Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ezt a mondatot olvasó webfejle...

Ezt a mondatot olvasó webfejlesztőktől, webdesignerektől, webprogramozóktól kérdeznék. Milyen szinten végzed a munkádat (pályakezdő — fullstack), és meddig tartott eljutnod idáig?

Figyelt kérdés

Minél hosszabb és kifejtett válaszokat várok, ha az időtök és kedvetek engedi. Minden érdekel a témában. :)


- Egy Érdeklődő Érdeklődő



2017. ápr. 28. 18:39
 1/8 anonim ***** válasza:
A fullstack nem azt jelenti, hogy veterán, hanem hogy front- és backenddel IS foglalkozik. Attól még lehet junior, senior, master...
2017. ápr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jó magyar módra fullstack, azaz mindent ami a témával kapcsolatos.

Sajnos vannak gyengeségeim, amiben kevésbé vagyok ott.

2017. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én véleményem szerint nincs olyan, hogy Mester vagy Senior tudás. Ez csak egy fogalom, amit mi magunk találtunk ki. Egyfajta "rang". Persze ad tapasztalat jelzést, hogy ő mint mentor lehet egy Juniornak.


Csak hogy! Junior tag is rendelkezhet egy olyan tudás bázissal (megtanulta, mert érdekelte), amit a Senioruk nem ismer. És már is fordult a "oktatói" szerep.

Vagy a Senior megtanulja magától. (Bár minek, ha van aki elmagyarázza.)


Kérdés az inkább, hogy milyen mélyen ismeri az adott valamit. Mennyire autodidakta. Persze van egy művészi érzete a fejlesztéshez, az sokat nyom a latba. :) Szép megvalósítás, szép külalak (mint kód).


Én személy szerint, olyan terméket/kódot nem adok ki a kezem alól, ami nekem sem tetszik. Leszarom, ha megcsúszik a projekt. Akarom, hogy nekem tetsszen, még ha nem is az enyém lesz a vég-termék. Volt már, hogy egy kész projekt 60%-át írtam át, mert új dolgot tanultam, ami javított a kód kinézetén és teljesítményén is. Hiába volt már elégedett a megrendelő az előző verzióval.

Ez majdnem olyan, mint a japán önmaguk iránti becsületes dolog, hogy csak a tökéleteset adja ki a kovács a keze alól.


Meg amúgy: tanulásnak sosincs vége. Mindig bejön valami új generációs Framework, Library. Ami jobbnál jobb dolgokat hoz be. Csak néz fel GitHub-ra és 1000 számra találsz mindent. Azokból is ellehet lesni dolgokat, gondolatokat.

2017. ápr. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A kérdés az lett volna, hogy egy adott szintre mennyi tanulással jut el valaki, de az előző válaszolónak köszönöm. Maximalista vagy, értékelendő tulajdonság.


1#: Köszönöm az infót.

2017. ápr. 28. 20:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyire képzed magad munkán kívül. Én napi szinten tanulok, ha nincs sok időm, legalább egy blog bejegyzést elolvasok, így bizonyos területeken előrébb járok tudásban, mint nálam 10 évvel tapasztaltabb kollégák.


Inkább kliens oldalra vagyok ráállva, a cégnél tőlem szokás kérdezni, ha valaki nem ért valamit ezen a téren. 5 év tapasztalatom van.

2017. ápr. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

"egy adott szintre mennyi tanulással jut el valaki"

Ez nagyon egyén függő, van 2 középiskolás srác aki programozó sueretett volna lenni.

Az egyik mér belátta hogy semmi esélye, éretségizik azt megy más irányba.

A másik még küzd, napi 4-6 órán át gyilkolja magát, eggyenlőre a HTML és CSS alapokkal küzd mert a programozás még nagy falat, de több mint fél év alatt még most is a pozícionálás alapjainál elakad.

2017. ápr. 28. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 Iszik vagy ertelemesen ír, ön dönt.
2017. ápr. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Drone007 ***** válasza:
100%

A webfejlesztés elsajátításának folyamata és ideje nagyon egyénfüggő, mivel ezt (vagy legalább is a senior szintet) konkrétan nem tanítják sehol.

Egy jó egyetemen, jó képzéssel junior frontend elsajátítható egy év alatt. A backend hozzá nagyjából 2 év, míg az erős alapok megvannak.

A senior tudás sok tapasztalat és naprakész adatok határozott ismeretét takarja. Ha egy junior újat tud mutatni egy senior fejlesztőnek, akkor az messze nem volt senior, legfeljebb megkapta a pozíciót valószínűleg érdemtelenül.


A másik része a dolognak, amit már előttem is írtak, hogy a tanulás nem ér véget. Ha valaki eléri azt a szintet, amin már méltán nevezheti magát seniornak, akkor a tudását fenn is kell tartania, mert ha lazít és hátradől, ez a tudás akár fél év alatt is egy junior szintjére csökkenhet.

Egy fontos szabály: ha valaki melldöngetve hangoztatja, hogy ő senior fejlesztő, akkor valszeg nem az :) A lényeg, hogy nem ez a cél, hanem, hogy képes legyél minden problémát megoldani, amit eléd raknak. Ha nincs olyan feladat, amit ne tudnál hatékonyan megoldani, akkor senior vagy. Megjegyzem: nem sok ilyen embert ismerek.


Nekem a frontend alapokat nagyjából 1 évbe telt elsajátítani. A backendet a php3-mal kezdtem, és kb 6-7 év alatt váltam teljesen önálló full-stack fejlesztővé. Persze sok tanulással, és jó mentorok irányítása mellett. Anno nem voltak képzések, és a neten is jóval kevesebb volt az irodalom. Mivel azóta rengeteg új tudás létezik, egyre inkább a frontend felé mozdulok el, és azon a téren próbálok naprakész maradni.

2017. ápr. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!