Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Beküldés gomb készítése...

Beküldés gomb készítése hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés
Csináltan egy kérdőívet html-ben, de sajnos ( radio button-ös )nem jöttem rá hogyan kell azt megcsinálni, hogy amiket az illető kipipál (ki "pontoz") azokat le is mentse, vagy elküldje nekem email-be ha rámegy az el kélkülés gombra.

2016. okt. 3. 21:30
 1/8 anonim ***** válasza:

HTML-ben nem is fog összejönni.

Szerver oldali programozás kell hozzá.

2016. okt. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És az hogyan lehetséges?
2016. okt. 4. 07:05
 3/8 anonim ***** válasza:

Írnod kell php-ban egy form kezelő scriptet, ami feldolgozza a mezőkbe beírt adatokat, és a mail függvénnyel elküldi az email címedre.


Vagy az adatokat eltárolod adatbázisban.

2016. okt. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell PHP-ben írni, bármilyen szerver oldali nyelv jó, PHP lenne az utolsó amit választanék.

Az email jóval egyszerűbben megvalósítható, viszont sokkal több utómunkát igényel a feldolgozás, míg egy adatbázisban azért elég jó statisztikák készíthetőek nagyon egyszerűen.

2016. okt. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Esetleg valaki tudna nekem küldene róla egy kódot? Mert ez nekem valahogy nem megy: <form method="post" action="mailto:youremail@youremail.com" >

<input type="submit" value="Send Email" />

</form>

2016. okt. 4. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. okt. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért nem a Google-lel csináltál kérdőívet?
2016. okt. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kell lennie egy formodnak. Pipa.

Kell lenni a radio buttonjeidnek nevük.

Azokat POST kéréssel elküldöd egy php vagy egyéb szerveroldali scripthez ami vagy beszúrja egy adatbázisba ezeket az adatokat vagy elküldi neked emailben (mail függvénnyel, ahogy korábban is leírták).

azt az action mailto-t szerintem felejtsd el.

2016. okt. 5. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!