Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek egy 20-25 éves...

Szerintetek egy 20-25 éves lánynak mennyi/milyen bőrápolót kellene használni? Pl kell-e már szemránckrém?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok. Nagyon ritkán sminkelem magam (max évi kétszer esküvő vagy ilyesmi). Csak szempillaspirált használok vagy azt sem. Az arcom nem pattanásos,.csak T vonalban zsíros.


Eddig a bőrápolásom annyiból állt hogy reggel-este sima vízzel megmostam az arcom, amikor hajat mostam (heti kétszer)akkor tusfürdővel is lemostam, és hetente-kéthetente 1-szer leradíroztam, arcmaszkot tettem rá, és hetente csak 1-2-szer használtam arckrémet.


De nem tudom hogy ez elég-e. Pl van 27 éves munkatársam, akinek már ráncos a szeme környéke. És elgondolkodtam hogy kellene már szemránckrémet is használnom, illetve elég,-e a heti 1-2 arckrémezés vagy minden nap kellene.


2019. nov. 25. 12:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

26 éves vagyok, egy ideje használok szemkörnyékápolót. Nem kimondottan szemránckrém, csak egy hidratáló a szemkörnyékre (oké, elképzelhető, hogy pont ugyanolyan hidratálókrém, mint amit az arcom többi részére kenek, csak bedőltem a marketingnek :D). Jó állapotban van a bőröm, de alapjáraton száraz, és ez öregszik a leggyorsabban, ezért oda kell figyelni az ápolásra. Szérumot reggel használok a bőrömre, olajat este, a szemkörnyékápolót általában csak este. Arcpakolást hetente, radírt csak ha eszembe jut, 2-3 hetente. Szerintem arról mindenképp szokj le, hogy tusfürdővel mosod az arcod, és arról is, hogy semmi lemosót nem használsz rá. A levegő koszos, hacsak nem valami alpesi ökofaluban élsz, és ezt a dzsuvát (és a saját bőröd zsírosságát) nem elég sima vízzel lemosni, de túlzásba sem kell esni ezen a téren.

Sok kortársamnál látom, hogy már ráncos a szemük, a homlokuk, a szájuk mellett, szerintem ez leggyakrabban egyrészt genetika, másrészt az alacsony vízfogyasztás.

Az én véleményem, hogy érdemes időben elkezdeni a bőrápolást, megtanulod, hogy mi a legjobb az arcodnak, nem pedig akkor kapkodni, amikor már "ég a ház", és konkrétan ráncos vagy. Megelőzni sokkal könnyebb, mint utólag kozmetikázni a hibákat.

2019. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
hello,szerintem ha semmi bőr problémád nincsen elég egy arclemosó reggeli és esti használatra (hogy tényleg rendesen eltávolítsd a koszt,faggyút az arcodról,főleg ha a belvárosban élsz),fényvédő reggelre és hidratáló krém estére
márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
T vonalban en meg agyagos arcmaszkot ajanlanek, nekem az segitett igazan
márc. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!