Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy érdemes front-end keretre...

Hogy érdemes front-end keretrendszereket használni?

Figyelt kérdés

Sok helyen feltétel valamilyen keretrendszer használata, pl. Bootstrap, Foundation. De nekem valahogy nem jönnek be. Pontosabban azon belül az előre elkészített elemek, mint pl. a gombok, menü, alap színek, stb... Ha én nem az alap stílust akarom használni, akkor hogy csináljam? Írjam felül az alap kinézetet, vagy ilyenkor elég ha csak a grid rendszert használom belőlük? Azért nem nagyon jó, hogy felül írom, mert úgy lassúbb lesz a betöltés. De pl. a tab, alert, accordion és a többi JS-es elem jó benne, csak ezeknek is van alap kinézete, ezeket is szintén felül kell írni(?)...


Ti mit tanácsoltok?


2014. okt. 12. 00:50
 1/7 Drone007 ***** válasza:

Szerintem inkább próbáld ki, egy saját projectben mit tudnak ezek a keretrendszerek, mert a spekuláció ezen nem segít.

Alapvetően ezek a rendszerek feltételeznek egy haladó szintű html/css/js tudást, ezért nem szabad úgy elkezdeni a használatukat, hogy nem vagy tisztában vele mit is csinálnak.


Nem is tudom láttam-e már olyan oldalt, amit mondjuk bottstrappal készítettek, hogy meghagyták az alap bootstrap design-t. Nyilvánvalóan ezek a keretrendszerek alapok, amiket használat közben módosítanod KELL, hiszen a saját projectedhez kell igazítani. Ez többnyire a css módosítását jelenti, de időnként bele kell nyúlni a javascript részekbe is. Az, hogy ettől lassabb lenne a betöltés az butaság.


Ahhoz hogy megismerd használnod kell. És ha egy munkahelyen feltétel az adott keretrendszer használata, akkor tessék rá időt szánni hogy megismerd - még ha neked "nem is jönnek be" -, ha szeretnél ott dolgozni.

2014. okt. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ok, csak az a kérdésem, hogy egy saját CSS fájlban írjam felül az eredeti Bootstrap kinézetét? És azt mondtam, hogy ha így felülírom, akkor lesz lassúbb, mivel két stílust tölt be, az egyiket felülírja.
2014. okt. 12. 11:26
 3/7 Drone007 ***** válasza:

Ilyesmit, hogy "csinálok egy másik css-t, ami az előzőt felülírja" nem csinálunk.

Egyrészt mert nem illendő, másrészt mert ostobaság, harmadrészt pedig azért, mert számos hibát okozhat, ha nem fedsz le minden módosítást.

A bootstrap nem véletlenül kezdi azzal a stíluslapjainak sorát, hogy reset.

2014. okt. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha a Bootstrap CSS fájljaiba írok bele, akkor nem tudom utána frissíteni, legalábbis azt, amibe bele írtam.
2014. okt. 12. 11:59
 5/7 Drone007 ***** válasza:

Hogy érted azt, hogy nem tudod frissíteni? Nincs kezed, vagy billentyűzeted? Nem tudod a későbbiekben megnyitni azt a css fájlt? Vagy úgy gondolod, hogy az újabb verziónál csak bemásolod a css-t a helyére és kész vagy?

A webfejlesztés nem fájlok másolgatásából áll. Ha egyedivé teszed a rendszeredet, akkor azt megfelelően karban is kell tartani.

2014. okt. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ha Wordpress témát csinálok, akkor se nyúlok a Wordpress-hez, hanem csak csinálok fájlokat a témához, így magát a Wordpress-t tudja frissíteni az ügyfél is bármikor.


De ha átírom a Bootstrap fájljait, akkor minden frissítéskor a CSS-eket is át kell írni. De fél év múlva nem biztos, hogy mindenre emlékezni fogok, hogy mit módosítottam, úgyhogy annak a keresése nem valami kényelmes...

2014. okt. 12. 12:51
 7/7 Drone007 ***** válasza:

A wordpress egy tartalomkezelő rendszer, ami modulárisan épül fel.

A Bootstrap pedig egy html/css/js keretrendszer (frontendnek azért nem hívnám mégse).

A két dolog nagyon távol van egymástól.

Mondjuk úgy: az egyik - wp - egy kész önmagában működő rendszer, a másik meg egy eszköz, hogy létrehozhass egy működő rendszert. Nagyságrendileg nem egy súlycsoport.

2014. okt. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!