Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Less vs Sass? Melyik a jobb?...

Less vs Sass? Melyik a jobb? Éles oldalaknál működés?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb a Less vagy a Sass? Illetve hogy tudom tárhelyen lévő oldalaknál alkalmazni, próbáltam utánna olvasni de nem sokat értettem belőle. Ezért szerentém a segítségeteket kérni. Azt értem hogy kell egy compiler ami lefordítja css-re, de magát a működését nem értem.


Pl: egy meglévő oldal felújításánál szeretnék használni sass v less leszedem a fordítót, és amit beleírok folyamatosan fordítja oldal betöltésekor?


Köszönöm előre is a segítséget!


2018. márc. 18. 11:33
 1/1 Drone007 ***** válasza:
100%

A Less és a Sass között működés szempontjából viszonylag kicsi a különbség. Nem mondhatnám hogy bármelyik jobb lenne a másiknál. Azt használod, amelyik jobban bejön.


A működést tekintve két megközelítés lehetséges.

Az első szerint a css kódokat less/sass szerint írod meg a szerkesztődben, de élesítés előtt lefordítod/tömöríted, és a honlap már csak a fordított css-t használja. Ez a honlap működése szempontjából teljesen optimális, csak fejlesztéskor kell jobban figyelni, hogy minden bekerüljön a végleges css-be (ezt a jobb IDE-k elvégzik helyetted).

A másik megközelítés, hogy a fordítás a letöltés után történik meg javascript segítségével. Ez legtöbbször az oldal betöltődési sebességét ronthatja, de sok stílusfájl esetén akár még letöltési méret is megtakarítható, mivel a sass/less által előállított kódok gyakran kisebbek mint a végleges css.


Én többnyire az elsőt preferálom, és less-t szoktam használni.

2018. márc. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!