Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Node. Js alapú webapp élesítés...

Node. Js alapú webapp élesítését (deploy) hogyan érdemes csinálni?

Figyelt kérdés

Fejlesztettem már pár appot egyetemen, vagy azon kívül hobbiból Node.js környezetben, főleg React-tal dolgozva. Most van egy projektem, ami nem igényel semmilyen backend-et. A tartalom JSON és markdown fájlokból generálódik, tehát szinte statikus. Persze, ha később beleírkálok a JSON-be, annak függvényében változik a tartalom.

Most a deploy-oláson töröm a fejem, de minden egyes cikkben, amit ezzel kapcsolatban elolvasok előkerül vagy a Netlify, Heroku, Github Pages, vagy valamilyen cloud platform szolgáltatás. Ezeknek az ingyenes verziója nem is olyan rossz, csupán kicsit korlátozott. A mostani webappom egyéni vállalkozás népszerűsítésére és hirdetésére szolgálna (tehát nem csak hobbi), domain név már van, ahol jelenleg egy régebbi WordPress weboldal fut, amit nem én csináltam.

Deploy-t még soha nem csináltam, így tőlem tapasztaltabbaktól kérdezem, hogy ezeket a cloud platform service-ket mennyire érdemes kikerülni, ha jelenleg azt sem tudom pontosan mi célt szolgálnak, ill. hogy lehetne megoldani azt, hogy az említett domain néven a WP helyett az új React webapp fusson. Vagy ilyen esetben egyáltalán nem tudom kikerülni az említetteket? Hozzáférésem a bérelt domain névhez nincs, mivel azt valaki más csinálja jelenleg, úgyhogy ebben sincs sok tapasztalatom, azt sem tudom hogy néz ki egy ilyen. Ilyen esetben adnak egy SSH-zható terminált is, ahol elvégezhetem a (mondjuk Apache) szerver konfigurációját is, vagy csak egy FTP mappát kapok, egy public_html-lel, ahova be kellene helyeznem az index.html-t? React statikus routing-nál ilyen esetben előkerülne pár probléma... Ha a domain névhez adnak valami virtuális gépet is, nem csak FTP-t, akkor oda fel lehet lőni egy saját futtató node szervert, ami ezeket megoldja? Még soha nem béreltem domaint, ezért kérdezek ennyit róla :D.

Továbbá az is jó lenne, ha a tartalom alapjaként szolgáló json és markdown fájlokhoz nem férne hozzá akárki, csupán maga az app tudná legeneráltatni a bizonyos tartalmait. Ilyen esetben a build mappán belül a public mappát is valahogy korlátozni kellene, amit nyilván a webszerveremen tudnék beállítani, amennyiben a domain névhez ilyen lehetőséget is ad a szolgáltató.


Ha valaki tapasztaltabb a fenti kérdéseimre megvilágosítást adna, nagyon hálás lennék érte :).


Köszi!



2019. ápr. 6. 12:35
 1/2 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy később gondolkozom kiegészíteni valamilyen MySQL adatbázissal, ami a jelenleg a json-Ben levő adatokat és más egyebeket tárolná. Ekkor a mysql-nem is valahol távol kellene futnia. Ezt lehet érdemes figyelembe venni?
2019. ápr. 6. 12:42
 2/2 anonim ***** válasza:

Szeriintem egz VPS re van szükséged. Az a bíztos. 5-10 eurótól már elérhető, egy kétmagos SSD s VPS. de konfigurálható a DIGITAL OCEAN egész népszerü.

Ingyen hasznűlhatsz kuberneties és dokkereket megkonnyitik az életed. ;)

2019. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!