Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért gondolják azt sokan,...

Miért gondolják azt sokan, hogy az ősz haj igénytelen és festeni kell?

Figyelt kérdés
Az őszülés egy teljesen természetes folyamat, nem értem miért kellene szégyellni. 37 éves vagyok, és elkezdtem végre őszülni, kifejezetten vártam már. Eszem ágában nincs befesteni a hajam. Persze tőlem is kérdezték már többen, hogyha őszülök azért befestem majd mert ez milyen gáz. Émn meg néztem értetlenül, és mondtam hogy dehogy festem. Na azt az arcot amit olyankor vágnak... Miért lenne gáz, komolyan nem értem?
2019. nov. 30. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Ha valaki őszül látszik hogy idősödik. A nőknél meg "gáz" az idősödés a társadalom szerint.
2019. nov. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen magánügy, embere válogatja, hogy kinek tetszik, és kinek nem. Ha neked tetszik, ne fesd be, ilyen egyszerű.
2019. nov. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha nagyon le akarod öket állítani, akkor közöld velük, hogy te ÉPPEN ILYENRE festtetted be a hajad, ügyes a fodrászod, mert olyan lett, amilyet akartál!

De ha tiszta, rendesen van vágva és illik hozzád, akkor nem igénytelen!

2019. nov. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a társadalom nőgyűlölő. Ha X dolgot lenézed a nőkben, de a férfiakban nem, akkor nem X dologgal van bajod, hanem a nőkkel.


Nem gondolja senki, hogy az ősz haj igénytelen, az ősz haj a NŐKNÉL igénytelen. Szerintük.

2019. nov. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Én mar most őszülök, de csak 16 vagyok, és lány..

Köszi apa^^

Amúgy én festetni fogom, de szerintem semmi baj nincs azzal ha valaki hagyja

2019. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egyébként is tetszik a fehéres-szürkés színű haj. Persze ha szépen van ápolva, fényes, egészséges, egységes színű.

Ha majd az enyém is ilyen jól fog kinézni, így hagyom, bár kíváncsi vagyok, az én esetemben ez hogyan fog elsülni, mert az egyik nagymamámnak hófehér haja van, 20 éves kora óta őszült, a másiknak pedig 70 évesen is fekete haja volt, az utóbbi pár évben jelent meg benne 1-2 ősz tincs.

2019. nov. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem szimplán nem szép, elcsúfítja, öregíti és komorabbá teszi az embert, igénytelen hatása is lehet. Azért ez egy folyamat, tehát nem lesz az embernek egyik napról a másikra rögtön szép fehér hajkoronája, hanem itt-ott foltokban őszül ki a haj, ami szerintem nem szép. Sőt, eleve ritka, hogy valakinek szép ősz haja legyen... az egy dolog, hogy a festett fehér vagy ezüstös haj szép és fiataloknál is divat volt, de az ember azért természetes módon nem úgy néz ki, mint ők. Nagyon kevés embert látok, akinek szép fehér a haja, sokaknak sárgás, barnás, szürkés mint a cirmos cica. Szerintem nem is áll jól mindenkinek. Úgyhogy nyilván természetes dolog, mindenki úgy is kezeli ahogyan szeretné csak szimplán szerintem érthető, ha valakinek nem tetszik vagy furcsának találja.
2019. dec. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
láttam egyszer egy öreg nénit valahol. csak arra emlékszem, hogy mosolygós volt, kedvesnek tűnt nagyon és olyan dús és hosszú, ám hófehér haja volt...! gyönyörű volt tényleg, szépen befonva. nem igénytelenség szerintem és nem is gáz.
2019. dec. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!