Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha webfejlesztő szeretnék...

Ha webfejlesztő szeretnék lenni, érdemes így tanulnom?

Figyelt kérdés

Hétfőn kapjuk a pályaválasztási jelentkezési lapot, és már rég óta ezen gondolkozom.

Egy erős (de nem elit) gimnázium reál szakára jelentkezem. Matekra, informatikára és angolra rácuppannék, szakkörök, stb. Mellette autodidakta módon tanulnék webprogramozást az interneten angol nyelvű anyagok segítségével, ezzel közben az angol tudásomat is fejlesztem. (Magántanárhoz is tervezek járni angolozni már jövő hónaptól kezdve.) A gimi alatt napi szinten foglalkoznék webfejlesztéssel. (webprogramozással és webdesign szerkesztéssel is) Tudom, hogy ilyen OKJ-val nem sokat ér el az ember, de elvégeznék 1-et (webfejlesztés, webdesign még esetleg, vagy webprogramozás?), hogy rendszerezzem a tudásomat, esetleg pótoljam a hiányosságaimat. Úgy érzem, hogy van adottságom hozzá, informatikából mindig is osztályelső voltam, de nem is pont erre gondolok. Még az előtt is érdekeltek az oldalak kinézetei, megvalósításai, hogy tudtam volna ennek a szakmának a létezéséről. OKJ után egyetemre szeretnék menni (ELTE-IK?), remélhetőleg közben már beszámítható tudásom lesz és kisebb-nagyobb munkákkal portfóliót szerzek. külföldi, angol nyelvű munkákat vállalnék el itthonról, tehát nem feltétlenül egy cégnél szeretnék dolgozni.


Sok éves terv, és bizonytalan vagyok. Más tervem nincs a gimnázium utánra. A válasz(oka)t előre is köszönöm!



2017. jan. 27. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Messze vagy még a végleges döntéstől az egyetem számít igazán! DE!! Ha tényleg informatikával akarsz foglalkozni ajánlanám, hogy informatikai szakközép iskolába menj, esetleg grafikusnak, ha a webdesign foglalkoztat!
2017. jan. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az itteni informatika suli elég gyenge, más csak kollégiummal jöhet szóba, az pedig eléggé korlátolna. A gimnázium szerintem jobban felkészítene érettségire és egyetemre egyaránt, hozzám testhezállóbb döntés lenne. Reál szakon az informatika, az angol és matematika emelt óraszámon van ugye, és az iskola info oktatása nagyon jónak számít.

A webdesign a webfejlesztés mellé jár, utóbbit tekintek fontosabbnak. A webdesign annyira kell, hogy nézzen ki valahogy egy oldal, amin például egyedül kell dolgoznom.

2017. jan. 27. 22:18
 3/6 A kérdező kommentje:
tekintem*
2017. jan. 27. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

OKJ -t kihagyhatod, max akkor kezd, ha egyetemre nem kerülsz be.

Magasak a pontok, nehéz bekerülni, emelt szintű érettségi, meg 4 -nél rosszabb ne legyen úgy se...

Az itthonról bedolgozós munkával egy gondod lesz: 100 millió Indiai konkurencia.


Legtutibb: Legyen saját ötleted, valósítsd meg, tartsd karban.

1~2 egyszerű de igazán jó ötlet, sokat hozhat a konyhára!

Ráadásul, hosszútávon is sokat termel...

Gondoljunk csak erre az oldalra, a gyakori kérdésekre,

Nem nagy dolog maga a rendszere, de még is hatalmas forgalma, és reklámbevétele van. :-)

2017. jan. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jó példa. :D

Természetesen már vonultak át a fejemben saját weboldalhoz ötletek, egyet mindenképp fejlesztenék, márcsak tanulás céljából is.

A munka menet közben majd kiderül, ez pont olyan dolog a sok közül, amiben hiányosak az ismereteim. :)


Nagyon gyorsak vagytok, köszönöm a gyors válaszokat!

2017. jan. 27. 22:28
 6/6 anonim válasza:
100%
Szia, nekem egy volt gimis osztálytársam már első évtől kezdve fejlesztette a saját weboldalát, közbe fotózott, ő lett az iskola fotósa is, így voltmit felraknia az oldalára. :D Emellett emelt infó tagozatra járt + emelt info fakt, és járt versenyekre. Most programtervező informatikusnak tanul. Úgy h én azt tanácsolom, hogy végig tanulj gimibe, érdeklődj, próbálj ki sok dolgot. :
2017. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!