Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Megerne-e, hogy felkotozzek...

Megerne-e, hogy felkotozzek Budapestre es grafikuskent elhelyezkedjek?

Figyelt kérdés

Udv!


5 eve foglalkozom tervezografikaval, szabaduszokent dolgozom alkalmankent, es grafikai versenyekre szoktam nevezni. Kozeljovore a celom, hogy elkoltozzek a kisvarosbol ahol elek, es szeretnem magam kepezni foiskolan / egyetemen. A kerdesem az lenne, hogy megerne-e, hogy elkoltozzek budapestre es studioban dolgozzam grafikuskent, es webdizajnerkent. Szeretnem a hobbimat foallasban csinalni es fejlodni, uj lehetosegeket kapni, megmutatni a tudasom es a tapasztalataimat megosztani masokkal. Minden nap bongeszem az allaslehetosegeket az egesz orszagban, de sajnos nem sok a visszajelzes, mert eleg tavoli varosokban talalok allaslehetosegeket. Kulfoldben is gondolkozom, de az sajnos nem tudnam egyenlore fedezni ebbol a keves penzbol, amit az orszagban lehet keresni barmifele munkaval. Varom a tanacsokat, es a lehetosegeket. Koszonom



2016. júl. 10. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem tudjuk, te milyen szinten vagy, így nem lehet választ adni. Keress pesti állásokat, pályázz, ha sikerül találnod egyet, majd felköltözöl miatta. Ha nem kapsz egyet sem, akkor sem találnál, ha Pesten laknál.
2016. júl. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Drone007 ***** válasza:
100%

Egyet kell értsek az előttem szólóval. Sajnos bemondásra senkinek nem szavaznak bizalmat.

Azt tanácsolom készíts portfóliókat. Legalább neten. Nem feltétlenül saját weboldal formában, de minimum valamilyen közösségi oldalon, mint a flickr, instagram, pinterest. Legyen komoly - de nagyon hatásos - önéletrajzod (CV), amiben leírod, és illusztrálod az eddigi munkáidat, eredményeidet, kvalitásaidat.


Ha elég jó vagy, és kitartó, akkor mindenképpen megéri megpróbálkoznod az álmaid követésével, ha felkészültél rá, hogy mindent beleadj. :)


Sok sikert!

2016. júl. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#1,2 +1.


Még annyi, hogy közben akkor is érdemes képezned magad, ha még nincs kilátásba semmi.

És ha jól tudsz angol/német nyelven, társalgási szinten, akkor némi tapasztalat szerzés után, nekivághatsz akár nyugatnak is.

A hiedelmekkel szembe, ott se leszel milliomos, mert igaz hogy többszörösét keresheted mint itthon, de költségesebb a megélhetés. Amiben jobb, azaz hogy nyugisabb, nincs akkor stressz, nyomás, és kiszámíthatóbb megélhetés, jobb életszínvonal.

(Persze külföldre is csak akkor, ha már van hova menned, csak úgy elindulni, nem célszerű)

2016. júl. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a hozzaszolasokat! Van neten portfoliom, szerkesztgetem, szeptembertol szeretnek komolyan grafikus allast keresni, addigra a portfoliom is kesz lesz. Havi szinten nyerek logo versenyen a palyazataimmal, egyre tobb idot forditok ra, ugy erzem fejlodok is rendesen. Szeretek rajzolni, legfokeppen a videojatekok, cartoonok es a sport temakor erdekel. Annyi kerdesem lenne meg, hogy, ugye magamat kepeztem az internetrol es magamtol jottem ra a trukkokre, amik felgyorsitjak a munkafolyamatomat, szoval papirom nincs arrol, hogy mihez is "ertek", de a visszejelzesek alapjan eleg pozitivak az eredmenyek :). Koszonom
2016. júl. 11. 14:39
 5/7 A kérdező kommentje:
Meg annyit szeretnek, ha esetleg valaki olvassa a feltett kerdesem, es netan pont grafikust keresnek, vagy csak erdekelne, hogy mivel foglalkozom, irjon privat uzenetet, es elkuldom par munkam elerhetoseget... Koszonom szepen.
2016. júl. 11. 14:45
 6/7 anonim válasza:

Pont ma nézegettem a grafikus képzéseket és állásokat. Itt egy jónak tűnő képzés: [link]

Ahogy megnézed az oktatás anyagát a grafikus egy kicsit több, mint logótervező. Nagyon sok szoftvert kell ismernie: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign, Adobe Flash, 3D grafikai és animáció, Adobe Premiere, After Effects

Valamint szüksége van nem számítógépes grafikai ismeretekre is: anyagismeret, eszközismeret, sílustan, művészettörténet, kivitelezés, szabadkézi rajz, DSLR fotózás és filmezés. Nem akarom a kedved elvenni, sőt! Ha autodidakta úton olyan tudásra tettél szert, hogy eredményeid vannak és úgy érzed, hogy ezzel komolyabban is szeretnél foglalkozni, akkor szerintem TANULJ! Ahogy az álláshirdetéseket nézegettem keresnek is grafikusokat, kiadványszerkesztőket. Biztosan el fogsz tudni helyezkedni. Sok sikert!

2016. júl. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egyett ertek az elottem szoloval.. Szerintem pont az a jo a vector grafikus szakmaba,h otthonrol lehet dolgozni.. hamar le szurtem ,h itthon szinte lehetettlen munkat talalni..en csak kulfoldi munkakra jelentkezek ill. kulfoldiekkel dolgozok.. Olyan sok a szabaduszo munkat talalsz, h az elkepeszto, komoly penz keresettel.. Angol viszont elengedhetettlen!
2016. júl. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!