Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet elérni, hogy egy...

Hogy lehet elérni, hogy egy képet csak az oldallal együtt lehessen megjeleníteni?

Figyelt kérdés

Az működőképes megoldás, ha megnyitás előtt módosítom a file attribútumát 700-ról 755-re, majd betöltődés után vissza?


Mi történik ha letöltés közben módosítom a tulajdonságait? (Pl 2 párhuzos kérés esetén)



2016. szept. 22. 07:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A fájl attribútummal nem érdemes vacakolni.

Egyrészt nagyon megtudja bonyolítani,

másrészt, ha már kliens oldalon van akkor úgy is mindegy! :-)


Én egy ilyen MAX Védelmet tudtam össze hozni:

[link]

Itt van CSS, JS, htaccesas, minden ami nehezítheti a lementést.

[link] index.txt


pl. a kép direct elérését .htaccess-ben szűrtem, úgy hogy a HTTP_REFERER -t ellenőrzőm.

[link] htaccess

[link] teszt.jpg


DE! Attól hogy kijelölés, jobb klikk, CTRL billentyű tiltva, még a direct elérés is a jpg -hez.

Nincs tökéletes védelem!

pl. böngésző menüjéből simán lementhető. (fájl -> mentés)

Ha nagyon védeni akarod, akkor esetleg vízjelezd a megjelenő képet.

pl.: [link]

2016. szept. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szvsz fölösleges az ilyenekkel vacakolni. Az 1.0 usereket az is távol tartja, ha a jobb gombot letiltod, aki meg ért hozzá, az úgyis kikerüli a legjobb védelmet is, ha más nem, cache-ből lementi a képet.
2016. szept. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán az a célom hogy ne lehessen lementeni a képeket, inkább az, hogy ne lehessen hivatkozni rájuk, illetve hogy a google ne tudja indexelni őket. Köszönöm a válaszokat, őszintén szólva a htaccesses megoldás eszembe sem jutott. :)
2016. szept. 22. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!