Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Melyik prigramozási nyelvet...

Melyik prigramozási nyelvet érdemes megtanulni weboldalkészítéshez?

Figyelt kérdés

Wordpress, vagy php?

Már tudom a htmlt, csst. Kíváncsi lennék merre haladjak tovább.

Illetve melyik nyelvet ajánljátok még?

Cél h weboldalakat tudjak megrendelésre készíteni.



2014. nov. 21. 16:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Na jó, elolvasva az egész hozzászólás EPIC (bár rühellem ezt a kifejezést :)


Egyébként valahol olvastam hogy a google python-t használ. (valamelyik helyett... azt a nyelvet nem ismerem így nem tudom mit tud)

2014. nov. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:

#11:

Azt nem feltétlen olvashattad, mert a python nem egy webprogramozási nyelv :D

--

A Wordpress egy PHP-n alapuló CMS (Content Management System - Tartalomkezelő rendszer) amiben már gyakorlatilag ott vannak az alapok, neked már csak azt kell meghatározni, hogy mi hol legyen, mennyi mindent írjon ki. A PHP az maga a nyelv amiben íródott.

A fő kérdésedre a válasz: Mindet!

A html az oldal vázát építi fel.

A css-el tudod designolni az oldalad.

A PHP-val tudod dinamikussá tenni (belépés rendszer, link ellenőrzés stb.)

A Javascript pedig majdnem teljesen más, mivel ott az oldal frissítése nélkül történnek a dolgok. Például ha megnyomsz egy gombot, akkor abban a pillanatban ott lesz egy szöveg, vagy akármi történhet anélkül, hogy frissülne az oldal.

A MySQL pedig egy táblázatrendszer alapján működő adatbázis. MySQL adatbázisba szokták lementeni az adatokat.

Ezek közül a javascriptet nem annyira fontos tudni, de a többit igen.

2014. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
#12 Szóval sem mondtam hogy megbízható a forrás. :) Csak azt nem értem hogy akkor miért készült egy összehasonlítás a php és a python népszerűségéről illetve tanulhatóságáról.
2014. nov. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!