Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért mondta a fodrászom,...

Miért mondta a fodrászom, hogy ne mossak hajat szőkítőpor és festés (bézsszőke) után egy hétig? Ha mégis megmosom, nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés

Tegnap délelőtt lett szőkítve a hajam (vörösesszőkéről, nem akart kijönni a festett hamvasszőkén használt piros "kimosható" hajszínező), de már most érzem, hogy kezd zsírosodni, ha nagyon muszáj is csak vasárnapig bírnám ki, hétfőn színházba megyünk, nem fogok zsírban tocsogó hajjal megjelenni...

Ha holnap este megmosnám a hajam, történne valami baj, mármint változna a szín vagy a hajam állapota?

A szőkítés nem ártott neki, viszont a fejbőröm kisebesedett, a hajam tövét próbálnám kímélni mosáskor, amíg be nem gyógyul, elvileg max egy hét.

Meg merjem mosni holnap így a hajam?



2019. júl. 24. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Mosd meg nyugodtan, csak ha szétsebesedik a fejed és/vagy kicsit sem hasonlít a hajszíned arra, amit akartál, netán egyéb panaszod lesz, akkor ne menj asztalt csapkodni a fodrászhoz, hogy elrontotta és milyen kókler. Ha nem tartod be az instrukciókat, ő nem felelős semmiért.
2019. júl. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted miért kérdést tettem fel, és nem kijelentettem, hogy "holnap megmosom a hajam"?
2019. júl. 24. 22:33
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Én nem mosnám meg. Ha ez az előírás, hogy nem szabad, meg már most ki van sebesedve a hajad. Lehet pl, hogy a véredtől a tövénél már tiszta ilyen pirosra is színeződne az egész, meg összeragadna, ráalvadna az egész; meg a fejbőrödnek se tesz jót; meg ha pl teljesen szétjön a fejbőröd, akkor mi tartaná bent a hajhagymáidat? Amúgy van ilyen hajas life hack, de az egy hosszú videónak a része volt, és nem tudom, hogy minden hajszínhez lehet-e használni. Asszem ott fahéjjal kente be a tövét. De egyébként , ha van olyan fésűd, aminek a fogai között tök vékony rések vannak, az szerintem szépen szét tudja választani a zsíros hajaidat egymástól, de pl ha most, festés után, vagy akár eredendően is nem olyan erős a hajad, akkor ne túl sokáig fésülgesd akkor se, mert pl nemtom, hogy abból kifolyólag tud-e töredezni. De egyébként szóval a hajadnak meg a fejbőrödnek is gondolom szüksége van pihenésre, most egy kicsit ne piszkáld semmilyen vegyszerrel; meg pl én hajmosás közben a fejbőrömet dörzsölöm, gondolom, te is, tehát most asszem, hogy nem kéne dörzsölgetni, ha ez az előírás, a használati útmutatás, meg a fodrász a hajápolási szakértő, gondolom tanult ilyeneket, szóval nem viccből mondta, nehogy baj legyen. Inkább fogadd meg szóval a tanácsát, és ne moss egy hétig hajat, pár év múlva már senki nem fog emlékezni, hogy zsíros hajjal mentél színházba. Egyébként is, mi közük hozzá, meg ott pl úgyis a darab, amit néznek az emberek, az ad maradandó élményt, tehát nem a te hajad, aki adott esetben egy idegen, ha meg a barátaid kérdezik, akkor a fodrász írta elő, hogy egy hétig nem tenne jót a hajadnak , ezért ne mosd. Ja és ne tapicskold a hajadat, mert attól is zsírosodik. Egyik osztálytársam anno mondta, hogy mióta nem tapicskolja folyton, nem is zsírosodik olyan gyorsan neki. Ja meg lehetőleg ne legyél sokat akkor ezekben a napokban a napon, mármint lehetőleg ne izzadj meg. Nem lesz gond , ne aggódj, ezt most egészségügyi okokból nem moshatod, de csak pár nap, úgyhogy ne aggódj. Minden rendben lesz. Utána akkora nagy hajmosást csapsz majd, ha letelik az egy hét (már nincs is annyi), hogy hét országra szóló lesz. Szóval ne aggódj, szerintem ha ezt mondta, akkor tartsd be. Egyébként, ha nincs összefogva a hajad, akkor nem áll annyira össze, kevésbé látszik rajta, hogy zsíros. De egyébként ha nem kiengeded, hanem pl feltűzöd akár egy ilyen pillangós v milyen csattal, akkor az se baj szerintem. De mondjuk össze is gumizhatod simán, ha neked úgy jól esik , de szerintem kiengedve látszik a legkevésbé, hogy zsíros. Én amúgy nem értek a hajakhoz, de hogyha azt mondta, ne mosd, akkor annak oka van. Azt nem tudom, hogy mi, pedig arra irányul a kérdés, de hidd el, hogy jó okkal "tiltott el" a hajmosástól erre a pár napra. Hip-hopp el fog menni ez az egy hét, ne izgulj. Ja és én pl úgy szoktam hajat mosni, hogy bevizezem, átmegyek rajta samponnal, kiöblítem, megint átmegyek rajta samponnal (ilyenkor a másodiknál már könnyebb jól bedörgölni mindenhol), és akkor utána kiöblítem, és nem samponozom be többet a következő hajmosásig:) Szóval majd szerintem így csináld, így jobb, meg tovább is tart. Nem tudom, eddig így csináltad -e , de az mindegy is. Meg amúgy tudom, hogy ott valszeg legutóbb a fodrász mosta meg a hajad, az rendben is van. De tehát, ha óva intett a hajmosástól most, ebben az egy hétben, akkor ne csináld, valahogy csak kibírod. :)
2019. júl. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerda van. Ha annyira meg akarod mosni akkor vasarnap mosd meg. Addigra talan elmulik a sebesedes
2019. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
ott kezdődik, hogy ha kisebesedik a fejbőröd, akkor nem fodrásznál jártál, hanem kontárnál...
2019. júl. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
A fejbőrödnek nem szabadna sebesnek lennie.a szőkítés nem sötétül vissza.nyugodtan mosd meg.
2019. júl. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!