Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » HTML tartalom teljes elrejtése...

HTML tartalom teljes elrejtése, vagy legalábbis levédése a forráskódból is - lehetséges?

Figyelt kérdés

Például van egy listám (ul és li tag-ekkel), mely eladó tulajdonosok elérhetőségeit(cím, telefonszám) tartalmazza, kb. mint egy eladó ház oldal vagy hasonló. És azt szeretném, hogy ezt a listát bárki ne tudja copy-zni, és ha lehet, a forráskódban se látszódjon.


Tudom, elég lehetetlen eset, igazából már utánanéztem angol nyelvű oldalakon, és ott mondták is, hogy nincs értelme.


Valójában az egyik ismerősömnek lenne fontos, mert ezeket az elérhetőségeket, melyek a listában vannak, személyesen neki kellett összegyűjtenie, és ez nem kevés munkaidőt emésztett fel neki.


Előre is köszönöm a válaszokat.



2017. ápr. 8. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Jelenítsd meg képként, és bolondítsd meg a hátteret, ahogy a captcha-kon látod.
2017. ápr. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Amit egy weboldalon a látogató böngészőjének, a frontenden elküldesz, az szükségszerűen másolható.

Ha nem akarja közzétenni akkor ne tegye közzé.

Ha meg csak bizonyos adatokat akar közzétenni akkor azt a szerveroldalon kell elrejteni - ehhez viszont ismerni kell a szerveroldali programozást valamilyen - alkalmasint PHP - nyelven.

2017. ápr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem értem hogy minek rakja ki a telefonszámokat, ha nem akarja hogy lássák. :o
2017. ápr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit a web kliens lát, az másolható is. Nem lehet levédeni, nem lehet lekódolni, a HTML forrásban ott lesz. Max azt lehet tenni, hogy szerveren, adatbázisban tárolod és egy szerver oldali megoldással (pl PHP) csak azokat az adatokat küldöd el a kliensnek, amiket szeretnél, hogy lásson.
2017. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!