Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne elérni, hogy a...

Hogyan lehetne elérni, hogy a két kutyám együtt is annyira normális legyen, mint külön-külön?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, és szeretnék velük rendszeresen elmenni hosszabb túrákra. Mivel erre kb kéthetente lehet időm, ezért szeretném őket együtt vinni. Viszont ha együtt megyünk, akkor állandóan azt kell lesnem, hogy a következő fordulóban lesz-e kutya, vagy a szembejövő ember mellett ami mozog, az kutya-e vagy csak egy bokor stb... Azért, mert ha kutyát látnak, odaszaladnak és jól megugatják. Ha az idősebb kutyám normálisan is közelíti meg az idegen kutyát, a másik ott pattog és ugat a háttérben, ami állati idegesítő mindenkinek. Az elektromos nyakörvön kívül már mindent csináltam ennek a megállítására, de ha elindulnak, akkor semmitől sem állnak meg, szóval mindenképpen pórázra kell őket vennem. Így a közös túrázás nagyon kimerít idegileg. A cél az lenne, hogy úgy viselkedjenek, mint mikor külön sétáltatom őket, mert úgy egészen rendben vannak.


Az idősebbik kutyám külön sétáltatva teljesen jól reagál a többi kutyára.

A kisebbik kutyám kicsit más tészta, mert ő eléggé fél a többi kutyától, pedig oviztunk is és mindig vittem mindenfelé, de mégis egy szociális analfabéta maradt szegény. Ha találkozunk egy másik kutyával, akkor vagy elmegy mellette, vagy teljesen megalázkodva, földön csúszva megy elé, még kicsit be is pisil. Az ismerős és kedvelt kutyákat kitörő örömmel üdvözli. Nem mondom, hogy normálisan viselkedik, de elviselhetően. Egyébként egy nagyon jól kezelhető kutya, macskáról is lehívható.


Azt találtam ki, hogy amelyik sétánál csak meg tudom oldani, mindegyikre külön viszem őket, a rövidebbekre is. Sajnos nem tudom mindig, mert a kisebbik vonyít, ha teljesen egyedül marad, szóval a férjemnek itthon kell lennie. Ezzel valószínűleg éket vernék a kis privát falkájukba, és rászoknának a normálisabb viselkedésre.


De még mindig nem tudom, hogy majd, ha ezek után együtt megyünk túrázni, hogyan kezeljem őket, hogyan erősítsem meg bennük azt, hogy nagyon nem vicces ez az odarohangálásuk. Vagy hogy egyáltalán használhat-e a külön séta.



2015. szept. 20. 12:30
 1/3 anonim ***** válasza:
24%
Szólj rá. Gyakorold velük együtt/külön a "gyere ide!" parancsot. Szidd le. ha ez sem segít akkor az elektromos nyakörv nagyon sokat segít. Emellett a kutyasuliba is érdemes lenne járni.
2015. szept. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a szitu,külön az idős kutyám a világ legjobb kutyája,kutyákkal ismerkedik,első szóra jön. Ha jön velünk a fiatal akkor meg egy pokol a séta. Viszont ha csak a fiatal van nálam akkor ő is viszonylag rendesen viselkedik.Ugatni szokott,de nem hevesen és letudom állítani.Nem húz,láb mellett jön és figyel rám. Ha ketten vannak akkor húz,nem hallgat rám.Mindennek menne neki.Igazából húgom kutyája,nincs túl jól nevelve ez igaz.De érdekes mód,ha csak ő van velem akkor tök jól viselkedik. Idős kutyusom úgyszintén. Együtt meg.....


Szerintem ha ketten vannak biztonságban érzik magukat,erő fölényben azért bátrabbak.Én megoldásnak csak egy házhoz járós kiképzőt tudnék elképzelni aki elkísér a sétákon és megmutatja,hogy kollektív mit kell velük tenni.Hiszen külön jól viselkednek. Szóval külön foglalkozni velük fölösleges.


Jó részt én sétáltatom a két kutyát. Szóval a napi 3 sétából napi 2nél enyém a két kutya :/ Nem egyszerű.


Én csináltam azt is,hogy az idősebbet elengedtem a fiatal pórázon volt.De míg elengedve az idősem egy angyal ezért is próbáltam ki, ha ott a fiatal akkor támad kutyára elengedve is.


Bocsi,hogy érdemleges választ nem tudtam adni,de nem vagy egyedül :D

2015. szept. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosan mi az a minden, amit próbáltál? De tényleg pontosan.

Például kikapott már a kicsi ezért a viselkedésért, de úgy komolyan? Vagy próbáltad, hogy túrán ő van pórázon, az öreg szabadon, és ha ökörködik, rögtön és durván lefegyelmezed? Nem tiltásra gondolok, hanem azonnali retorzióra, hiszen nem az a cél, hogy hagyja abba, hanem hogy el se kezdje.

2015. szept. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!