Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van aki évek óta használ...

Van aki évek óta használ google adsense-t és rendszeres bevétele van de nem adózik utána?

Figyelt kérdés

Van egy weblapom nekem is, egyszer már összegyűlt kb. 20 ezer forint (ez ugye a küszöb ahonnan már fizetnek is) de most jutott eszembe, hogy nem adóztam utána és félek nehogy kopogjanak az ajtómon... Persze nekem NEM rendszeres bevételem van belőle, eddig még csak 1x sikerült ennyit összegyűjtenem, de szeretném rendszeressé tenni.


Lehet ebből bármi bajom? Aki adózik utána az hogyan teszi? Aki benne van ebben a témában az legyen szíves nagyon részletesen leírni.



2017. jún. 28. 10:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Évi szinten 20-30 ezerért nem fognak ügyet csinálni.

Igazából ha nem vallod be, fel se tűnik, annyira kicsi.

Ettől függetlenül adózni kéne mint önálló tevékenységből származó jövedelem,

sőt, még valamilyen vállalkozási formát is kéne hozzá alapítani.

Én több hirdető rendszerrel is partner vagyok, mint eTarget vagy NetAdClick az ismertebbekből.

Ezen felül is van önálló tevékenységeim, mint szoftverfejlesztő.

Így KATA -s egyéni vállalkozásként csinálom.

Viszont ennek havi költsége van, fix adót kell fizetni ha van, ha nincs bevétel. (50 000 + IPA 5 000 Ft.)

Ezen túl, alig van kiadás, számla könyv, meg évente egy könyvelő aki elkészíti az adóbevallást.

(Bár megtudnám csinálni én is, mert nem nagy dolog, de nem árt ha egy könyvelő csinálja.)

2017. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Eltitkolt jövedelmet (szürke jövedelem) is kifehéríthetsz, ha megfizeted a 15%-t.
2017. jún. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Whispering Tree válasza:

Szia!



Pont erről - t.i. az internetes értékesítés adózásáról - írtunk egy cikket. Olvasd el, ha érdekel:


[link]


A PayPal-ra van kiélzeve, de ne tévesszem meg a cím: általánosan is alkalmazhatod.


Fontos, hogy ez a magánszemélyként történő leadózást taglalja. Vállalkozóként más a helyzet, ott pl. KATA-val is kifehéríthető, de nem biztos, hogy neked az megéri.


Minden attól függ. Hogy mitől? A részletektől :) A magyar adórendszerben sajnos 100% jó megoldás ezért NINCS. Ilyet ne is keress. Csak mindig az adott helyzetben optimális megoldás van.

2017. jún. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!