkor írd ki. Vagy csak rakd ki, hogy írjanak mailt, ha többet akarnak tudni :)
2012. jún. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!