Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblapot szeretnék csináltatni...

Messier 64 kérdése:

Weblapot szeretnék csináltatni az érdekel. Hogy szerintetek manyi az anyi? Vagyis mi lehet a kb reális ár?

Figyelt kérdés

Eddig 10 cégtől kértem árajánlatot. Ebből négy küldött árat. Egytől 250ezret kaptam (weblapkeszites24.). Aztán jött egy 1,8millás (webtoday). A webstartconsulting szerint ez legalább 2-5 milla. A neuwebdesk szerint több százezer, de ő nem is vállalta ezért nem írt pontosabbat. Végül volt aki szerint ez „WordPress rendszerben nem célszerű elkezdeni a projektet, így egyértelműen egyedi fejlesztésről van szó. Valóban elég nagy projektnek tűnik, ezt a WordPressben nem tartom megvalósíthatónak, figyelembe véve a minőségi és fenntartási célokat. Alapvetően Laravel keretrendszerben állnék neki, ha PHP alapoknál szeretnénk maradni. Abban abszolút megvalósítható és kezelhető egy ilyen komplexitású projekt is." . Tőle viszont árat nem kaptam.

Tehát a 250 a legelfogadhatóbb, vagy az gyanúsan olcsó? A két milla körül a reális vagy csak leakarnak húzni? Jó én se gondoltam százezerre, de nincs két millióm, öt meg pláne. Illetve van csak nem a honlapra, az egészre. Reklám, SEO, stb.

Ha a cégek ekkorában játszanak akkor nekem valószínűleg egy informatikusra lesz szükségem. Csakhogy azt meg nem tudom hol keressem.



2017. jún. 19. 00:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mégis mi alapján vársz választ, amikor le sem írod, hogy egyáltalán miről van szó??

Igen, a piacon változatos árak vannak és egyáltalán nem biztos, hogy a legdrágább al egjobb. Sőt! A drága ár leginkább a butaság adója.

2017. jún. 19. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A felsorolt cégeknél is valószínűleg informatikusok dolgoznak. Van egy Snickersem rá, hogy a 250.000-es ajánlat egy pluginekkel telenyomott wordpress oldal.


Mivel nem írtál semmit a projektról, nem tudunk semmi sem mondani,

2017. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
De az valószínű hogy egy informatikus nem lesz elég.
2017. jún. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az annyi, az pontosan annyi, amennyiért elvállalták.
2017. jún. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnézve a céget akit elsőnek írtál, igen ők ingyenes WP -t dobozolnak össze neked annyiért.

Azaz ott azért fizetsz, hogy kész pluginokkal felépítsék amit elképzeltél.

Amit a másik két cég is mondott, a ~2 Millió ami kb. reális lesz, bár valószínűleg extra "apróságok" miatt megfogja közelíteni a 2.5~3 Milliót.

2017. jún. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az utolsó komment volt a leg hasznosabb. Valami hasonlóra gondoltam amikor feltettem a kérdést. Habár a többi említett cégről is írhatnátok véleményt mert, bár az ajánlatuk közelállt egymáshoz azt még nemtudom melyikkel érdemesebb kezdeni. Vagy ha valaki tudna olyat ajánlani akitől érdemes árajánlatot kérnem, mert mondjuk nem sablonokkal dolgozik és még meg is fizethető akkor azt megköszönném.
2017. jún. 19. 22:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Én a weblapkeszites24 messziről elkerülném a weboldaluk alapján, ha egy kicsit is normálisabb dolog kell.

1-1 kis cégnek összetákolni valamit jók lehetnek, de többre nem.

Ennyiért én is biztosra veszem, hogy felplugineznek valami kész rendszert + TALÁN hozzádobnak egy sablont. (Valószínűleg kész sablont, esetleg 1-2 apró módosítással.)

De max ennyi.



Ha leírtad volna, akkor meg lehet tippelni az árat, de egy egyedibb fejlesztés már valóban könnyedén lehet milliós tétel.

Az árajánlat mennyire részletes? Mert az, hogy adnak 1 számot még nem igazán árajánlat. Lehet az 5 milliósban már a reklám és egyéb költségek is benne lennének.

2017. jún. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszökat. Egyébbként az árak viszonylag részletesek voltak,és csak a honlapra vonatkoztak. Még a kereső optimalizációt se tartelmazták.
2017. jún. 22. 22:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Wordpressben tényleg nem érdemes.


Az egyedi fejlesztés attól függ, mekkora a projekted és mennyit tudsz rászánni. Esetleg javaslom, hogy ha a millió fölötti fejlesztésre nincs kereted, akkor vegyél lejjebb az igényeidből, gondolkozz egyszerűbb rendszerben. Látszólag apró részletek el tudják húzni a fejlesztést.


Azt is hozzáteszem, hogy egy komplex rendszer fejlesztése nem ér véget a beüzemeléssel. Ez egy hosszabb folyamat, és nehéz rá árat szabni.


Szabadúszókat fórumokon találsz, mint pl itt, vagy ismeretségi körben.

2017. jún. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Mindenképpen egyedi weboldalra lenne szükséged, a WP és egyéb már elavult CMS rendszereket felejtsd el. Vedd fel a kapcsolatot ezzel a céggel: [link] - nagyon jó munkát végeznek, és még a SEO keresőoptimalizáláshoz is értenek.
2017. okt. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!