Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Böngészős rpg, tippek?

Böngészős rpg, tippek?

Figyelt kérdés

Egy böngészős rpg-t szeretnék csinálni, mint pl a Gladiatus, vagy Shakes & Fidget.


Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy van-e valami olyan dolog, amire nem gondolnék, oda kéne figyelnem fejlesztés közben.


Egyébként pedig, hogy mennyire nehéz/sok idő egy már hasonlító játékot készíteni? (grafikát nem számítva)



Minden tippet, linket, segédanyagot köszönök :-)



2012. nov. 12. 17:14
 1/5 A kérdező kommentje:

Ja és aki nem ismeri ezeket:

Nincs animáció, csak rányomok, hogy csináld ezt, lemegy az idő, és szövegesen kiírja mi történt(nyert-e, mennyi mit kapott). Ehhez hasonlót szeretnék, tehát ilyen "text-based browser rpg"-t.

2012. nov. 12. 17:53
 2/5 anonim ***** válasza:
a grafika a legnehezebb, a többi nem olyan nehéz szerintem, inkább csak időigényes.
2012. nov. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Most lehet hülyeséget kérdezek, főleg hogy fáradt vagyok :D, de ha javascripttel csinálom pl. az időcsíkot, tehát hogy nem tudsz semmit csinálni míg le nem telik az adott idő, azt könnyen ki lehet játszani?

Vagy gondolom db-be mindig mentek mindent, szóval le lesz mentve, mikor, hány perces pályát indított, és ehhez kell kötnöm a továbbiakat.


Jól gondolom?

2012. nov. 14. 17:57
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csak tippem van róla, de elinditasz egy pályát, aminek tárolod valahol az időtartamát, mondjuk adatbázisban, és mikor elinditja elinditod a számlálót visszafele 0-ig amikor a számláló elérte a 0-t akkor mondjuk eltárolod, hogy az adott felhasználó megcsinálta az adott pályát. Ha valamiért nem érné el a számláló a 0-t akkor nem csinálsz semmit.
2012. nov. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
én arra gondoltam hogy elindítom a pályát, adatbázisba lementi, hogy mikor indította el, és ha letelik, az adatbázisból megkeresi a pálya időtartamát, és kiszámolja tényleg befejeződhetett-e
2012. nov. 14. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!