Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan tudom css-grid-ben...

Hogyan tudom css-grid-ben megoldani, hogy automatikusan annyi cella kerüljön egy sorba (ergo annyi oszlop legyen), hogy a cellák egy min-max szélesség között maradjanak és ne lógjanak ki a képernyőről?

Figyelt kérdés
2018. júl. 14. 16:36
 1/1 Drone007 ***** válasza:

Kissé pongyolán fogalmaztál, és így nem tudom oldalfelépítésről, vagy valamilyen adatkijelzésről van szó, mindenesetre a css griddel kapcsolatban egy dolgot tisztázni kell.

Remek találmány, borzasztóan sokoldalú, és bámulatos dolgokra képes, de nem mindenható.

Kombináld a css media query beállításaival, felejtsd el a fluid megoldásokat - legalábbis desktop nézetben -, használj reszponzív megjelenítést és akkor nem lesz gond. Tervezd meg a különböző felbontásokon a layoutot, és annak megfelelően írd meg a css-t. Ajánlom a "mobil first" megközelítést már a tervezés legelején, sok gondtól megkíméled magad, ha hozzászoksz.


Ha valami nem volt világos amit írtam, a kulcsszavak a szövegben vannak, a google segít.


Sok sikert!

2018. júl. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!