Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 23 éves srác vagyok, és elöl...

23 éves srác vagyok, és elöl ritkulni kezdett a hajam, mit lehetne tenni? Vagy elkerülhetetlen a kopaszodás?

Figyelt kérdés
Kezd visszaszorulni a hajam területe a homlokom mögötti oldalsó részről. Visszalehet még ezt hozni valahogy? Akár valami tabletta vagy krém segítségével? Vagy próbáljak meg ezzel együtt élni? :)

2019. okt. 9. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy próbáljak meg ezzel együtt élni?"

Szerintem ez a legegyszerűbb, legfeljebb még a frizurával lehet próbálkozni. A többi megoldás rengeteg pénz és energia, igencsak kétséges hatékonysággal.

2019. okt. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond, ezt a férfihormonok/öröklődés okozzák és tulajdonképpen szexinek találják a nők. Igazuk is van :-D Azt kell mondjam hogy az erős hajhullás megállítható de a lassú kopaszodás nem. Nekem a revalid kapszula vált be legjobban, ezzel megszűnt a viszketés és a hirtelen brutális hajhullásom. Ehhez pedig minden hajmosás után Bánfi hajszeszt hagytam magamon és leöblítettem. De a Bánfi sampon is jó vagy együtt a kettő. Vegyél bolti sütőélesztőt és abból is csipegess, mert jót tesz a hajnak és körmöknek de komolyan! Nekem annyi hogy 18 évesen kezdődött és már rég teljesen kopasznak kellene lennem és 44 évesen is van annyi hajam hogy pont elég rendben tartani.
2019. okt. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
fodrász vagyok..sajnos nincs tabletta,csodakrém..ha nem egészségügyi panaszok,gyulladás miatt hullik a haj,akkor az genetikus,androgén hajhullás,kopás..meg ekll nézni a felmenöknél mi volt a helyzet,a családban..hajerösitö vitaminok vannak,mint calcium kovaföld vagy revalid,de attol több nem nö ki,föleg nem a kihullot hajhagymákbo,csak a meglévöket esetenként erösitheti..de évek alatt megfigyeltem ,hogy vendégeim akik szedik,annyit lr,mint halottnak a csok..vannak hajhullásra hajtonikok,szeszek..azt minden hajmosás utan be kell dörzsölni,erösiti a hajhagymákat,kicsit ellenállobb lesz a hajhagyma,talán egy kicsit késleltetni lehet a hajhullást,,es van a hajbeültetés,de az több százezer vagy millios tétel..ezek a lehetöségek..vagy egész rövidre gépelni,katonásra,akinek jol áll,az uygis ferfias,sokaknak tetszik:)
2019. okt. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Együtt kell élni vele, nincs mese. Legjobb megoldás, ha fogod a borotvát, és biliárdgolyóra az egészet. Ne aggódj, kopasznak lenni jó, rengeteg előnye van, majd meglátod. Én már ezen mind túl vagyok.
2019. okt. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Elég hamar kezdtem én is kopaszodni. Egy idő után meguntam a dolgot és el kezdtem rövidre vágatni. Sokkal jobb volt röviden, mint a hosszút ide-oda fésülni. Majd elértem oda, hogy ma már magamnak nyírom nullással, illetve néha borotválom. Sokkal jobban áll, mint ha meghagyom nőni. Természetesen, azért elmennék a helyedbe egy "hajgyógyászhoz", hogy mérje fel a terepet, de ha nincs rá megoldás, akkor vágasd le jó rövidre. :)
2019. okt. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Elkerülhető, saját tapasztalat, ha kell küldök fotót is privátban.


Nyáron én is majdnem kikopaszodtam. Fejtetőn már alig volt haj, ami volt is eléggé gyér.


"Regaine Minoxidil 5% for men" ezt használom folyamatosan és azóta úgy visszanőtt hogy akárkit kérdezek azt mondja hogy nem látszik hogy valaha ott egy kopasz folt lett volna.


Naponta 2x6 fújás a "Regaine Minoxodil 5% for men"- ből az érintett hajterületre. Heti 2-3 alkalommal alpecin koffeines sampon és utána Garnies fructis hajbalzsam.


A Regaine idővel megállítja a hajhullást viszont ehhez idő kell és folyamatosan szedni kell a gyógyszert. Az első 4-6 hétben a hajhullás fokozódik meggyorsulnak a hajhagymák "életciklusai" vagy milyei pontosan. :D A 6. hét után kezd láthatóvá válni a javulás, a teljes haj visszaállításához legalább 3-4 hónap szükséges de inkább 6-8 hónapot mondanék.


Az alpecin koffeinnel tölti fel a hajhagymákat ami jelentősen lassítja a hajhullást de nem előzi meg véglegesen! Hiába van az ráírva, nem igaz.


A hajbalzsam (Garnier Fructis-nak van egy lila színű erdei gyümölcsös... az valami isten király) pedig - attól függően hogy milyen veszel, a lila éppenséggel - vastagítja a hajszáladat vagy legalábbis annak érzed majd tőle. Nekem olyan volt utána mindig mint egy kefe! :D



A hajhullást a tesztoszeron egyik változata a dihidrotesztoszteron okozza. A fejtetőn lévő hajhagymák allergiásak rá ezért kihullanak. Az hogy kinek mennyire allergiásak, genetika határozza meg.


A p*csöd termeli ugye a tesztoszteront amitől maszkulin vagy, amitől megvannak a férfias tulajdonságok. Van egy enzim, ami ezt a tesztoszteront átalakítja dihidrotesztoszteronná ami viszont megöli a hajhagymákat.


A regaine minoxidilt tartalmaz. Ez a vegyület - a minoxidil - képes arra hogy a vérkeringésbe bekerülve ezt az enzimet ami dihidrotesztoszteronná alakítja a tesztoszteront - egyszerűen kiiktassa. Eleinte vérnyomáscsökkentőnek szánták a 80-90-es években de akkor jöttek rá hogy sokkal jobban növeszti a szőrt mintsem a vérnyomást csökkentené.


Ráfújod a hajadra bekerül a véráramba és 3-4-8 hónap után már visszanő a hajad. Annyi hogy ezt a gyógyszert folyamatosan szedni kell, amíg akarod hogy legyen hajad. Ha leállsz vele akkor 2-3 hónap után ugyanúgy vagy még rosszabbul fogsz kinézni.


Ha érdekel, küldök képet privátban, nincs minden veszve! És mielőtt azt gondolnád hogy ez egy hormon, vagy hogy akkor kevésbé leszel férfias, nincs igazad. Semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam a nyár eleje óta, csak annyit hogy van hajam nem is kevés.

2019. dec. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az én tapasztalataim alapján elkerülhetetlen. Van rá gyógyszer (finasteride hatóanyagú). Én ezt senkinek sem ajánlanám, legfeljebb idős embereknek. Visszafordíthatatlan szexuális mellékhatásokat, illetve neurológiai panaszokat képes okozni. Illetve megállíttani nem képes a hajhullást, csak késlelteti, lassítja.

A másik dolog a már előbb említett minoxidil. Sajnos el kell keserítenem az előttem kommentelőt, mivel 1 év elteltével drasztikusan csökken a hatása, és az addig tapasztalható sűrüsödés, megállt hajhullás megszűnik és folytatódik a hajritkulás.

2020. jan. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 VISOR válasza:
avodart 0,5mg lágykapszula napi 1x
2020. ápr. 29. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!