Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fogamzásgátló pattanásra? Van...

Fogamzásgátló pattanásra? Van valami más megoldás erre?

Figyelt kérdés

Évek óta pattanásos a hátam, karom, dekoltázsom (sőt a mellem alja és a hasam is), a fenekem, és az arcom is. Emiatt mentem el bőrgyógyászhoz, adott egy krémet a pattanás utáni nyomokra, és erősen javasolta a fog.gátlót (Dienille tájékozatót nyomott a kezembe), illetve, hogy teljes vérképet csináljak, szóval ezután a következő állomás a nőgyógyász. De egyrészt erős tű-fóbiám van, másrészt a fog.gátlót nem kifejezetten pattanásra van, és nagyon félek a mellékhatásaitól is, meg hogy egyáltalán ha elkezdem szedni, abbahagyás után ugyanúgy pattanásos leszek, és nem szedhetem évtizedekig, főleg, hogy 3 éve be is volt gyulladva a májam. Szóval igazából nem is tudok mit mondani a nőgyógyásznak, nem igazán szeretném a fogamzásgátlót, de akkor hogyan kell kivizsgálni, hogy mi miatt vagyok pattanásos? Próbáltam már különféle kencéket is az arcomra, de a szüleim mindig azzal csesztettek, hogy biztos azért nem múlnak el, mert minden sz*rt használok az arcomra (de akkor nem értem, hogy a fenekemen meg a hasamon miért nem múlik el, oda nem használtam soha semmit). Vagy a vérvételnél honnét fogják tudni, hogy mit kell a véremben kivizsgálni? Valaki volt már ugyanígy pattanásos? Nektek mi vált be?

20/L (kb 11-12 éves korom óta tart)



2020. márc. 22. 19:49
 1/10 anonim válasza:
0%
A fogamzasgatlo fogja beallitani a hormonalis dolgaidat, rendszeres lesz a menszeszed es elmulnak a pattanasok.
2020. márc. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

"A fogamzasgatlo fogja beallitani a hormonalis dolgaidat, rendszeres lesz a menszeszed es elmulnak a pattanasok."


Et megint a lehetö legbutább válasz, semmi esm igaz belöle.


A fogamzásgátló NEM állítja be a hormonjait, hanem kikapcsolja a saját hormonrendszert, azaz tönkreteszi azt.

A menzesze nem lesz rendszeres, hanem megszünik, ehelyett van a gyógyszerben lévö hormonok által kiváltozz megvonásos vérzés, aminek semmi köze a menzeszhez!

A pattanások lehet, hogy átmenetileg elmúlnak, de csak azért, mert a hormonrendszer müködése teljesen leáll.


Kérdezö: ha ilyen problémáid vannak, akkor keress fel egy jó (hangsúlyozom, JÓ!!!) börgyógyászt, ne pedig hormonokkat tedd tönkre a szervezetedet.

2020. márc. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Fogamzásgátló mivel nem erre való, eszedbe ne jusson szedni!!!!


Vizsgáld meg magad! Milyen az életviteled, miket eszel, mennyi folyadékot viszel be, van-e valami allergiád, mennyire stresszes az életed, megfelelő vitamint viszel-e be, sportolsz-e rendszeresen, milyen ruhákat hordasz..stb?


A fóbiádat pedig küzd le! Amikor majd gyereket szeretnél akkor is kell majd kötelező jelleggel vérvétel. Szóval csak szólok, hogy nem kerülheted el a tűt.

2020. márc. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon jókat írtak a többiek (kivéve persze az első). Lehet allergia vagy érzékenység akár mosószerre, öblítőre, tusfürdőre. Nem megfelelő ruházat, például túl sok műszálas holmi.

De egy vérvétel nem ártana! Le kell győznöd a fóbiád. Én épp a héten voltam, pontosan 5 másodperc volt és már készen is voltam.

Fogamzásgátlót felejtsd el! A legrosszabb, amit egy nő tehet magával. Én is szedtem évekig, soha többet nem kezdeném újra.

