Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fogyás után pattanásos az...

Fogyás után pattanásos az arcbőröm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tavaly májusban elhatároztam, hogy végre én is a "jó nő" tábort szeretném erősíteni, így teljes életmód váltásba kezdtem, hogy megszabaduljak 8kg-tól. Ez nagy örömömre sikerült is, de sajnos az arcbőröm teljes kárára. Előtte (18éves koromig!) szinte nem is volt pattanásom, amikor volt egy, bevallom egy picit még örültem is, hogy nekem is van. Most viszont állandóan, nagyon csúnya a bőröm.


Voltam a bőrgyógyászatin, de ott nem igazán segített rajtam.

Valamilyen természetes megoldást keresnék, de ha a probléma továbbá is fen fog állni, akkor a hónap vége felé gyógyszeres kezelés miatt fogok felkeresni egy orvost.

Most: 18/L 169cm 58kg



2019. júl. 29. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel elkezdtél egészséges mozgásban gazdag életmódot folytatni, ennek köszönhetően a méreganyagok felszabadulnak a szervezetedből és nálad, jelen esetben a bőrödön is távozik a sok méreg.

Gratulálok az elért eredményedhez. :)


Menj el kozmetikushoz, kérj tőle is tanácsot.


Tippek: körömvirágos vagy kamillateás borogatás, Neogranormon kenőcs, nekem még segített a Garnier 3in1 termék is.

2019. júl. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van ahogy az első is írta,keress egy jó kozmetikust aki tud ajánlani neked termékeket amivel az arcodat is újra széppé teheted.☺️
2019. júl. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki a cinket, és nézd meg az étrended, hátha valamit nem bírsz (pl laktózt :D)
2019. júl. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.
2019. júl. 30. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:

Szedj multivitamint, főleg az A-vitamin segíthet a pattanások ellen (ezt vény nélkül csak multivitaminokban fogod megtalálni).


A tejtermékekben androgén nevű hormon található, ami serkenti a faggyúmirigyek működését. Ha a diéta miatt több tejet, sajtot, túrót, joghurtot, proteinturmixot stb. kezdtél el bevinni az oka lehet a pattanások kialakulásának. Ha nem akarsz ezekről lemondani IPL kezelés segíthet a bőröd állapotán, de egészségesebb csökkenteni a tejtermékek bevitelét és kiváltani őket valami növényi eredetűvel.


A szója is allergén, ami szintén a hormonháztartás felborításával pattanásos bőrt eredményezhet.


Ha sok olajos magvat eszel (kesudió, mandula, mogyoró stb.) főleg ha ezek pörköltek és sózottak, eredményezhetnek zsíros kinézetű arcbőrt, pattanásokat.


Egy jó arcápoló rutin is segíthet. Ha érdekel akkor leírom szívesen, hogy mit hogyan érdemes csinálni. :)


Sok sikert és én is gratulálok az elért eredményedhez! :)

2019. júl. 31. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Szívesen kipróbálnám az arcápolási rutint ami segíthet.
2019. júl. 31. 01:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt tudom ajánlani ami segíthet:


Röviden:

reggel és este gyengéd lemosóval tisztítsd meg az arcodat.

lemosás után használj hidratálókrémet.

reggelente védd az arcodat a káros uv sugárázástól legalább 30-as napfényvédővel.

hetente 2-3 alkalommal használj hámlasztót.


Hosszan:

A pattanásos bőr gyulladt és érzékeny ezért ennek megfelelően kell kezelni. Illat és alkoholmentes lemosóval tisztítsd. Érzékeny bababőrre való fürdető is megfelelő lehet.

Ezek beválhatnak:

dermax illatmentes tusfürdő

gabi sensitiv fürdető

balea med illatmentes arclemosó

illetve bioderma vagy la-roche posay lemosók, amiket patikában lehet kapni.


Hetente 2-3 alkalommal használj hámlasztót vagy bőrradírt. A szalicilsav a tapasztalatom szerinti legjobb kémiai hámlasztó, érdemes olyan termékeket használni, ami ezt tartalmazza. Én a garnier pure 3in1 arclemosó és bőrradírt szoktam használni, mivel kaolint is tartalmaz szépen mattítja a bőrt, de persze nem mindenkinek válik be. A neutrogena visibly clear spot stress control bőrradírja is tartalmaz szalicilsavat és tejsavat is, ami szintén jó hámlasztó. Még van rengeteg, mindet nem linkelném be :)


[link]


[link]



Ha a szalicilsav nem a megfelelő számodra még mindig rengeteg hámlasztót lehet találni, ilyen például a glikolsav, a neutrogena AHA hámlasztója (a zöld színű) tartalmazza.


