Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Neki szeretnék állni részletesen a PhP-HTML-SQL-JavaScript tanulásnak. Könyvből tanuljam őket vagy inkább fizessek egy szakembernek aki ebből él? Ha könyvből, akkor melyikből érdemes?

2017. jan. 13. 08:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

HTML: [link]

PHP: [link]

Javascript: [link]

SQL: [link]


Tökéletes kezdőanyagok, innen meg tudod tanulni az alapokat. Amúgy fölösleges a könyv meg a tanfolyam is. Netről sokkal frissebb anyagok érhetőek el és kitartással, szorgalommal simán fel tudod húzni magad egy jó szintre pusztán netes cikkek + youtube + gyakorlás által.

2017. jan. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm válaszod!

A desing részét és meg lehet tanulni netről?

2017. jan. 13. 09:47
 3/12 anonim ***** válasza:

A desing inkább művészi dolog.

Grafikai szerkesztő alap műveleteit meglehet tanulni online videókból,

de hiába tudod használni azokat, ha annyi érzéked van hozzá mint pl. nekem.

oda inkább nem IQ hanem esztétika, kézügyesség szükséges.

(pl. ha úgy kell valamit megrajzolni digitalizáló táblán)


Olyannal aki mind kettőben jó még nem találkoztam. :-)

Persze olyannal aki azt hiszi magáról hogy igen, és közben egyikhez sincs tehetsége olyanból rengeteggel.

2017. jan. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Programozási részhez csak annyit, hogy könyvekből, #1 által írt online anyagból sokat lehet tanulni,

de ezekhez, kiváló önálló tanulási képesség szükséges, és persze ezek csak az alapokat adják át.

Tanfolyamok (pl. OKJ -s), szintén ugyan ezt érik el, azoknak jó akik kevésbé képesek önállóan elsajátítani a tudást.

A leghatékonyabb, gyorsabb és egyben legköltségesebb az lenne, ha egy aktív fejlesztőt/programozót kérné fel, hogy tanítson, ha ehhez még jó tanulóképességed is társul, akár ~1 hónap alatt megszerezhetsz annyi tudást, amihez másképp éveket kéne OKJ -s tanfolyamokra járnod, és közben önállóan is fejleszteni a tudásod.

2017. jan. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

De mint írtam ez az utóbbi a legköltségesebb.

én se vállalnék 6000/óra díj alatt el, és sokan 10~12 ezret is elkérnek.

de ha csak 6 ezerrel számolunk heti 5 nap napi 6 órát,

akkor is havi szinten ~800 ezernek felel meg.

2017. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)


Webdesinggel kapcsolatban arra gondoltam, hogy pl.: egy általam szerkesztett weboldal sablonját megszerkeszteni PhotoShoppal. (esetleg gyakorolni worldpress sablonok át alakítgatását)HTML-t illetve CSS-t már tanulgattam, viszont nem tudom, hogy lenne érdemes gyakorolni. Találjak ki egy weboldalt vagy valamit próbáljak lemásolni? A pénzért való oktatás meg ha nem muszáj nem vállalom be. :)

2017. jan. 13. 10:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Design-hoz használj Bootstrap-et. Elég gyorsan egész szép oldalakat lehet vele összerakni.
2017. jan. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hallottam már róla, de pontosan nem tudom, hogy mi. Mennyivel jobb, mint PhotoShop-ban "ügyeskedni"?
2017. jan. 13. 11:31
 9/12 anonim ***** válasza:

Bootstrap inkább a megvalósítást segíti.

Azaz pl. könnyebben lehet vele dinamikusan felosztani a weblapot...

Ez inkább már a megvalósítás folyamata.


A PhotoShop -ban készített grafika, a tervezés, amikor "megrajzolod" a kinézetét.

Ez inkább látvány tervezésnek felel meg, többnyire logo-t esetleg néhány képet szoktak kinyerni belőle,

olyan dolgokat amiket nem lehet HTML-CSS -el megvalósítani.


Vannak pl. PS -hez is olyan pluginek amiben össze lehet "ollózni" egy-egy sablon HTML-CSS -t is.

De ehhez a kezdetektől abban kell elkezdeni készíteni a weblapot.

(Bár a végeredményen sokszor elég sokat kell még csiszolni)

2017. jan. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
ez a w3school nagyon jónak tűnik
2017. jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!