Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehetek webfejlesztő...

Hogyan lehetek webfejlesztő egyetem nélkül?

Figyelt kérdés
Mostanában kezdett el érdekelni az informatika, és úgy döntöttem szeretném kiképezni magam webfejlesztőnek egyetem mellett (gazdasági szakon vagyok). Elsősorban olyan webfejlesztők tanácsára lennék kíváncsi, akik hasonló módon tanulták ki a szakmát: hogyan kezdjek neki? Honnan tanuljak, hogy a leghatékonyabban, leggyorsabban elérjek egy junior fejlesztői szintet? Melyik nyelvvel kezdjem? Tudom, hogy elég tájékozatlan vagyok a témában, de azért érdeklődöm itt.
2018. jan. 26. 19:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve az is érdekelne, hogy jól sejtem Budapesten így nem szakmabeli diplomával 200-250 nettó a reális kezdőbér, ha valóban értek hozzá amit csinálok?
2018. jan. 26. 19:08
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
szerintem webfejlesztőnél egyetemet kérni beugrónak olyan mint traktorszerelőnél gépészmérnöki diplomát...
2018. jan. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
#2 Ahogy már máshol is említettem, ez így van, amennyiben az adott munkához szükséges tudás kimerül a mások által készített pluginek wordpressbe ágyazása. (hozzáteszem, rosszul... :D )
2018. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ban. :)
2018. jan. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha tényleg van érzéked hozzá, és ráérzel akkor még érettségit se fognak kérni. :-D

Első leküzdendő akadály, hogy programozóként tudj gondolkodni, annak szemléleti módját elsajátítani. Enélkül bár bemagolhatsz dolgokat, de hatékonyan alkalmazni nem fogod tudni.

Vannak nem OKJ -s képzést adó tanfolyamok, de ezek elég drágák, és csak 1-1 dologra tanítanak meg, amire épp a szerződött partnerüknek szüksége van.

Amit végül is el kéne sajátítanod, az egy pár leíró nyelv: HTML, CSS, XML, JSON, program nyelvek: PHP/ASP/JSP/NodeJS... szerver oldalra, és kliens oldalt JavaScript -et, ehhez Adatbázis kezelést MySQL/MSSQL/PostgreSQL...

Majd programozási szemléletek mint OOP, MVC. Vagy Kliens oldalon UI, UX, Responzivitás...

Meg persze pár most népszerű keretrendszer fejlesztői környezettel is meg kell ismerkednek mint Composer, Laravel vagy JS Lib -ből Angular, eljárási módok: AJAX, REST API...

És persze olyan apróság mint pl. Verzió követő rendszer használata fejlesztés során: GIT.

Ha ezeket már tudod, de még nagy gyakorlatod nincs, akkor már alkalmas vagy egy olyan Junior állásra amit szeretnél.

Ja'h és mindenképp legyen alap angol tudás, mert anélkül szélmalom harc. :-)

2018. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Wow előző listája kb jó volt, de:

front-end:

HTML (5 óra magolás alatt megvan),

CSS,

JS (ez egy jókis része lesz, ha már az alapok megvannak ajánlom a You dont know JS című könyvet),

JQUERY (kicsit elavult kezd lenni de nagyon népszerű, nem is nehéz)

Bootstrap

React+Angular

CSS "előfordítók" (nem annyira nehéz a működésük)

esetleg még adat vizualizációs könyvtárak és Vue.js bár utóbbit nagy projektekben nem szokás használni)

Backend:

ha már megy a javascript NodeJS-el kezd, igazából mindent megenged, de ha rosszul csinálod akkor arra magadtól rá fogsz jönni

PHP, ASP

+ adatbázis kezelés (SQL biztos, esetleg még egy NOSQL is)

Ez így kb 2 év, egy programozási nyelv megtanulása valószínűleg gyorsabb lenne, vagy elkezded önálló vállalkozóként és egyszerű weblapokat csinálsz.

2018. jan. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

1. Tényleg nem kell hozzá feltétlenül egyetem. Nem igényel felsőfokú matematikát, nem kell belemélyedni a számítástudományba akadémiai szinten. (bár vannak komplex webes projektek, amelyekhez már elkelhet némi egyetemi tanulmány, de a projektek többsége nem ilyen)


Éppen ezért tudtak felfutni a gyorstalpaló képzések, ezért keresnek a cégek felsőfokú tanulmányok nélküli webfejlesztőket.


2. Viszont a megtanulandó anyag sok:

[link]

és ez gyorsan változik, cserélődnek/fejlődnek a "piacvezető" keretrendszerek, bővülnek/változnak a nyelvek.


3. A webfejlesztés - mint az informatika oly sok ága - gyakorlásalapú. Nem elég bebiflázni a leírtakat, gyakorolni kell. Tapasztalni melyik nyelv melyik böngészőn/eszközön hogyan viselkedik, kiválasztani a neked tetsző keretrendszert (mert egy adott feladatra sok közül lehet választani), kiválasztani a neked tetsző fejlesztői környezetet/eszközöket.

2018. jan. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha értesz hozzá, senkit se fog érdekelni, hogy van-e szakmai papírod. Én előbb tanultam meg, aztán a papírért elmentem levizsgázni. Azóta senki se kérdezte, hogy tudom-e papírral is bizonyítani, amit magas szinten produkálok.
2018. jan. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!