Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webfejlesztés területén így...

Webfejlesztés területén így megéri munkát váltani? (Egyéni vállalkozó)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Munkahely váltás előtt állok.

(Azért ide írom, mert hátha volt ilyen helyzetben tapasztalt fejlesztő)



Most egy kis vállalkozásnak vagyok egyedüli infósa, gép beállitásokon keresztül egészen a weboldal, webshopjainak a programozásáig mindenért én felelek (pénztárgépért is + seo), kb 200ezer forintos havi fizetésért 8+1 órába naponta. Ezen felül ha a főnököm hív készenlétben kell állnom. Fizetett szabadság nincs. Minimálra vagyok bejelentve.


Van egy másik lehetőség egy start up cégnél, havi netto 250-300ért, csak webfejlesztés semmi egyéb, leginkább mobil appra szakosodott cég, de a webes felületükre szükség van fejlesztőre, ezen felül egyéni vállalkozóként akarnának alkalmazni. Szimpatikusabb az állás mint a mostani viszont, a szerződésbe bele van foglalva a feladataim utáni késedelmi dij, illetve kártérítés is. Ettől félek kissé. Nem szeretném ha valamivel átvernének, vagy extra dijat szabnának rám.

Elvileg az egyéni vállalkozásoknál ez a szerzödési pont kötelező..


Megéri váltani? Két hetem van rá, hogy eldöntsem akarok e váltani vagy sem. Maradjak a biztosnál, vagy inkább az újba fogjak bele?


Köszönöm előre is a válaszaitokat.


2018. júl. 3. 15:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Fizetett szabadság nincs. Minimálra vagyok bejelentve."


Ilyen feltételekkel el sem szabadott volna vállalni ezt a munkát.

2018. júl. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves T0ba,


Igen teljesen igazad van, de sürgősen kellett, így a szükség nagy úr, elven kénytelen voltam.


Köszönöm a válaszod megy a zöld :).

2018. júl. 3. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

A 250-300 nettó és a kártérítési felelősség nem nagyon van arányban...

Mire kötitek a szerződést? Konkrét projektre részhatáridőkkel, specifikációval? Vagy semmi konkrét, de ha megdobnak öt emberre való munkával, azt rögtön, de azonnal meg kell csinálnod, különben fizetheted a késedelmi díjat?

Szóval csak óvatosan.

2018. júl. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Általános a keretszerződés. Ők adják majd a munkát amivel eseti megbízást kell kötni, tehát elvileg 250 a nettó, de a szerződésbe az is bele van írva, hogy nem kötelesek állandó munkát adni, csak ha van. Továbbá ezt az egészet titoktartással látták el. Így eléggé kilóg a lóláb.
2018. júl. 3. 22:31
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő 52@R már bocsánat. 2-300 után még be kell fizetned az adót a vállalkozásod miatt, szóval pénzben sem jobb. A munka pedig, hát pff. Vicc. Ez rgy startap, hogy lényegében kiközvetítik a megbízásokat? Ez egy rossz vicc, nem ajánlat.
2018. júl. 4. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Jaj ... A mostani munkahelyeden kizsákmányolnak onnan mindenképpen tovább kell lépned minél hamarabb.


Az új munkahely sem kifejezetten jó opció. Szerintem még keresgélj és addig ne lépj tovább míg nem találsz egy kifejezetten jó állást.

2018. júl. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindkettő egy kalap... 18 évesen többet kerestem amikor még meg se volt a szakmai papírjaim, persze webfejlesztéssel ;) . Mindkét helyen csak kizsákmányolnak.
2018. júl. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!