Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az egész weboldal mint grafiku...

Az egész weboldal mint grafikus "játékfelület" (rendertarget/Canvas), mennyire jó/rossz elképzelés?

Figyelt kérdés

Össz-vissz 10 évig csak C# -ban programozgattam, azon belül is főként XNA/MonoGame -ben (aki ismeri ezeket az érteni fogja miért raktam fel ezt a kérdést), és nagyon nem vagyok hozzászokva a leírónyelvekhez. Felmerült bennem a kérdés, hogy mi van akkor, ha az alap HTML részen belül, vagyis ami a megjelenítést illeti, többnyire egy nagy grafikus felület működtetné? Tehát itt az lenne a lényeg, hogy megkerülném a CSS -t. Gondolom ami aktívan kelleni fog a működéséhez, az a JavaScript, viszont jelen van két fontos tényező, hogy ez teljesítményben mennyire lenne hátrány, illetve Canvas -on belül fel tudom-e használni a szokásos elemeket, mint pl. a különböző szövegek/betűtípusok kiíratása, linkek elhelyezése szövegre vagy adott képre, szerver oldali utasítások, mint küldés, fogadás, bejelentkezés, adatbázissal való műveletek. Tehát csak pusztán Canvas -on belül mennyire integrálhatóak a szokásos műveletek?


Maga a cél nem játék készítése, hanem úgymond hagyományos úton leprogramozni egy weblapot. Tehát ha most elképzelek magam előtt egy kis menüt, gombokat, akármit, amiknek van egy fancy mozgása, effektek, stb, tehát akár olyan szinten, mintha egy játékot írnánk, akkor ezt pusztán CSS -ben nem tudom elképzelni, mivel ott nincs lehetőségem arra, hogy pl. létrehozzak egy osztályt, amiben külön tagváltozókat pakolgatok meg saját függvényeket, majd ezt bejárom pl. egy for ciklussal, és saját igényeim szerint működtetem a dolgokat feltételvizsgálattal, mikor mi hogyan működjön. Lehet kicsit hülyén fogalmazok, remélem érthető, ugyanis önszorgalomból tanultam az eddigieket is, nem suliban.


Ezt azért kérdezem, mert még nem ástam bele magam komolyabban a webfejlesztésbe, szóval ha hülyeség az elképzelés, akkor eleve nem szeretnék ebbe időt pocsékolni.



2019. ápr. 21. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

A fő gondot a szemantika okozza.

A HTML nyelvet pont dokumentumok szerkezetének kialakítására találták ki, melyben vannak különböző funkciójú elemek - hiperlinkek, űrlapelemek, stb... - canvas esetén mindezeket neked kell elkészíteni.


Egy keresőnek/böngésző-automatizálónak/felolvasószoftvernek könnyebb feldolgoznia egy-egy adott funkcióval bíró elemeket, mint például egy szimpla téglalapot - amiről egy robot kívülről nem tudja megmondani, hogy az milyen funkcióval bír.

2019. ápr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Inkabb egy fejlesztokornyezetet kene csinalnod amivel ugy dolgozhatsz ahogy akarsz, es kozben nem megy a SEO es user karara sem.


NPM-en keresztul felraknal peldaul scss forditot, css variablest, uncss-t, bootstrap-et meg ami tetszik, maris egy ertelmes nyelvkent irhatsz benne, megis szemantikailag helyes, natur html, css a kimenet. Ez bevett gyakorlat, hasonlo igenyekhez.


Viszont ez nem fog menni ha alap html es css-el nem vagy tisztaban, de ha igen, akkor sokat segit es gyorsit a munkadon.

2019. ápr. 22. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Baromira nem értem mit szeretnél, de ha dinamikus weboldalt akarsz leprogramozni, arra ott a PHP. Animációkra pedig jQuery, AJAX.
2019. ápr. 22. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Megoldható Canvas -al is, de sokkal nehezebb.

Viszont elhagyhatod a HTML -t és CSS -t és nem kell írogatnod benne, úgy is ki lehet alakítani csak JS scriptel komplex rendszert...

A HTML + CSS -nek csak azaz előnye van, hogy statikusan megtudod megtudod szerkeszteni a struktúráját.

[link]

2019. ápr. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!