Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Két naponta hajat kell mosnom,...

Két naponta hajat kell mosnom, mert zsírosodik. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ritkábban kéne mosni, de mivel dolgozom, nem tudok elmenni itthonról zsíros hajjal, mert igénytelen. Esetleg van valami más módszer, vagy sampon, ami segítene a problémámon?

2020. márc. 11. 07:11
 1/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudok sampont, de en az utolso napon amikor mar igenytelennek erzem, copfba fogom. De ha tudsz szep kontyot csinalni, az is jo, en nem tudok. Szerencsere nekem csak a tove zsirosodik a copf resze pedig normalis, igy nem nez ki annyira borzasztoan. Illetve hetvegeken probalom kitolni vasarnapra a hajmosast, ha pl penteken mar zsirosodik, es nem megyunk epp sehova hetvegen, akkor csak vasarnap mosom meg.

De alapvetoen en is 2-3 naponta mosom, mondjuk engem nem zavar, vagasd a veget rendszeresen illetve hasznalj ra valami olajat (csak a vegere), akkor nem lesz apolatlan hatasu sem. (A zsirosodasrol esetleg kerdezz meg egy fodraszt, ha legkozelebb mesz.)

2020. márc. 11. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Mosd kétnaponta. ;)

Bocsi, de az egy divatmarhaság, hogy extrém ritkán kell mosni a hajat, mert az annyira rosszat tesz neki. Nekem azóta nincs baj a hajammal, mióta naponta mosom. Előtte durván zsírosodott, hullott, és korpás, gyulladt, pattanásos volt a fejbőröm. Azóta minden tusoláskor megmosom a hajamat is. Igaz, samponnal csak reggelente, de ha pl. futok, akkor összességében naponta háromszor mosom meg a hajamat. És azóta nem, hogy nem romlott, de drasztikusan javult a helyzet.

De gondoljunk csak bele: szerinted a sportolóknak mindegyiknek furván károsodott a haja? Pedig az úszók naponta több órát töltenek a vízben, és azért az úszósapka nem egy vízhatlan védőréteg. ;) Vagy az atléták, focisták szerinted egy t*kizzasztó edzés után majd a verejtékben úszó hajukat pont ki fogják hagyni tusoláskor? És egy amatőrnek kb heti 2 edzése van, egy profinak meg kb. 5, plusz a meccs. Mégsem látom azt, hogy 30 éves korukra három szál töredezett hajszáluk maradna.

2020. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sunshinedoll ***** válasza:
0%
Semmit, mosd kétnaponta. Én heti 3-4-szer járok edzeni, muszáj vagyok kétnaponta mosni, mert leizzadok. "Ritkábban kéne" - Nem. Akkor kell, amikor retkes, már bocsánat. Max próbálj meg másféle sampont, mert az pl. simán előfordulhat, hogy pont a sampon okozza a faggyútermelés fokozódását. De egyébként meg, ha koszos, moss hajat.
2020. márc. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem lesz semmitől sem koszos és retkes a hajam 2 nap alatt. Csak zsírosodik a töve.

Köszi a válaszokat.

2020. márc. 11. 22:03
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
52%
A zsíros haj nem tiszta. Nem értem, miért olyan nagy baj ez, a levegő sokkal szennyezettebb, mint 400 éve, mikor még társadalmilag elfogadott volt kéthetente hajat mosni.
2020. márc. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a zsíros haj nem egyenlő a retkes, koszos hajjal de ebbe a vitába most ne menjünk bele :)
2020. márc. 13. 06:45
 7/7 anonim ***** válasza:
52%
Én is kétnsponta mosom, már legalább 30 éve. Semmi baja a hajamnak. Különben meg ugyanannyira lesz koszos, mint a tested.
2020. márc. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!