Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Front end fejlesztőnek el...

Front end fejlesztőnek el lehet helyezkedni diploma nélkül?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el tanulni tanfolyamon (HTML, CSS, PHP stb...) és nézegettem az állásokat. Van ahol informatikai Msc-t kérnek front end fejlesztőnek... nóóóóórmááálisak ezek???
2017. jan. 25. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Ha meg van a tehetség, a tudás és a gyakorlat akkor van esély.

De igen, legtöbb helyen már papírt kérnek, ezzel is gyorsítva a szelektálást.

Ami nekem van papírom róla azzal legtöbb helyen szóba se állnának velem,

viszont 10 évnyi munka tapasztalattal kompenzálom a 10 éves papír cetli értéktelenségét.

Ez van, vagy jelentős tapasztalatot tudást mutatsz, vagy minél nagyobb papirost, hogy eljuss az állásinterjúig.

2017. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez egy kicsit zsákutca? Tapasztalat még nincs, egyetem talán lesz de ugye minimum BSc 3.5 év... MSc meg soha, annyit nem ér az egész, HTML + CSS + kis szerverprogramozás megtanulható pár hét, pár hónap alatt és plusz pár hónap gyakorlással már komoly oldalakat össze lehet varázsolni. Nem értem miért kéne ehhez 5 év egyetem :( Na majd kiderül mi lesz. Köszönöm válaszod.
2017. jan. 25. 23:48
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Csak a felszinét kapargatod a dolgoknak még, majd ha mélyebben, komnbináltan bele látsz a rendszerábe, rájösz miért kell a sok gyakorlat, és tapasztalat.

Egyetemi képzés önmagában kevés, azzal elhelyezkedni se lehet.

Ha mellet nem képzed magad, lesz egy papírod, de állásinterjúkon első körben kiesel.

2017. jan. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Magyar cégeknél nem nagyon, náluk a papír a legfontosabb, utána a tudás. Multiknál már van, ahol igen.
2017. jan. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
Ebben Tibornak igaza van, hogy csak a felszínt kapargatod és erre csak valós projekteknél fogsz rájönni. Mondom ezt én is közel 10 éves szerver és kliens oldali programozási tapasztalattal. Igazából minél többet tud az ember, annál több dolgot lát amit nem tud :) Kezdők gondolják pár hét után, hogy bármire képesek és el is vállalnak bármit, de nem véletlen van annyi félbemaradt weboldal, amit webfejlesztő cégeknek kell újraírni. A diplomám IT irányú, de szerintem ez egy olyan szakma, ahol jó esélyek vannak diploma nélkül is, ha ért hozzá az ember. Ha vannak referenciák és megvan az affinitás, akkor szerintem egy diplomát kérő állásra jelentkezés is megpróbálható, mert sok hirdetés csak általános HR-es sallang és valójában sok cégnek nagy szüksége lenne jó szakemberekre. Az én első állásom is még diploma előtt főiskolás időszak alatt meglett, mert már volt pár elkészített munkám és nem érdekelte őket a papír. Sokan puffognak, hogy a cégek hogyan kérhetnek munkatapasztalatot kezdőtöl, pedig ez a terület épp olyan, ahol már tanulás mellett is lehet készíteni saját hobbi oldalakat, vagy ismerősét, amit fel lehet mutatni referenciaként (határidős munkák azért még ne legyenek ezek, csak akinek rá is ér...). Személy szerint én hamarabb felvennék egy szakirányú végzettség nélküli embert referenciákkal, mint olyat, akinek csak infós diplomája van, de semmit se tud felmutatni. Mert az utóbbi lehet, hogy csak végigbulizta a főiskolát és csak átszerencsétlenkedett a vizsgákon, de nem is érdekli végére a szakmája (sok ilyen évfolyamtárs volt).
2017. jan. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
El, nalunk is 2 , es a baratnom is frontendes, nem szakmai diplomaval vagy diploma nelkul
2017. jan. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!