Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha letöltött programmal...

Ha letöltött programmal dolgozok grafikusként itthon, akkor az eladott grafikáim miatt (logó, szorólap, hirdetés . Stb) okozhat nekem ez problémát? (Kezdő vagyok)

Figyelt kérdés
Nem nagyon lenne most pénzem megvenni egy eredeti verziót, meg értelmetlen is lenne, tudom hogy nem jó megoldás a letöltés

2013. ápr. 30. 22:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz egy ellenőrzést, akkor okozhat problémát. Amint tudod, érdemes megvenni.
2013. ápr. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom ezt nem vállalkozásszerűen csinálod, szóval már eleve azért is megbüntethetnek.
2013. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Számlaképes vagyok
2013. máj. 1. 00:35
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én meg hitel képes, de még sincs hitelem. ;-)

Kicsi az esélye, de mint írták érdemes meg venni.

Illetve nem csak a grafikus szoftvert, hanem pl. az oprendszert is ha az is letöltött.

2013. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Drone007 ***** válasza:
Vannak ingyenes grafikai programok is, amik jók. Pl.: Gimp. nem azt mondom, hogy használd azt, de a kutya nem mondja meg, hogy egy jpeg/tiff grafikát a gimppel vagy a próbaverziós photoshoppal csináltad-e.
2013. máj. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg ingyenes szoftver van, amit célszerű beszerezni. Ha véletlenül ellenőrzik, hogy milyen szoftverrel dolgozol, akkor annyi a lényeg, hogy azok legyenek telepítve a számítógépedre. Ha pedig vannak nem éppen legális formából származó szoftvereid, akkor azokat ne a céges gépeden tárold, hanem egy másikon! A kutya nem fogja megmondani és nem is fognak soha az életbe utánanézni, hogy milyen szoftverrel készítetted a munkáidat.


Lényeg, céges számítógépen, ha lehet, jogtiszta szoftverek legyenek.

2013. máj. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Lajos54 ***** válasza:

Utolsóhoz kiegészítésképpen (vagy megerősítésképpen): nem csak ha lehet, hanem mindenképpen CSAK jogtiszta szoftverek legyenek a céges gépen. Van olyan ismerősöm, aki nem keveset fizetett azért, mert vállalkozóként akadt "egy-két" feketén beszerzett programja, aztán kapott egy ellenőrzést.

Amúgy is, aki vállalkozó, elszámolhatja befektetésként a megvásárolt szoftvereket.

Addig pedig, ha egyelőre nincs pénzed beszerezni a jogtiszta fizetős szoftvert, használj ingyeneseket (bár azok között is van olyan, ami csak magán-célra ingyenes, erre érdemes odafigyelni).

Áthidaló megoldás lehet, ha beszerelsz a gépedbe egy mobile-rack-et, és a nem teljesen tiszta szoftvereket egy külön Hdd-re telepíted, amit csak akkor teszel be a gépedbe, ha "tiszta a levegő". De ezt is csak időlegesen, mert nem érdemes kockáztatni.

2013. máj. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ha egy psd kerül rossz kezekbe úgymond, abból utána lehet nézni, hogy ingyenes, vagy más szoftverrel csináltam-e?

ki figyeli, ellenőrizhet?

2013. máj. 1. 22:55
 9/18 Drone007 ***** válasza:

Hát a psd/pdd/psb eléggé árulkodó formátumok :) azt nemigen lehet mással megcsinálni photoshopon kívül, de az adobe szoftvereinek próbaverziói (30napos) ingyenesen letölthetőek, tehát azt is mondhatod, hogy a próbaverzióval készítetted.

Egyébként egy grafikus ne adja ki a psd forrást. Én nem szoktam. sample-t jpeg-ben, nyomdai anyagot pdf-ben, webgrafikát felvágva jpeg/png formátumban. Senkinek semmi köze hozzá mit mivel csinálok.

2013. máj. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
azt például nem tudtam, hogy nem kötelező kiadni psdt, gondolom ai-t sem
2013. máj. 1. 23:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!