2020. márc. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Én azért egy hormonpanel vizsgálatot csinaltatnek, mert lehet pajzsmirigy probléma a sok pattanásbol kiindulva.
2020. márc. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%

Pajzsmirigy problema ---> magas tesztoszteron

Vervetel meg kell

2020. márc. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Szia!


Annó 18 évesen én is ez miatt kezdtem java részt fogamzásgátlót szedni. Nekem is azt mondták, hogy ettől minden gondom megoldódik. Átmenetileg így is volt, 2-3 hónapra el múltak a pattanások, majd vissza jöttek sokkal durvábbak. Semmiképp sem ajánlom, hormon, nem jó a szervezetednek. Egyébként az én pattanásaim, mint kiderült tej cukor érzékenység okozta. Szóval ilyen is állhat a háttérben, allergológus, gastroenterológus felkeresését ajánlom.

2020. márc. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne szedj ez miatt fogamzásgátlót! Írtó hülyeséget írt az első kommentelő! Semmi sem igaz belőle!! És javaslom hogy keress egy JÓ bőrgyógyászt! Mert az se normális, aki úgy látja jónak hogy a kezedbe nyom egy fogamzásgátló tájékoztatót.

A vérkép és a kivizsgálás mindenképp szükséges. Ezer ok lehet amiért ennyire durván aknes vagy. Lehet valamilyen gyulladás van a szervezetedben, vagy ételallergia. Ezer ok lehet.

A legjobb ha megtaláljátok a problémàt, és azt kezditek kezelni.

A fogamzásgátló nem állít be semmit.. konkrétan megszűnteti a menstruációt. Megvonáaos vérzéses lesz, semmi köze a menstruációhoz. A sok mellékszövődményekról ne is beszéljünk.. én kb 1 évig szedtem. Minden bajom volt tőle. Barátnőm trombózist kapott, nem rég jöhetett ki a korhàzból. Nem sok kellett ahoz hogy lebénuljon az egész bal karja.

2020. márc. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én kaptam fogamzásgátlót komoly hormonzavar okozta menzesz problémákra (ebbe most lehetőleg ne kössön bele senki, jobban elhiszem az orvosoknak, hogy erre ez volt az egyetlen megoldás), pontosabban nem azt, hanem egy olyan nagyon erős hormontartalmú gyógyszert, aminek fog.gátló hatása is volt. Másfél évig kellett szednem, a pattanásaim nagyon szépen elmúltak, DE! Iszonyatosan elkezdtem tőle izzadni, undorítóan, de tényleg, és közel 10 kilót híztam, mert nagyon megnőtt az étvágyam, habzsolni kezdtem. Szóval valamit valamiért :( azóta gyógyszert váltottam, a jelenlegit egy éve szedem (ez már sima fog.gátló), a bőröm baromi ronda megint, de ez még mindig kevésbé zavar, mint az a szörnyű izzadás, ez ellen többet lehet tenni étkezéssel, kozmetikummal, sminkkel stb-vel, az izzadást viszont semmi sem állította meg. Egy éve nem szedem már azt a sz.rt, de ez a hatása még most is érződik, azelőtt egyáltalán nem voltam izzadós (pedig sokkal többet stresszeltem is, mint most).

Én úgy tudom, hogy ezt a gyógyszert írják fel gyakran a pattanásokra is, Cypromix a neve. Nagyon meggondolnám a helyedben, ha ezt kapod.

2020. márc. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Sajnos a jelenlegi karantén helyzet miatt a helyi privát bőrgyógyász sem dolgozik, pedig hozzá akartam menni következőleg.

Kicsit csalódott vagyok az előző bőrgyógyász miatt, mert ő is privát volt, azt mondták rá, hogy nagyon jó, és kb 10 ezer ft-ot fizettünk erre a kijelentésre, hogy "fogamzásgátló"... Ha feloldják a korlátozásokat, akkor mindenképpen tovább folytatom a megoldás keresését, de semmiféleképpen nem szeretném a fogamzásgátlót tömni magamba, nagyon örülök, hogy a többiek is ugyanazon az állásponton vannak.

2020. márc. 29. 04:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!