Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lenne milyen cms keretrendszer...

Lionhead kérdése:

Lenne milyen cms keretrendszert tudtok mondani ami könnyen szerkeszthető, nincs sok bug (joomla) és nagy adatbázisokat is képes kezelni . És amire kéne egy termék eladásokkal foglalkozó oldalt szeretnék össze kalapálni. ötlet?

Figyelt kérdés

2015. jún. 14. 17:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi számít nagy adatbázisnak és milyen gép szolgálja ki? Egy opencart + apróbb átalakítások lehet elég lenne, ha webshopról szerű dolgot akarsz. Ha valóban nagy adatbázisokról van szó, akkor lehet érdemes lenne nem tárhellyel (bár nem írtad) hanem vps / szervergépről és saját fejlesztésű rendszerrel nyomatni.
2015. jún. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha webshop kell akkor ne joomla, és társaikba gondolkozz, mert nem arra való elsősorban.

Bár az opencart nekem nem nyerte meg a tetszésemet, viszont a prestashop nagyon jó kis ingyenes webshop.

Az egyik ügyfélnek most cseréltem le a joomla oldalát egy presteshop-ra 30E termékkel, és nincs gond vele, kényelmesen elbírja.

2015. jún. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia!


Kicsit ellentmondásos amit szeretnél.

A könnyen szerkeszthető, azaz tetszőleges külső és rengeteg plugin, kiegészítője van.

Kezeljen nagyméretű adatbázisokat gyorsan...


Egy kész CMS rendszerrel könnyebb kezdeni, de ha tényleg nagyméretű az adatbázis, és nem csak 1-2 ezer termékről van szó, akkor már célszerű célorientáltan fejleszteni.

Ezzel viszont elveszítheted a könnyen bővíthetőséget, alakíthatóságot, és költségesebb is.


A termékem mennyiségétől és várható forgalomtól függően, viszont tényleg jobb lenne saját szerver, vagy VPS.

Osztott tárhelyeknél nem lehet olyan szép memória cache -t használni adatbázisra, ami hatványozottan meggyorsítaná a nagyméretű adatbázisokból való lekérdezést.


Szerintem kicsit pontosítani kéne a kérdést.

Mit értesz könnyen szerkeszthető alatt?

- Könnyen bővítheted magad, pluginekkel, vagy könnyen tudod a tartalmat módosítani.

- Mekkora is az a nagy adatbázis!? Pár ezer termék ami még bele fér egy free CMS rendszerbe, vagy akár több tíz vagy százezrekről van szó.

- Termék eladás is kicsit tág. mert lehet egy webshop, amikor egy üzlet saját termékei, vagy akár egy aukciós, apróhirdetős oldal is, mint a vatera, vagy jofogás.


Illetve az se ártana hogy a te tudásod mit takar, ha pl. magad szeretnéd megcsinálni.

2015. jún. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#1: openCart -al rengeteget szenvedtem, sajnos nagyon bogaras. A leg idegesítőbb, talán az automatikus képméretezés hiánya, és a feltöltött képek, termékek esetén nem mindig mentette a módosítást. (nem jöttem rá mi okozza)
2015. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Oscommerce-vel dolgoztam azzal megvoltam elégedve Tibi87 válaszára mégpedig plug-in hegyek ,témák legyenek jól át szerkeszthetők akár programmal is pl (Artisteer)és nem termék eladások lennének hanem aukciós mégpedig olyan ami árveréses licitálós konkrét termékkel nem rendelkezem!
2015. jún. 14. 19:28
 6/12 anonim ***** válasza:

Plugin téma hegyek -et egyértelműen csak WordPress -hez kapsz.

Jelenleg csak a Joomla ami kissé konkurenciája ilyen téren, de még az is elmarad...

Viszont egyértelműen be kell ruháznod saját szerverre, tesztre bőven elég egy VPS is, de hamar kifogja nőni.

2015. jún. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"olyan ami árveréses licitálós"

Vannak erre specializált CMS-k is.

2015. jún. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ígyvan tesztnek kell egy hoki tárhely utána lehet komolyabb esetleg tudsz ajánlani ingyenes / fizetős tárhelyet ami megbízható?
2015. jún. 14. 19:43
 9/12 A kérdező kommentje:
Pl melyikre gondolsz? ezen az oldalon böngészek : [link]
2015. jún. 14. 19:50
 10/12 anonim ***** válasza:

#7 van, de azok koránt sem annyira bővíthetőek, vagy épp testre szabhatóak, ilyet használt eddig is a kérdező...

Én ezért írtam a WordPress -t, ami igaz egy blogmotor, de akár aukciós portállá is alakítható.


Kérdező: Azt azért tud, hogy minnél több, összetettebb kiegészítőket használsz, annál lasabb lesz az oldalad.

2015. jún. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!