[link]


Illetve patikában érdemes megkérdezni milyen hámlasztót ajánlanak.


Ha nagyon érzékeny a bőröd akkor ne használj fizikai hámlasztót (tehát ami szemcsés és karcolja a bőrt), hanem kémiai hámlasztókat használj! pl. a the ordinary márkának vannak jó hámlasztói.


[link]


Ezt a márkát a skinsmart-ról tudod pl. megrendelni, viszont tartsd be a használati előírásokat, nehogy szétmard vele a bőrödet.


Ha érdekel bővebben mi az a hámlasztás és miért szükséges, akkor linkelek neked pár videót :)


Hámlasztás után, főleg bizonyos hámlasztók esetében (pl. glikolsav) a bőr fényérzékennyé válik napokig vagy akár hetekig is ezért mellettük kötelező a fényvédő használata.


Minden egyes arcmosás után használj könnyed, olajmentes hidratálókrémet. Itt van néhány nagyon jó hidratálókrém ár szerint növekvő sorrendben:


[link]

[link]

[link]


Ha ezek közül egyik sem tetszik és magad akarsz keresni hidratálókrémet akkor mindig nézd meg mik az összetevői az arcápolódnak. Ezekre érdemes odafigyelned:

lehetőleg legyen olajmentes, mert az olajok eltömíthetik a pórusokat.

Kerüld a komedogén összetevőket. A komedogén indexet 0-5ig számozzák, minél nagyobb ez a szám annál inkább bizonyos, hogy póruseltömítő, pattanás-generáló hatású az az összetevő. A krémmánia oldalán minden összetevő mellett jelzik a komedogén indexet. A legjobb, ha egyetlen összetevő sincs egy krémben 2 felett.


A legkerülendőbb összetevők: isopropyl palmitate, myristyl myristate, Isopropyl Myristate


A pattanások a nap káros UV sugárzásának hatására nehezebben gyógyulnak, besötétedhetnek, sötét hegek maradhatnak utánuk, illetve a kárus UV sugárzás idővel pigmentfoltokat és a bőr korai ráncosodását okozhatja. Ezért használj napi rendszerességgel napfényvédő készítményt.


A bioderma akne matt spf30-as napfényvédőjét tudom ajánlani.


[link]


plusz tipp: a retinol (a tiszta A-vitamin) jó összetevő. De megfelelő körültekintéssel kell használni, mert a bőrt kiszáríhatja és nagyon nagybetűsen fényéérzékennyé teszi.

hogy miért jó: szabályozza a bőr faggyútermelését, a sejtek a hatására több kollagént termelnek, amivel a ráncok kialakulását megelőzi.

Elég körülményes a használata, mert irritációt okozhat és terhes nőknek nem szabad használnia.

A legtöbb vényköteles arcápolóban, amit aknera írnak fel bőrgyógyászok valamilyen formában A-vitamint tartalmaznak, mert tényleg nagyon szépen helyrehozza a bőrt :) sok sebgyógyító krémben is megtalálható (pl. a piros neugranormonban)


ha érdekel jobban mik azok a retinoidok, vagy mi az a retinol akkor szívesen linkelek róla.


*


amit ne csinálj!


1. ne használj tonikot! a tonikok általában alkoholosak, amik csak kiszárítják a bőrt, vagyis egy ideig szebbnek, mattabbnak tűnik a bőr a használata után, viszont a szárazság ellen úgy védekezik a szervezeted, hogy még több faggyút termel és a végeredmény az olajos bőr és eltömődött pórusok.


2. ugyanez igaz a legtöbb szappanra és erőteljes, szagos, alkoholos, szulfátot tartalmazó lemosóra is!


3. próbáld meg elkerülni a parabéneket tartalmazó termékeket és a formaldehideket vagy azt kibocsátó összetevőket (pl. DMDM hydantoin, a legtöbb dove és eveline termékben megtalálható de sajnos biosabb cuccokban is láttam már, a most nagyon menő beauty&planet szantálfás tusfürdőjében...)


4. ha nem étkezel egészségesen sajnos önmagában kevés a jó arcápoló rutin. De vannak már erre is csodamegoldások, pl az IPL kezelés, illetve gyógyszeres kezelések.

2019. júl. 31. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!