Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szét vannak töredezve a...

Szét vannak töredezve a hajszálaim, de vágatni nem fogok! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2 évet voltam festett világosszőke, vállig érő hajjal, aztán sötétszőke lettem és megnőtt majdnem mellig a hajam.

Nem festettem sokat a szőke időszak alatt.

Viszont múlthéten befestettem fordásszal feketésbarnára ami sokkal jobban is áll, stb, viszont így még jobban látszik hogy mennyire szét van törve a hajam.

Fehér kis pontok vannak a hajszálak legvégén, amit ha behajtok akkor a hajszál kb már félbetéphető simán (és elnézést a kifejezésért de a fehér pont a tetvességél szokott lenni de nekem ez egyértelműen a töredezés, szóval még undoritoan is néz ki.)

Szerintem amíg szőke voltam is ilyen volt csak ott kevésbé látszott.

Ha megfésülködöm akkor néhány letört hajvég lejön és hiába kenek rá kis argánolajat akkor is látni a hajamon hogy meg van viselve.

Mit tehetnék?

Vágatni 10000% hogy nem fogok mert végre megnőtt addig ami már nőies biztos nem fogom lejjebb vágatni egy centivel sem.

Más megoldás van? Vagy az ilyen kezelések hajmaszkok , pakolások mind-mind kamuk? Vagy van ami használ csak az drága?

Segitsetek.

23/N



2019. nov. 16. 09:48
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
NINCS más megoldás, az eltört hajszálat nem ragasztja össze semmi, hiszen a hajszál nem tud “meggyógyulni”, az halott. Vágasd le. Nem kell sokat, elég ha 1-2 havonta 3-4 centit, így nő is folyamatosan. Ha így hagyod, egyre feljebb fog töredezni és csak rosszabb lesz
2019. nov. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
95%

De értsd meg, hogy nincs rá semmi csoda kence! 23 évesen azért ezt felfoghatnád, főleg ha már leírták 10en!

A töredezett hajvégekre kenhetsz te akármit, semmi nem fogja neked összeragasztani! Viszont ha nem vágatod le, akkor csak még tovább törik, ezáltal hiába nő tőben a hajad, a vége csak törik tovább, és egyre rövidebb lesz.

És bocsi, de baromi igénytelen! Inkább legyen rövidebb, de szép ápolt, mint száraz, agyon törött.

Ha levágattad, utána lehet ápolni mindenfélével és megelőzni a töredezést. Például hajszárító, hajsütő és hajvasaló mellőzése. Sajnos ha egyszer eltört, azon csak az olló segít.

2019. nov. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
92%

Vágás az egyetlen megoldás, utána rendes ápolás.


A hosszúhaj meg csak akkor szép és nőies, ha ápolt és nem egy széttöredezett szénakazal. Áltathatod magad, hogy így nőies, de másnak nem ez fog róla eszébe jutni hanem az, hogy igénytelen vagy aki képtelen negyedévente elmenni a fodrászhoz.

2019. nov. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
27%
Én hasonló helyzetben voltam, csak nekem hosszabb volt a hajam, a fenekemig ért. Soha nem csináltam vele semmit, nem festettem, nem vasaltam, nem sütöttem be stb. és jártam vágatni is, de ennek ellenére egyszer csak elkezdett hullani és törött is. Nyilván mindenki mondta, hogy vágassam le, mert az az egy megoldás van. Én viszont úgy voltam vele, hogy biztosan nem fogom levágatni, mert (bocsánat a kifejezésért), de ba*&@#>hatom, hogy egészséges a hajam, ha nem állj jól röviden és nem érzem úgy jól magam. Nekem kell hordani, nekem kell azzal a hajjal minden nap kimenni az utcára stb., és emiatt nem fogom levágatni vállig érőre, ha nem tetszik. Úgyhogy én kis mennyiségekben vágattam belőle, közben már vissza is nőtt és most megint hosszú. Ugyanúgy vágatom, ugyanúgy nem csinálok vele semmit és ugyanúgy törik, szóval sokat ért, de ez van.... Tudom, hogy sokan nem értenek ezzel egyet, de én így sokkal jobban érzem magam. Ha mindig engedtem volna vágatni belőle, akkor ma kb. kopasz lennék és ezt szeretném elkerülni.
2019. nov. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
97%
Szia! Sajnos csak a vágás segít a töredezett végeken. De nem kell levágni vállig érőre. 1 max 2 centit vágsz a végeből és meglátod mennyivel szebb lesz és azt már tudod ápolni. Meg ha találsz benne utána töredezett szálat magad is le tudod vágni.
2019. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
95%

14-es. De senki nem is mondta, hogy vágassa le rövidre! Egy egészségügyi vágás kell, ami max 2 cm.

Senki nem azt fogja nézni, hogy de szép a haja, milyen jól áll neki, hanem hogy húú erre ráférne egy vágás. Negyed vagy fél évente kellene vágatni 2-3 cm-t. Sokkal szebb állagú lesz és kezelhetőbb.

2019. nov. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Egy fodrász is ugyan ezeket fogja mondani, amit itt leírtak.

Én is kismillió dolgot kipróbáltam már a töredezett hajra, az olcsó dolgoktól kezdve a drágákig, házi pakolásokat stb, de rá kellett jönnöm, hogy ez csak időpocsékolás, no meg pénzszórás. Muszáj vágatni belőle 1-2-3 centit, az hamar megnő! Miután megvolt a frissítő vágás, használj hajvégápolót, nekem Aussie márkájú van, nagyon szuper! És próbáld kímélni a hajad, táplálkozz változatosan és vitamindúsan, esetleg szedj hajvitaminokat, hidd el gyorsan meg fog nőni a hajad. :) kitartás.

2019. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele, hogy hány éve ott van a fejeden. Hányszor mostad, szárítottad, hány órányi uv fény érhette. Egyszerűen elkopik mint a cipő talpa.


Ha egyszer tönkrement a haj, akkor kész ennyi volt. Nem olyan mint például a bőr, ahol folyamatosan osztódnak a sejtek és képes megújulni. A haj a körömhöz hasonlóan élettelen anyag.

Ápoló szerekkel lehet késleltetni az öregedését (töredezését) de megakadályozni nem.

2019. nov. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Van valami trimmelő féleség, ami a töredezett részeket szedi csak le, és a hosszán nem változtat. Meg lehet venni magát a gépet, de nagyon drága, vagy keresned kell olyan fodrászt akinek van ilyen gépe
2019. nov. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az. Nem tudom mennyire működik, de sok pozitív véleményt olvastam anno róla

2019. nov. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!