Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért áll felfelé a szőr a...

Miért áll felfelé a szőr a karomon?

Figyelt kérdés

Évekkel ezelőtt vettünk egy epilátort és azzal szedtem le a karom (kb. 13 lehettem, amikor elkezdtem). Úgy 1,5-2 évig használtam, de végül letettem róla, mert lehet, csak nekünk volt valami kivételesen szar minőségű epilátorunk, de a legtöbb szőrt nem is húzta ki, csak ráncigálta (ami ugye rohadtul fájt), aztán végül elvágta/elszakította őket, legalábbis mikor leszedtem vele a karom, másnap, mikor valamennyire megnyugodott a bőröm és elmúlt a pirosság, hót borostás volt meg látszottak a kis sötét pontok rajta...Szóval ja.

És a lényeg, hogy már pár hónappal azután, hogy elkezdtem epilálni a karom, észrevettem, hogy mikor kicsit hosszabbra visszanőnek a szőrszálak, nem úgy nőnek, hogy lelapulnak a karomra, hanem felállnak, mintha libabőrös lennék. És bár már majdnem 10 éve, hogy abbahagytam és áttértem a borotválásra, gyantázásra, továbbra is úgy nő a karomon a szőr, hogy teljesen merőleges a karom felszínére. Volt, hogy elkezdtem növeszteni, hogy ki tudjam majd szőkíteni és rengeteg embertől megkaptam, hogy "úristen, te fázol? Tiszta libabőrös vagy", pedig nem is voltam az, szóval nem is csak én látom így.

Van más is, akinek az epilátortól növekedési irányt változtatott a szőre? Vissza lehet még csinálni valahogy? Mostmár amúgy nem is azért borotválom/gyantázom néha a karomon a szőrt, mert annyira zavarna maga a szőr jelenléte, hanem mert ha megnő, nagyon feltűnő emiatt, hogy eláll a karomtól.


2019. dec. 19. 14:39
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lábamon ilyen. Amikor nő ki, olyan mint egy tűpárna. Nem rásimul, hanem mint a tüske kiáll belőlem.
2019. dec. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!